Czwartek, 23 Maj, Imieniny: Emila, Neleny, Romy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Każdy może stać się współwłaścicielem browaru w Szczytnie


Każdy może stać się współwłaścicielem browaru w Szczytnie. Od wtorku, 2 kwietnia, ruszyła sprzedaż akcji spółki Mazurska Manufaktura, do której należy ten zabytkowy obiekt. Od momentu nabycia browaru wszystkie działania nowego właściciela są zdeterminowane na odrestaurowanie obiektu. Teraz podejmuje on kolejną taką próbę.Mazurska Manufaktura Alkoholi ma swoją siedzibę w historycznym, założonym w 1898 roku browarze w Szczytnie. Obiekt mieści się nad brzegiem Jeziora Domowego Dużego. To jedno z atrakcyjniejszych miejsc w Szczytnie. Firma zajmuje się w tej chwili produkcją alkoholi. Ale marzeniem prezesa zarządu spółki Jakuba Gromka jest odrestaurowanie obiektu oraz ruszenie z produkcją historycznego i znakomitego piwa Jurand.

 

 

Akcję nadzoruje KNF

 

- Jesteśmy już właścicielem marki i receptury tego piwa – mówi „Tygodnikowi Szczytno” Jakub Gromek. - Chcemy rozwijać Mazurską Manufakturę, ale bardzo zależy nam też na odrestaurowaniu browaru, bo to naprawdę przepiękny obiekt. Stąd decyzja o wyemitowaniu akcji Mazurskiej Manufaktury.

 

Firma wypuściła na rynek 142 tys. 857 akcji, z których każda jest warta 29 zł i 75 groszy. To 12,5 procent wycenionej wartości spółki. Cała operacja nadzorowana jest przez Komisję Nadzoru Finansowego, co gwarantuje przeprowadzenie jej zgodnie z polskim prawem.

Akcje Mazurskiej Manufaktury można kupić za pośrednictwem strony internetowej www.mazurskamanufaktura.beesfund.com


 

 

 

Lokalni ambasadorzy

 

- Dla nas będzie liczył się każdy akcjonariusz, nawet taki, który nabędzie jedną akcję – mówi Jakub Gromek. - Szukamy nabywców tu w powiecie szczycieńskim, województwie warmińsko-mazurskim, bo cenimy lokalność i wiemy, że ci ludzie będą najlepszymi ambasadorami browaru w Szczytnie i marek z nim związanymi.

 

Jak zapowiada prezes Gromek każdy akcjonariusz, nawet z jedną akcją, co najmniej raz do roku będzie brał udział w specjalnym spotkaniu, na którym będą przedstawiane informacje na temat spółki i samego browaru.

Akcje Mazurskiej Manufaktury można kupować przez najbliższe dwa miesiące. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.mazurskamanufaktura.beesfund.com lub po prostu przyjść do szczycieńskiego browaru.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
  Autor: Mieszkanka
  2019-05-23 13:37:44
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 11:32:31
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
  Autor: Xxx
  2019-05-23 10:48:34
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
  Autor: Uzjel
  2019-05-23 06:04:41
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
  Autor: Zbyszek
  2019-05-22 22:59:50
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-05-22 14:42:34
 • Egzaminy mimo strajku
  O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
  Autor: Śmieszek do Tomasza TK
  2019-05-22 12:44:33
 • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
  Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
  Autor: dr
  2019-05-22 09:13:21
 • Pieski problem straży miejskiej
  Stanowczo muszę przyznać rację osobie o nicku \"Mieszkaniec\". Gratulacje dla tych radnych. Pijar zaistniał. Regresywny i czarny ale jest :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-05-22 08:05:41