Reklama


Reklama

„Każdy Ja” - kolejne wydarzenie teatralne za nami (zdjęcia)


Kolejna teatralna premiera w Dźwierzutach za nami. Tym razem można było zobaczyć spektakl „Każdy Ja” w reżyserii Radosława Dąbrowskiego. Ciekawostką jest fakt, że biletem wstępu na przedstawienie była maskotka, gra albo słodycze. - To, co zebraliśmy od osób wchodzących na premierę, trafiło jeszcze tego samego dnia do dzieciaków z Domu Dziecka w Pasymiu – mówi dyrektor GOK, Ewa Dolińska-Baczewska.Na terapii psychologicznej spotyka się dziewięcioro uczestników. Kiedy na umówioną godzinę nie dociera terapeuta, postanawiają sami przeprowadzić spotkanie. Ich rozmowom przygląda się mrukliwy pielęgniarz. Czy uda się im nie skoczyć sobie do oczu? Czy mają szansę lepiej się zrozumieć? I wreszcie, kto jest kim i kto tak naprawdę potrzebuje terapii?

 

 

Ci, którzy byli na premierze doskonale wiedzą, jakie są odpowiedzi na te pytania. Ci, którzy nie byli koniecznie muszą obejrzeć spektakl przygotowany przez grupę INANIS.

W działającej przy GOK grupie występują aktorzy-amatorzy z terenu powiatu szczycieńskiego. Są dźwierzuccy radni – Arkadiusz Nosek i Sebastian Orłowski. Są na co dzień związane zawodowo z GOK Ewa Dolińska-Baczewska i Beata Lipska. Jest licealistka Ola Sztymelska. Są również mieszkańcy Szczytna i okalającej je gminy. Wśród nich psycholog, leśnik, weterynarz, czy logopeda. Raz w tygodniu, w czwartkowy wieczór, wchodzą na scenę, by stać się choć przez chwilę kimś zupełnie innym.


Reklama

 

 

W zeszłym roku, jeszcze w mniejszym składzie, mogliśmy oglądać ich w przedstawieniu „Klaun”. Była to osadzona w początku XX w. historia dramatu, jaki rozegrał się wśród ludzi cyrku. Tym razem INANIS zaprasza nas w czasy współczesne.

 

- Chciałem pokazać trochę każdego z nas – mówi Radek Dąbrowski, autor scenariusza i reżyser. - W każdym z nas można znaleźć taką część, którą chcemy schować przed światem, a ona bardzo z nas wybija. Każdy z nas kogoś stracił, w każdym jest jakaś przestrzeń agresji, a czasem spolegliwości. I każdy z bohaterów, których zobaczymy na scenie, dźwiga jakieś swoje obciążenie. Coś, z czym sobie nie radzi.

 

Jak podkreśla autor, nie jest to spektakl widowiskowy.

Reklama

 

- Najważniejsze w tej historii jest słowo, nie ruch i sceniczne fajerwerki. Aktorzy większość czasu po prostu siedzą i ze sobą rozmawiają. Tak, jak ma to miejsce na grupowej terapii – wyjaśnia. - Tylko to, co mówią i jak mówią wyprowadzi prawdopodobnie część odbiorców ze strefy ich komfortu. Bo wiele osób zobaczy samych siebie na scenie. Może nieco przerysowanych, ale mimo wszystko samych siebie.

 

 

Fot. Zbigniew GołdaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Madki uspokujta sie, bo zadzwonie do Jaworowicz

  Prokreator


  2020-09-23 08:54:51
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Niezwykła osobowość, zdarzyło mi sie zobaczyć tą niesamowitą pełną pasji twórczość. Niestety nie zdarzyło mi sie wspołpracować, aczkolwiek z młodszą siostrą wiele razy. Utalentowane rodzeństwo, przesymatyczni ludzie, pełni entuzjazju i pozytywnej energii. Podziwiam. Życzę powodzenia w dążeniu do realizacji marzeń i celów. Pozdrawiam serdecznie, wszystkiego dobrego.

  Katarzyna Sławińska


  2020-09-23 01:35:43
 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Pierwszą Modliszkę przypadkowo znalazłem na trasie na Strugę już w roku 2000 oraz Turkuć Podjadek,który miał ok.5 centymetrów i wyglądał niesamowicie.

  HANS


  2020-09-22 22:46:12
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Powodzenia w poszerzaniu terytorium tego NIEBA, zarażaj swoim optymizmem i życzliwością wszystkich wokół siebie, a talent, który masz niech będzie dla Ciebie szerokim terenem nowych wyzwań i sukcesów. Świat stoi przed Tobą otworem, bierz garściami dobro z niego płynące.

  Mirosława Lipka


  2020-09-22 21:48:12
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Takie schronisko aż się prosi w b. SP1/Gimnazjum 1 - obecnie budynku SP3. Niemiec wybudował szkołę ok. 100 lat temu,to niech budynek nadal służy młodziezy.

  ika


  2020-09-22 20:23:04
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Dajcie zyc chlopakowi a niech sobie pali....

  Kajo


  2020-09-22 20:10:49
 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Jak gostek będzie dobrze kopulował to go nie zje. Każda zechce by wrócił raz jeszcze.

  Prokreator


  2020-09-22 16:36:34
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Panie Krzysztofie znam Pana od przdszkola i Pańskich rodziców iwszystko co Pan powiedział jest miłą kwintesencją tego że młodzież rozwija swoje pasje.Jestem mamą córki Sylwii która uwielbiała taniec i za swoją pasją po gimnazjum pojechała 200 km do Bialego Stoku i skończyła szkołę teatralno taneczną.Szkoda że dzisiaj nie rozwija tej pasji.Pamiętam jak jeszcze w gimnazjum brała udział w Dziadku do Orzechów wystawianych przez Ilonę Pawlowicz w Filharmonii Olsztyńskiej .Pół roku prób i 2 tygodnie koncertów codziennie.Staraliśmy się pomagać dowozić córkę.Wspieraliśmy ją.Byłam badzo dumna gdy wśród wszystkich osób 200 tancerzy i 90 osób orkiestry na finałowej scenie była również moja córka.Ale wiem też jak ciężka jest praca na scenie.Dlatego trzymam za Pana Kcióki.Obecnie moja córka jest również w Gdyni chodziła z resztą z Panem do przedszkola i chyba podstawówki jesteście rówieśnikami.Poproszę żeby kupiła nam bilety na Pana spektakl specjalnie przyjedziemy ekipą ze Szczytna.

  Kaczmarczyk Małgorzata


  2020-09-22 06:49:46
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  To jest chore. Rodzice nie pamiętają, jak za ich czasów było trudno dostać się do szkoły, zwłaszcza zimą, kiedy trzeba było chodzić po głębokim śniegu przy wysokim mrozie. Swoja złością robicie krzywdę swoim dzieciom. Zastanówcie się co robicie!

  Obserwator


  2020-09-21 21:13:00
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Biskupiec jest w powiecie olsztyńskim , i tam szukaj liczby zakażeń osób.

  Do tabela.


  2020-09-21 19:50:40