Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Katana "przecięła" worek z medalami


26 edycja Mistrzostw Polski Dziecięcej Ligi Grappligowej za nami. Sobotnie mistrzostwa w brazylijskim ju-jitsu, które odbyły się w Żyrardowie zgromadziły prawie 90 zawodników i zawodniczek z 12 klubów z całej Polski. Zabraknąć nie mogło 7-osobowej ekipy "Katana Berserker's Team Szczytno", która zajmując wysokie miejsca na podium po raz kolejny pokazała szczycieńską siłę.Gaspar Święciński, pomimo stoczonej walki z dużo cięższym przeciwnikiem oraz starcie w wyższej kategorii wiekowej stanął na 1 miejscu podium. Złoty krążek wywalczył również Michał Szczepanek, który w starciu finałowym z bardziej doświadczonym zawodnikiem, dzięki przejęciu inicjatywy w walce wygrał ją jednogłośną decyzją sędziów. Dobrym pokazem umiejętności były również debiutanckie walki dwóch braci Małkowskich; młodszy 8-letni Maciej nieznacznie przegrał w finale o złoto, a jego starszy brat - Bartek, mimo porażki w walce o wejście do finału, w walce o brąz zdominował swojego przeciwnika i zwyciężył z punktacją 8:0.


Reklama


- Walki na dobrym poziomie stoczyli również Aleks Szulc, Dominik Szczerbo i Igor Szewczak - komentuje trener Katany Jacek Szewczak. - Start młodych wojowników oceniam jako bardzo dobry: pojechaliśmy w siódemkę i każdy wrócił z medalem - kończy.


W tym samym czasie starsi koledzy z "Katany" brali udział w odbywających się w Mińsku Mazowieckim Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych BJJ Gi i no Gi. Oni również pokazali wielką klasę startując w kilku kategoriach na raz.

 


Pewne dwa "srebra" w Mińsku zgarnął Wojtek Stępniak, na co dzień policjant służący w KMP Olsztyn, który do treningów powrócił po sporej przerwie. Dołożył do nich dwa brązowe medale w kategorii adult. Dobre walki miał również strażak PSP w Szczytnie Łukasz Elbruda, który po wygraniu kategorii adult no gi -97 kg i dorzuceniu dwóch dodatkowych medali z kategorii kimon zdobył po jednym krążku każdego koloru. Medalowy debiut w zawodach jujitsu zaliczył również strażnik leśny Mateusz Kaczmarczyk, który zdobył dwa srebrne medale wagi 93 kg zarówno w kimonach, jak i bez. Niestety, jego dalsze starty pokrzyżowała kontuzja kolana, która nie była poważna, lecz mogłaby zostać pogłębiona.


D. Deptuła

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43