Reklama


Reklama

Karol Kijewski z rekordem świata


Za sprawą Karola Kijewskiego piątek, 11 grudnia przeszedł do historii szczycieńskiej lekkoatletyki. Zawodnik Gwardii Szczytno najpierw ustanowił nowy rekord Polski w pchnięciu kulą 4-kilogramową (18.27 m), a potem wywalczył Halowy Rekord Świata U16 w kuli 6-kilogramowej (14.48).Zawody rozegrano w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. Na starcie w mikołajkowym konkursie pchnięcia kulą pojawiło się aż trzech reprezentantów Gwardii Szczytno: Wojciech Marok, Kacper Ruciński i Karol Kijewski. Show skradł jednak nasz najmłodszy zawodnik.


Reklama

 

- W pierwszym konkursie Karol Kijewski ustanowił Halowy Rekord Polski U16 (kula 4 kg) – mówi Maciej Bukowiecki, trener Gwardii Szczytno. - Posłał kulę najpierw na odległość 18.17, po raz pierwszy ustanawiając Rekord Polski, a następnie poprawił już swój własny rekord, pchając na odległość 18.27 - co od dziś jest nowym rekordem kraju!

 

Reklama

Po ukończeniu konkursu Karol stanął do rywalizacji po raz drugi, ze starszymi kolegami, kulą 6-kilogramową, w kategorii U20.

 

- Warto dodać, że nasz młody zawodnik miał w ręku kulę o masie 6 kg po raz pierwszy w życiu, co było widać w pierwszych próbach – dodaje Bukowiecki. - W szóstej kolejce odpalił jednak niesamowitą bombę, pchając ciężki sprzęt na odległość 14.48! Tym samym osiągnął najlepszy wynik w historii światowej lekkiej atletyki wśród 15-latków, ustanawiając Halowy Rekord Świata U16 w kuli 6-kilogramowej!Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze