Niedziela, 26 Maj, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Karetka z siedzibą w Świętajnie


Władze gminy Świętajno uroczyście przekazały lokal dyrekcji zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. Mieści się on w miejscowym ośrodku zdrowia. Swoją siedzibę mają tam teraz ratownicy medyczni, którzy stacjonują wraz z karetką.



Bardzo cieszymy się z tego, że karetka pojawiła się w Świętajnie – mówiła Alicja Kołakowska, wójt gminy Świętajno. - Jest to bardzo ważny element związany z bezpieczeństwem naszej gminy.

 

Usytuowania zespołu ratowniczego chwali przewodniczący rady Arkadiusz Deptuła.

 

- Jako strażak wiem, że Świętajno jest punktem centralnym w naszej gminie i dzięki tej lokalizacji każdy mieszkaniec będzie mógł liczyć na szybką pomoc – przekonuje.

 

 


 

- Karetka w Świętajnie to wyróżnienie dla naszego sołectwa – mówi z kolei sołtys wsi Edyta Duda. - Rośnie prestiż naszego sołectwa, ale też i odpowiedzialność.

 

Zmiana lokalizacji karetki ze Spychowa na Świętajno wynika z analizy wyjazdów. - Jest ich więcej w okolicy Świętajna właśnie – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor ZOS Szczytno.

 

W tej chwili w naszym powiecie stacjonują cztery karetki pogotowia – dwie są w Szczytnie i po jednej w Świętajnie oraz Pasymiu. Coraz poważniej rozważa się też umiejscowienie karetki w Wielbarku.

 

Rocznie na terenie naszego powiatu ratownicy wyjeżdżają do akcji około 7 tysięcy razy.



Komentarze do artykułu

Mieszkaniec

Piękna i bardzo przemyślana decyzja dzięki Pani Wójt i Panie Starosto za Karetkę w Świętajnie

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-05-03 10:53:21

Urzędnicy sadzili kwiatki w Świętajnie

  • Czwartek, 2019-04-18 10:58:31

Nowa karetka na usługach pogotowia

  • Środa, 2019-04-17 15:29:58

Przesunięty PSZOK w Świętajnie

  • Poniedziałek, 2019-03-11 21:04:41

W Świętajnie też dołożą do wymiany pieców

  • Piątek, 2019-01-25 11:49:09

Mydło i sztuka w Świętajnie


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
    Autor: Uczennica
    2019-05-26 17:52:21
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
    Autor: Ola
    2019-05-26 17:41:57
  • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
    Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
    Autor: Gorszy sort
    2019-05-25 12:02:38
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
    Autor: Pytam się
    2019-05-24 22:50:07
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
    Autor: mieszkaniec
    2019-05-24 21:30:07
  • Świetlica ze sportowym zapleczem
    Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
    Autor: Zzzz
    2019-05-24 17:19:19
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo
    Autor: Fan
    2019-05-24 13:27:23
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo Romku!
    Autor: Kolega
    2019-05-24 12:41:49
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
    Autor: kinga
    2019-05-23 20:49:23
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec