Niedziela, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Karatecy z pięcioma medalami


Pięć medali z prestiżowych międzynarodowych zawodów Karate Cocoro Cup przywieźli zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Na podium stawali: Jan Rogala, Bartek Draba, Natalia Hajn, Olaf Szempliński oraz Norbert Kocak.Turniej Karate Cocoro Cup odbył się w Warszawie. Na tej prestiżowej imprezie występują najlepsi karatecy z całego świata w kat open. W tym roku w turnieju wzięli udział zawodnicy z Ukrainy, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz Polski. W konkurencji kobiet zwyciężyła japonka Momo Fujihara, a wśród mężczyzn tryumfował Marek Odzeniak z Warszawy.

 

Po raz pierwszy organizatorzy Cocoro Cup zaprosili do rywalizacji juniorów, juniorów młodszych i młodzieżowców. Zawody dla tych grup wiekowych rozegrano w kategoriach wagowych, według przepisów światowej organizacji karate WKO. Polegało to na tym, że dozwolone były wszystkie techniki nożne na strefę jodan (na głowę) jak w turniejach dla seniorów z tą jednak różnicą, że zawodnicy ubrani byli w pancerze na tułów oraz kaski. Czas walki i liczba dogrywek również były zapożyczone z przepisów seniorskich.


Reklama

 

- Walka w tej formule to bardzo ważne doświadczenie dla moich zawodników, ponieważ seniorzy w MP, ME czy MŚ tak właśnie walczą – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. – Młodzi zawodnicy, którzy często startują w tego typu zawodach później, w świecie seniorskim lepiej sobie radzą.

 

Najlepiej z naszych reprezentantów poradzili sobie Jan Rogala i Bartek Draba, którzy w kat. do 49 kg dotarli do finału. Przez waazari wygrał Jana Rogala. Wcześniej jednak spotkał się z przedstawicielem Rosji i dopiero po bardzo wyczerpującej i zaciętej trzyrundowej walce sędziowie wskazali na naszego zawodnika.

Reklama

 

Inni nasi wojownicy Natalia Hajn, Olaf Szempliński oraz Norbert Kocak po wygraniu swoich walk eliminacyjnych przegrali pojedynki półfinałowe. W starciach o trzecie miejsce Natalia wygrała przez ippon, a pozostali przez waazari.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

Reklama