Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Karolina Piechowicz najlepsza w Polsce

Karolina Piechowicz została najlepszą pływaczką w Polsce. 13-latka nie miała sobie równych w swojej kategorii wiekowej, w stylu klasycznym na 200 metrów.

Co ciekawe Karolina taki sukces osiągnęła już po raz drugi. Tym razem swój rekord poprawiła aż o 4 sekundy i z czasem 2.40.09 s., została liderem ogólnopolskiego rankingu w tej kategorii. Trenerem naszej mistrzyni jest Sławomir Szczerbal.

Mistrzowski wynik Karolina osiągnęła podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików, który odbywał się w trzech miastach: Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie i Ostrowcu Świętokrzyskim (łącznie 767 zawodników). W Gorzowie pływał Płetwal i trzy inne kluby z terenu naszego województwa.

Podczas tych zawodów Płetwal wywalczył drużynowo 6. miejsce, zdobywając 2 złote medale. I oba krążki należały do Karoliny Piechowicz, która również dwukrotnie ustanowiła rekordy województwa. Ani w Krakowie, ani w Ostrowcu żadna ze startujących pływaczek nie uzyskała lepszych wyników i to Karolina została najlepszą żabkarką w Polsce wśród 13-latek na dystansie 200, a na 100 m – drugą zawodniczką w Polsce.