Sobota, 4 Grudzień
Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana -

Reklama


Reklama

Karatecy z pięcioma medalami


Pięć medali z prestiżowych międzynarodowych zawodów Karate Cocoro Cup przywieźli zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Na podium stawali: Jan Rogala, Bartek Draba, Natalia Hajn, Olaf Szempliński oraz Norbert Kocak.Turniej Karate Cocoro Cup odbył się w Warszawie. Na tej prestiżowej imprezie występują najlepsi karatecy z całego świata w kat open. W tym roku w turnieju wzięli udział zawodnicy z Ukrainy, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz Polski. W konkurencji kobiet zwyciężyła japonka Momo Fujihara, a wśród mężczyzn tryumfował Marek Odzeniak z Warszawy.

 

Po raz pierwszy organizatorzy Cocoro Cup zaprosili do rywalizacji juniorów, juniorów młodszych i młodzieżowców. Zawody dla tych grup wiekowych rozegrano w kategoriach wagowych, według przepisów światowej organizacji karate WKO. Polegało to na tym, że dozwolone były wszystkie techniki nożne na strefę jodan (na głowę) jak w turniejach dla seniorów z tą jednak różnicą, że zawodnicy ubrani byli w pancerze na tułów oraz kaski. Czas walki i liczba dogrywek również były zapożyczone z przepisów seniorskich.


Reklama

 

- Walka w tej formule to bardzo ważne doświadczenie dla moich zawodników, ponieważ seniorzy w MP, ME czy MŚ tak właśnie walczą – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. – Młodzi zawodnicy, którzy często startują w tego typu zawodach później, w świecie seniorskim lepiej sobie radzą.

 

Najlepiej z naszych reprezentantów poradzili sobie Jan Rogala i Bartek Draba, którzy w kat. do 49 kg dotarli do finału. Przez waazari wygrał Jana Rogala. Wcześniej jednak spotkał się z przedstawicielem Rosji i dopiero po bardzo wyczerpującej i zaciętej trzyrundowej walce sędziowie wskazali na naszego zawodnika.

Reklama

 

Inni nasi wojownicy Natalia Hajn, Olaf Szempliński oraz Norbert Kocak po wygraniu swoich walk eliminacyjnych przegrali pojedynki półfinałowe. W starciach o trzecie miejsce Natalia wygrała przez ippon, a pozostali przez waazari.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama