Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

Karatecy SKKK trenują online


Treningi online to codzienność młodszych grup klubu Kyokushin Karate w Szczytnie. O samym zamyśle i efektach opowiada shihan Piotr Zembrzuski.- Nie wiem, jak inne kluby, ale my już w tamtym roku, przy pierwszym większym zamknięciu przez pandemię, coś podobnego robiliśmy. Oczywiście, nie ma takiej frekwencji jak na sali, ale całkiem fajnie to wychodzi, rodzice chwalą inicjatywę, bo tak, to by nic dzieci nie robiły.

 

Jak to wygląda?

 

Jest aplikacja Zoom, przez którą prowadzimy spotkania - tłumaczy Zembrzuski - przed rozpoczęciem podajemy kody dostępu uczestnikom, łączymy się i ćwiczymy. Oczywiście, nie ma takiego przełożenia, bo tej dokładności wykonania nie można przypilnować tak dobrze, jak na sali, ale instruktorzy robią co mogą, aby utrzymać dzieci w najlepszej kondycji.


Reklama

 

Podoba się?

 

Tak, dużo mamy pozytywnego odzewu, dużo komentarzy, rodzice sobie bardzo chwalą. Te osoby, które są z nami na kamerkach wypadają rewelacyjnie, wszystkim się podoba.

W niektórych miejscach zaangażowanie dochodzi do takiego poziomu, że gdzie trzeba krzyknąć, to krzyczą, mimo że mają wyłączone mikrofony. - śmieje się shihan Piotr.

Pozostałe osoby, które mają licencję polskiego związku, a mamy ich sporo, ćwiczą na sali przygotowując się do zawodów. Nie jest to takie przygotowanie, jak bez obostrzeń, ale musimy coś robić.

Reklama

 

DDKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze