Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Kiełbaski i karkówka z nowego grilla


Już od poniedziałku mieszkańcy Księżego Lasku mogą wypiekać kiełbaski i raczyć się soczystą karkówką z grilla w specjalnie przygotowanym do tego miejscu, które powstało na terenie przylegającym do świetlicy wiejskiej.Pomysł i realizacja projektu powstała dzięki inwencji mieszkańców wsi, a sfinansowana została dzięki wsparciu środków pochodzących z funduszu sołeckiego. - Łącznie przepracowaliśmy tutaj 1200 roboczogodzin i wykorzystaliśmy do tego celu nasze ciągniki i własne paliwo w ilości ponad 250 motogodzin. Od połowy sierpnia do połowy października. To świadczy tylko o tym, jak zwartą i solidarną tworzymy grupę w tej naszej niewielkiej, wiejskiej społeczności, ale przecież o to w tym wszystkim chodzi – mówi z dumą o przedsięwzięciu sołtys Księżego Lasku, Zdzisław Zęgota.

 

 

 

Komentarze mieszkańców sołectwa:

 

Zdzisław Zęgota

 

Udało nam się wspólnie stworzyć coś, co na początku wydawało się niemożliwe do zrealizowania. Zburzyliśmy częściowo dawny budynek gospodarczy i na jego miejscu własnymi siłami postawiliśmy zadaszoną wiatę, która nam zapewni świetną ochronę przed kapryśną pogodą. Jeśli komuś jednak będzie nieco chłodniej, będzie się mógł ogrzać przy nowym kominku połączonym z grillem, który powstał dzięki pracy jednego z kolegów. Cieszę się, że udało nam się coś wspólnie stworzyć, bez waśni i jakichkolwiek zgrzytów.


Reklama

 

 

Bogdan Gadomski

 

Wiata, która jest połączona z grillem, jak się okazuje - była nam jednak potrzebna. Przynajmniej jest teraz miejsce, gdzie bez względu na porę roku i aurę będziemy się mogli spotkać, porozmawiać, coś zjeść i wypić. Na początku podchodziłem tego niezbyt optymistycznie, ale teraz, gdy widzę to wszystko już gotowe, to się cieszę, że jakąś cząstkę w to wszystko też włożyłem.

 

 

Edward Dąbkowski

 

Dzięki mojej pracy powstał kominek z grillem. Pracowałem wraz ze swoim pomocnikiem cały tydzień i jak widać, coś z tego wyszło i wszystkim się podoba. Łącznie „zostawiłem” tu ponad 60 roboczogodzin, a co najważniejsze kominek, a przede wszystkim grill przechodzi dziś swój chrzest bojowy i ku zadowoleniu tu obecnych, spełnia swoją funkcję.

Reklama

 

 

Stanisław Mikołajczyk

 

Nie liczyłem godzin, które tu przepracowałem, ale robił to bardzo skrupulatnie sołtys i według jego wyliczeń, spędziłem tu łącznie 16 dni. Tylko dzięki wsparciu żony i syna mogłem poświęcić temu tyle czasu, ponieważ prowadzę gospodarstwo i w czasie gdy tu pracowałem, oni zajmowali się obejściem i zwierzętami. Wydaje mi się, że zrobiliśmy dla wsi i mieszkańców coś fajnego i ciekawego.

 Komentarze do artykułu

!!!!!

Ho, ho a ile przy tym grillu, gorzałeczki się wypije!!!!!

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  Witam, czytam i wierzę że beret jest i to faktycznie moherowy,bo jaki rozwój daje kolejny spożywczy sklep? Jak na tą miejscowość mamy ich nad to. Ten sklep zatrudni z dwanaście osób z czego część pewnie będzie na pracach interwencyjnych część stażystów. Sprawi tylko że inne mniejsze upadną, i nikt nie otworzy żadnego mniejszego sklepu bo nie uda mu się przetrwać. Wystarczy teraz policzyć ile osób straci pracę i zobaczyć czy to faktycznie dobry bilans. Co do stacji benzynowej to się zgodzę, jakoś q jest do ku... nędzy. Można tchnąć życie w tą wyludniającą się miejscowość ale nie takim nędznym sporzywczakiem. Większość ludzi którzy opóścili tą wieś to młode osoby dla których jedyną niewystarczającą rozrywką jest picie piwka w parku bo nic tu dla nich nie ma!!!

  Do moherka


  2020-02-18 02:38:53
 • Krzywonoga walczy z wieżą
  \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

  Allo allo


  2020-02-17 20:26:30
 • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
  Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

  Artur Urbański


  2020-02-17 19:35:23
 • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
  A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

  aleks


  2020-02-17 17:04:25
 • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

  Krajan


  2020-02-17 15:39:35
 • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
  To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

  mariusz


  2020-02-17 11:41:49
 • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
  Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

  Grzegorz Pilecki


  2020-02-16 21:11:02
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

  Taki sobie czytelnik


  2020-02-16 18:56:06
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

  dr


  2020-02-16 17:12:49
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Joanna


  2020-02-15 22:52:13

Reklama