Niedziela, 23 Luty, Imieniny: Damiana, Romana, Romany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

„Każdy Ja” - kolejne wydarzenie teatralne za nami (zdjęcia)


Kolejna teatralna premiera w Dźwierzutach za nami. Tym razem można było zobaczyć spektakl „Każdy Ja” w reżyserii Radosława Dąbrowskiego. Ciekawostką jest fakt, że biletem wstępu na przedstawienie była maskotka, gra albo słodycze. - To, co zebraliśmy od osób wchodzących na premierę, trafiło jeszcze tego samego dnia do dzieciaków z Domu Dziecka w Pasymiu – mówi dyrektor GOK, Ewa Dolińska-Baczewska.Na terapii psychologicznej spotyka się dziewięcioro uczestników. Kiedy na umówioną godzinę nie dociera terapeuta, postanawiają sami przeprowadzić spotkanie. Ich rozmowom przygląda się mrukliwy pielęgniarz. Czy uda się im nie skoczyć sobie do oczu? Czy mają szansę lepiej się zrozumieć? I wreszcie, kto jest kim i kto tak naprawdę potrzebuje terapii?

 

 

Ci, którzy byli na premierze doskonale wiedzą, jakie są odpowiedzi na te pytania. Ci, którzy nie byli koniecznie muszą obejrzeć spektakl przygotowany przez grupę INANIS.

W działającej przy GOK grupie występują aktorzy-amatorzy z terenu powiatu szczycieńskiego. Są dźwierzuccy radni – Arkadiusz Nosek i Sebastian Orłowski. Są na co dzień związane zawodowo z GOK Ewa Dolińska-Baczewska i Beata Lipska. Jest licealistka Ola Sztymelska. Są również mieszkańcy Szczytna i okalającej je gminy. Wśród nich psycholog, leśnik, weterynarz, czy logopeda. Raz w tygodniu, w czwartkowy wieczór, wchodzą na scenę, by stać się choć przez chwilę kimś zupełnie innym.


Reklama

 

 

W zeszłym roku, jeszcze w mniejszym składzie, mogliśmy oglądać ich w przedstawieniu „Klaun”. Była to osadzona w początku XX w. historia dramatu, jaki rozegrał się wśród ludzi cyrku. Tym razem INANIS zaprasza nas w czasy współczesne.

 

- Chciałem pokazać trochę każdego z nas – mówi Radek Dąbrowski, autor scenariusza i reżyser. - W każdym z nas można znaleźć taką część, którą chcemy schować przed światem, a ona bardzo z nas wybija. Każdy z nas kogoś stracił, w każdym jest jakaś przestrzeń agresji, a czasem spolegliwości. I każdy z bohaterów, których zobaczymy na scenie, dźwiga jakieś swoje obciążenie. Coś, z czym sobie nie radzi.

 

Jak podkreśla autor, nie jest to spektakl widowiskowy.

Reklama

 

- Najważniejsze w tej historii jest słowo, nie ruch i sceniczne fajerwerki. Aktorzy większość czasu po prostu siedzą i ze sobą rozmawiają. Tak, jak ma to miejsce na grupowej terapii – wyjaśnia. - Tylko to, co mówią i jak mówią wyprowadzi prawdopodobnie część odbiorców ze strefy ich komfortu. Bo wiele osób zobaczy samych siebie na scenie. Może nieco przerysowanych, ale mimo wszystko samych siebie.

 

 

Fot. Zbigniew GołdaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Mandaty zbliżają się do dwóch milionów
  Witam , mam pytanie odnośnie policjantów ruchu drogowego Szczytno. Policja powinna dawać przykład. Niestety, nie zawsze tak jest. Chodzi mi dokładnie o dwóch funkcjonariuszy wobec których toczy się postępowanie . Jeśli nie zostaną wobec Panów wyciągnięte żadne konsekwencje , bądź sprawa zostanie „wyciszona” . To nagranie z policyjnego rajdu trafi to miejscowych mediów . Wszystkich obowiązują takie same przepisy. Policjantem jest się 6/8godzin w ciągu dnia a człowiekiem całe życie . Pozdrawiam

  Kierowca


  2020-02-22 21:55:00
 • Na murawie zabrakło czegoś innego niż umiejętności
  tak to jest jak grają synalkowie trenerów

  janurz


  2020-02-22 14:26:04
 • Kolonia – Jeruty - batalii o szkoły ciąg dalszy
  Gmina biedna i już świeci pustkami. Proszę zobaczyć ile jest meldunków, a ile wymeldowań Zobaczcie Państwo ile dzieci z tej gminy jezdzi codziennie do szkoly w Mikołajkach. Byłem zaskoczony ilością dzieci, codziennie rano widzę autobus, którym te dzieci zamiast do szkoly w Spchowie jadą do Mikołajek. Kto mi powie dlaczego tak jest?

  GalAnonim


  2020-02-22 10:28:35
 • Chorzy ludzie, chore przepisy...
  Ignorantia legis non excusat lub ignorantia legis non exculpat - nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem. Paremia prawnicza pokrewna do ignorantia iuris nocet oznaczająca, że nikt nie może usprawiedliwiać swoich działań lub zaniechań tym, że nie zna przepisów prawa. Jest to zasada uznająca fikcję powszechnej znajomości prawa. Pan Rafał był informowany o zasadach zarobkowania przy pobieraniu świadczeń ZUS. Niestety swoich spraw trzeba pilnować, no i dokładnie liczyć. Jakieś zasady obowiązują wszystkich.

  Ktoś


  2020-02-22 09:17:16
 • Na murawie zabrakło czegoś innego niż umiejętności
  Witaj Piotrze. Fajnie,że motywem przewodnim wypowiedzi nie jest \"więcej forsy\". Do tej pory większość wywiadów z działaczami, piłkarzami to był tekst w rodzaju: \" gdyby nam płacili to dopiero byśmy pokazali\". Odmłodziłeś zarząd, to też pozytyw, Powodzenia życzę.

  dr


  2020-02-22 09:14:32
 • Policyjna zasadzka na Solidarności, zatrzymano 30-latka
  No to nieźle Narkotyki w Szczytnie to żadkość

  Marcel Krajewski


  2020-02-22 00:19:40
 • Kumpel chrapał więc wezwał policję
  Sądom zawracać gitarę ,mandat 1500zł zabawa kosztuje .

  Juntrzy syn


  2020-02-21 20:44:59
 • Policyjna zasadzka na Solidarności, zatrzymano 30-latka
  XD

  SkierowanO


  2020-02-21 17:54:45
 • Marriott Everest Run – Kot drugi (zdjęcia)
  Twardy Gość. Olbrzymi szacunek i gratulacje.

  Kibic


  2020-02-21 14:21:59
 • Kolejna galeria wchodzi do Szczytna
  Ja chciałbym tylko przypomnieć że w \"galerii\" która powstała na miejscu starego rynku, używany jest tylko parter. Nie chcę krakać i źle wróżyć ale z tymi galeriami może być za parę lat to samo. Pohulają jakiś czas dobrze a później dupa będzie

  Łukasz


  2020-02-21 13:57:11

Reklama