Reklama


Reklama

Karol Kijewski podąża śladem Konrada


W Białymstoku odbył się lekkoatletyczny mityng kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski U18 i U16. Startowali tam również zawodnicy Szczytna.



Pierwszoplanowa postacią był miotacz Gwardii Szczytno Karol Kijewski, który w rywalizacji U16 (5kg) uzyskał doskonały wynik 15.47. Warto dodać, że Karol, który idzie śladem Konrada Bukowieckiego i jest klasyfikowany na trzecich miejscach list światowych w kuli 4 kg i 5 kg.

 

Talent ze Szczytna dobrze radzi sobie również w rzucie dyskiem (1 kg) gdzie też okazał się najlepszy – 48.46.

 

 

Wyniki

 

Mężczyźni


Reklama

 

 

300 metrów pł młodzików

 

3 KIENIGSMAN Jakub 06-01-08 PKS Gwardia Szczytno WN 45.76

 

Pchnięcie kulą M U16 (5kg)

 

1 KIJEWSKI Karol 05-10-10 PKS Gwardia Szczytno WN 15.47 PB

4 WÓJCICKI Antoni 05-08-19 PKS Gwardia Szczytno WN 8.49

 

Rzut dyskiem M U16 (1kg)

 

1 KIJEWSKI Karol 05-10-10 PKS Gwardia Szczytno WN 48.46

4 WÓJCICKI Antoni 05-08-19 PKS Gwardia Szczytno WN 31.70

Reklama

 

 

Aktualne Listy Światowe U16 w pchnięciu kulą

U16 WORLD LIST 2020 (4kg):

 

1. Robert MARCHESI-SCOTT USA 17.85

2. Tian STOLTZ RPA 17.45

3. Karol KIJEWSKI Polska 16.98

 

U16 WORLD LIST 2020 (5kg):

 

1. Siddharth CHOUDHARY Indie 17.06

2. Tian STOLTZ RPA16.64

3. Karol KIJEWSKI Polska 15.95



Komentarze do artykułu

Grażyna

Brawo Panowie:)

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2020-08-26 11:44:09

Fenomenalny Karol Kijewski

  • Niedziela, 2020-07-26 14:06:33

Karol Kijewski bije rekord za rekordem

  • Czwartek, 2020-05-28 12:56:00

Jednośladem na „wspomaganiu”

  • Czwartek, 2020-02-13 19:53:03

Kijewski z trzecim wynikiem w historii

Reklama


Komentarze

  • „Droga śmierci” w likwidacji
    A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

    Tomasz Nieciak


    2020-09-19 06:50:40
  • Dawny GOK zamienia się w ruinę
    Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

    Dynd


    2020-09-18 23:09:14
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

    Jamka lech


    2020-09-18 21:14:35
  • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
    A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

    Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


    2020-09-18 20:04:50
  • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
    Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

    Obserwator


    2020-09-18 17:22:14
  • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
    Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

    Magda


    2020-09-18 12:48:55
  • Iga srebrną medalistką mistrzostw Polski
    Trochę niefortunne to zdjęcie.

    Kowal


    2020-09-18 00:33:52
  • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
    Takie mamy u nas prawo. Kupujesz ziemię, ale nic co cenne nie jest Twoje. Znajdziesz ropę, państwowa, znajdziesz skarb, państwowy, znajdziesz walizkę pieniędzy tak jest. państwa. Gdy tylko w jakiś sposób policja się dowie, to możesz dostać wyrok, chyba że samemu od razu szybkim krokiem udasz się na komendę i zgłosisz takie znalezisko. Ja bym poszedł o krok dalej i na komendę zwoził wszystkie kamienie znalezione na polu, żeby policja badała, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś artefakt archeologiczny. A człowiekowi zamiast dać jakiś dyplom, no jakieś znaleźne czy nagroda to marzenie w naszym kraju więc nie liczę, pogratulować oficjalnie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w muzeum dla znalazcy to mu wpieprzą wyrok najlepiej i niech siedzi, drugi raz jak coś znajdzie to rozsądnie wywali do rowu albo zniszczy XD

    Chomik


    2020-09-17 22:29:09
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Ach, panie Jamka! Niech pan już skończy z tą swoją mizantropią. Wylewa się to z pana za każdym pańskim wpisem. Jak to już wcześniej napisano - dobrze, że jest pan byłym Szczytnianinem. Nie zrozumiem nigdy takiej nienawiści, jaka w panu tkwi. Tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej. Niech pan się nie spodziewa, że sugerowanie przez pana jakichś moich deficytów sprowokuje mnie do pozwu sądowego. Pieniactwo nie leży w mojej naturze. I skąd pan wie, co o mnie jest w bibliotece w Szczytnie? Ma pan związki ze służbami?

    Śmieszek


    2020-09-17 22:17:25
  • Spacer po Pasymiu zakłócili kryminalni ze Szczytna
    Policja, policja i policja...

    Ja