Wtorek, 23 Lipiec, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Każdy może stać się współwłaścicielem browaru w Szczytnie


Każdy może stać się współwłaścicielem browaru w Szczytnie. Od wtorku, 2 kwietnia, ruszyła sprzedaż akcji spółki Mazurska Manufaktura, do której należy ten zabytkowy obiekt. Od momentu nabycia browaru wszystkie działania nowego właściciela są zdeterminowane na odrestaurowanie obiektu. Teraz podejmuje on kolejną taką próbę.Mazurska Manufaktura Alkoholi ma swoją siedzibę w historycznym, założonym w 1898 roku browarze w Szczytnie. Obiekt mieści się nad brzegiem Jeziora Domowego Dużego. To jedno z atrakcyjniejszych miejsc w Szczytnie. Firma zajmuje się w tej chwili produkcją alkoholi. Ale marzeniem prezesa zarządu spółki Jakuba Gromka jest odrestaurowanie obiektu oraz ruszenie z produkcją historycznego i znakomitego piwa Jurand.

 

 

Akcję nadzoruje KNF

 

- Jesteśmy już właścicielem marki i receptury tego piwa – mówi „Tygodnikowi Szczytno” Jakub Gromek. - Chcemy rozwijać Mazurską Manufakturę, ale bardzo zależy nam też na odrestaurowaniu browaru, bo to naprawdę przepiękny obiekt. Stąd decyzja o wyemitowaniu akcji Mazurskiej Manufaktury.

 

Firma wypuściła na rynek 142 tys. 857 akcji, z których każda jest warta 29 zł i 75 groszy. To 12,5 procent wycenionej wartości spółki. Cała operacja nadzorowana jest przez Komisję Nadzoru Finansowego, co gwarantuje przeprowadzenie jej zgodnie z polskim prawem.

Akcje Mazurskiej Manufaktury można kupić za pośrednictwem strony internetowej www.mazurskamanufaktura.beesfund.com


 

 

 

Lokalni ambasadorzy

 

- Dla nas będzie liczył się każdy akcjonariusz, nawet taki, który nabędzie jedną akcję – mówi Jakub Gromek. - Szukamy nabywców tu w powiecie szczycieńskim, województwie warmińsko-mazurskim, bo cenimy lokalność i wiemy, że ci ludzie będą najlepszymi ambasadorami browaru w Szczytnie i marek z nim związanymi.

 

Jak zapowiada prezes Gromek każdy akcjonariusz, nawet z jedną akcją, co najmniej raz do roku będzie brał udział w specjalnym spotkaniu, na którym będą przedstawiane informacje na temat spółki i samego browaru.

Akcje Mazurskiej Manufaktury można kupować przez najbliższe dwa miesiące. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.mazurskamanufaktura.beesfund.com lub po prostu przyjść do szczycieńskiego browaru.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze