Reklama


Reklama

Karetka z siedzibą w Świętajnie


Władze gminy Świętajno uroczyście przekazały lokal dyrekcji zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. Mieści się on w miejscowym ośrodku zdrowia. Swoją siedzibę mają tam teraz ratownicy medyczni, którzy stacjonują wraz z karetką.Bardzo cieszymy się z tego, że karetka pojawiła się w Świętajnie – mówiła Alicja Kołakowska, wójt gminy Świętajno. - Jest to bardzo ważny element związany z bezpieczeństwem naszej gminy.

 

Usytuowania zespołu ratowniczego chwali przewodniczący rady Arkadiusz Deptuła.

 

- Jako strażak wiem, że Świętajno jest punktem centralnym w naszej gminie i dzięki tej lokalizacji każdy mieszkaniec będzie mógł liczyć na szybką pomoc – przekonuje.


Reklama

 

 

 

- Karetka w Świętajnie to wyróżnienie dla naszego sołectwa – mówi z kolei sołtys wsi Edyta Duda. - Rośnie prestiż naszego sołectwa, ale też i odpowiedzialność.

 

Zmiana lokalizacji karetki ze Spychowa na Świętajno wynika z analizy wyjazdów. - Jest ich więcej w okolicy Świętajna właśnie – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor ZOS Szczytno.

Reklama

 

W tej chwili w naszym powiecie stacjonują cztery karetki pogotowia – dwie są w Szczytnie i po jednej w Świętajnie oraz Pasymiu. Coraz poważniej rozważa się też umiejscowienie karetki w Wielbarku.

 

Rocznie na terenie naszego powiatu ratownicy wyjeżdżają do akcji około 7 tysięcy razy.Komentarze do artykułu

Mieszkaniec

Piękna i bardzo przemyślana decyzja dzięki Pani Wójt i Panie Starosto za Karetkę w Świętajnie

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze