Poniedziałek, 10 Sierpień, Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca -

Reklama


Reklama

Kiełbaski i karkówka z nowego grilla


Już od poniedziałku mieszkańcy Księżego Lasku mogą wypiekać kiełbaski i raczyć się soczystą karkówką z grilla w specjalnie przygotowanym do tego miejscu, które powstało na terenie przylegającym do świetlicy wiejskiej.Pomysł i realizacja projektu powstała dzięki inwencji mieszkańców wsi, a sfinansowana została dzięki wsparciu środków pochodzących z funduszu sołeckiego. - Łącznie przepracowaliśmy tutaj 1200 roboczogodzin i wykorzystaliśmy do tego celu nasze ciągniki i własne paliwo w ilości ponad 250 motogodzin. Od połowy sierpnia do połowy października. To świadczy tylko o tym, jak zwartą i solidarną tworzymy grupę w tej naszej niewielkiej, wiejskiej społeczności, ale przecież o to w tym wszystkim chodzi – mówi z dumą o przedsięwzięciu sołtys Księżego Lasku, Zdzisław Zęgota.

 

 

 

Komentarze mieszkańców sołectwa:

 

Zdzisław Zęgota

 

Udało nam się wspólnie stworzyć coś, co na początku wydawało się niemożliwe do zrealizowania. Zburzyliśmy częściowo dawny budynek gospodarczy i na jego miejscu własnymi siłami postawiliśmy zadaszoną wiatę, która nam zapewni świetną ochronę przed kapryśną pogodą. Jeśli komuś jednak będzie nieco chłodniej, będzie się mógł ogrzać przy nowym kominku połączonym z grillem, który powstał dzięki pracy jednego z kolegów. Cieszę się, że udało nam się coś wspólnie stworzyć, bez waśni i jakichkolwiek zgrzytów.


Reklama

 

 

Bogdan Gadomski

 

Wiata, która jest połączona z grillem, jak się okazuje - była nam jednak potrzebna. Przynajmniej jest teraz miejsce, gdzie bez względu na porę roku i aurę będziemy się mogli spotkać, porozmawiać, coś zjeść i wypić. Na początku podchodziłem tego niezbyt optymistycznie, ale teraz, gdy widzę to wszystko już gotowe, to się cieszę, że jakąś cząstkę w to wszystko też włożyłem.

 

 

Edward Dąbkowski

 

Dzięki mojej pracy powstał kominek z grillem. Pracowałem wraz ze swoim pomocnikiem cały tydzień i jak widać, coś z tego wyszło i wszystkim się podoba. Łącznie „zostawiłem” tu ponad 60 roboczogodzin, a co najważniejsze kominek, a przede wszystkim grill przechodzi dziś swój chrzest bojowy i ku zadowoleniu tu obecnych, spełnia swoją funkcję.

Reklama

 

 

Stanisław Mikołajczyk

 

Nie liczyłem godzin, które tu przepracowałem, ale robił to bardzo skrupulatnie sołtys i według jego wyliczeń, spędziłem tu łącznie 16 dni. Tylko dzięki wsparciu żony i syna mogłem poświęcić temu tyle czasu, ponieważ prowadzę gospodarstwo i w czasie gdy tu pracowałem, oni zajmowali się obejściem i zwierzętami. Wydaje mi się, że zrobiliśmy dla wsi i mieszkańców coś fajnego i ciekawego.

 Komentarze do artykułu

!!!!!

Ho, ho a ile przy tym grillu, gorzałeczki się wypije!!!!!

Napisz

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04