Reklama


Reklama

Katowali nastolatków pałkami teleskopowymi


Po roku od brutalnego pobicia dwóch nastolatków w Dźwierzutach udało się ustalić sprawców i jednemu z nich postawić zarzut. Oprawcy niemal skatowali 16- i 17-latka. Bili ich pałkami teleskopowymi. Młodszy doznał m. in. złamania kości ciemieniowej, starszy zaś złamania kości czołowej. Obaj pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala w Olsztynie. Według śledczych ich oprawcami było dwóch 37-latków ze Szczytna i gminy Pasym.Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 37-letniemu mieszkańcowi Szczytna, który wspólnie i w porozumieniu ze swoim znajomym, dokonał pobicia dwóch nieletnich mieszkańców gminy Dźwierzuty.


Reklama

 

Reklama

Do zdarzenia doszło 9 listopada 2019 r. na ulicy Niepodległości w Dźwierzutach.

 

- 37-letni mieszkaniec Szczytna wspólnie ze swoim 37-letni kolegą, mieszkańcem gminy Pasym napadli na dwóch nieletnich mieszkańców gminy Dźwierzuty – relacjonuje zdarzenie sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Sprawcy przy użyciu pałek teleskopowych zadawali ciosy 16 i 17-latkowi. Młodszy doznał m. in. złamania kości ciemieniowej, starszy zaś złamania kości czołowej. Obaj pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala w Olsztynie.

 

W toku prowadzonych czynności operacyjnych, szczycieńscy kryminalni ustalili, że jeden ze sprawców pobicia to 37-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał wczoraj zarzut z art. 157§1 kodeksu karnego, który mówi o tym, że kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo powoduje naruszenie czynności ciała lub rozstroju jego zdrowia, podlega karze do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Mundurowi ustalili również drugiego sprawcę. Jest to 37-letni mieszkaniec gminy Pasym, który obecnie przebywa w zakładzie karnym w związku z popełnieniem innego czynu zabronionego. Ten również nie uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie i jeszcze długo posiedzi za kratami.

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Półtora roku za kolegę
  Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

  ali


  2021-01-27 15:30:19
 • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
  Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

  dr


  2021-01-27 14:51:55
 • Stara Gwardia nie rdzewieje...
  Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

  Krzysztof Żelaskowski


  2021-01-27 13:17:00
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

  ryk


  2021-01-27 07:33:40
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

  kol


  2021-01-27 06:41:11
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

  Seneka


  2021-01-26 22:25:20
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  Milicjant Rzepka zginął za denuncjowanie swoich kolegow z AK

  Seneka


  2021-01-26 22:22:23
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  W tym (burdelu) na samym szczycie jest jeszcze większy pożar, więc szybko biegnij i go gaś strażaku!

  Do Mol


  2021-01-26 17:15:44
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taka sobie Aneczko (zwracam uwagę na to, iż piszę Cię z dużej bukwy). Jeśli jesteś bojownikiem strony Rybińskiej, Łachacza i Kiersikowskiego - to trudno. Zapewne nic nie odwiedzie Cię od ich obrony.Ale Aneczko - zwróć uwagę na to, że wymieniłem osoby, które od lat - podobnie jak p. Boczar - są wybierani do Rady Miejskiej. Furczak - to nowicjusz. Zastanów się co twoim zdanie ci \"inni\" z dużym stażem radnych - zrobili dla miasta? Nie chce mi się już wieszać psów na Górskiej. Ale jednak muszę to powtórzyć - nic nie zrobiła dla miasta mając 16 lat na funkcji wice - a potem burmistrza miasta.


  2021-01-26 16:47:38
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04