Czwartek, 4 Czerwiec, Imieniny: Christy, Helgi, Karola -

Reklama


Reklama

Karate ze Szczytna najlepsze na jeziorach


Już po raz szósty młodzi karatecy z regionu Warmii i Mazur spotkali się w Giżycku aby rywalizować w turnieju Karate Shinkyokushin o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. W zawodach wzięło udział 275 zawodników z 9 klubów. Reprezentacja Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyła I miejsce w klasyfikacji drużynowej, a indywidualnie nasi zawodnicy aż 29 razy stawali na podium.- Dla tych młodych sportowców to niewątpliwie duży sukces, a dla nas - trenerów - przegląd formy podopiecznych przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Północno-Wschodniej, które odbędą się na początku marca – komentuje shihan Piotr Zembrzuski.

 

W zawodach wystartowała dwójka naszych kadrowiczów, którzy pod koniec czerwca będą reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Europy U14 i U18 w Pradze. Mimo że stoczyli bardzo zacięte pojedynki oboje zajęli III miejsca w swoich kategoriach, więc dużo jeszcze pracy przed nimi. Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa kilku zawodników.

 

 


Reklama

Jan Rogala wygrał 3 pojedynki, a w każdym z nich zdecydowanie przeważał zdobywając punkty, ale co ważniejsze bardzo mądrze taktycznie prowadził swoje walki i przez cały czas kontrolował sytuację na macie. Podobnie Natalia Hajn, choć w jej przypadku to siła i konsekwencja w działaniu są mocnymi atutami.

 

W pięknym stylu wygrali swoje kategorie Ewa Gołaszewska, Maksymilian Zembrzuski, Olaf Szempliński oraz Piotr Młynarczyk. Na zakończenie zawodów organizator rozlosował wśród uczestników kilka cennych nagród rzeczowych. Jedna z nich, torba treningowa, przypadła naszemu zawodnikowi Antoniemu Mroczkowskiemu, który oprócz tego wygrał swoją kategorie wiekową.

 

 

W Giżycku czterdziestoosobowa ekipa ze Szczytna aż 12 razy stawała na pierwszym stopniu podium, 7 na drugim i 10 na trzecim. Oto pełna lista nagrodzonych:

Reklama

 

I miejsca: Aleksandra Zawistowska, Milena Godlewska, Łucja Dragun, Antoni Mroczkowski, Grzegorz Hajn, Maksymilian Zembrzuski, Jan Rogala, Ewa Gołaszewska, Olaf Szempliński, Aleksander Orzoł, Natalia Hajn, Piotr Młynarczyk.

 

II miejsca: Aleks Dragun, Patryk Sawlanski, Karol Katzmarski, Bartek Draba, Krystian Grzegorczyk, Filip Kłodowski, Zofia Panasiuk.

 

III miejsca: Paweł Grabowski, Agata Frągowska, Paula Wąsewicz, Natalia Zentarra, Eliza Mrożkiewicz, Julia Kołodziej, Maja Rogacz, Aleksandra Kruszyńska, Konrad Żelaznowski, Mikołaj Barański.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Kłamią, kłamią, kłamią Każdy rybaka ma piękny dom, elegancki samochód!!! ( z pensji ) A ryb w jeziorach już prawie niema! Wszystko jasne jeden drogiego będzie krył Komunistyczne układy!

  Wedkarz


  2020-06-04 08:39:29
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Śćiema jakich mało siaty stoją non stop szczupak odlawiany w tarlo to przestępstwo. Przestańcie odlawiac ryby w tarlo natura sama odbuduje waszą bandycka gospodarkę. Widocznie gospodarstwo ma takie układy i nie obowiazuja ich okresy ochronne a osoba decyzyjna wszystko podpisze żeby mieć z tego korzyść. Uklady musza byc od dawna gospodarstwo przekazywane z pokolenia na pokolenie tej samej rodzinie... Ale to wędkarz i kormoran jest szkodnikem...

  Wędkarz


  2020-06-04 08:15:50
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan Kulas jasno sprecyzował w jakim rzędzie stawia wędkarzy: \"A odławiają go też wędkarze, kormorany i inne szkodniki\"

  MJS Blue


  2020-06-04 07:09:35
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Jak byście tak racjonalnie gospodarowali to nie potrzebne by były zarybienia. Co z tego, że macie papiery jak niszczycie wody zgodnie z przepisami.

  Boleń


  2020-06-04 00:21:43
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Panie Henryku najlepszą obroną jest atak.A te ilości ryb to chyba jakaś kpina.

  Spychowo


  2020-06-03 22:34:43
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Witam jestem właśnie że Spychowa wychowałem się tam i jeszcze nie widzilame nigdy że by było zarybianie jezior chyba tylko na papierze Masakra Rybacy są kłusownikami ale legalnymi .

  Michał Wanda


  2020-06-03 22:28:52
 • Lodziarnia Beza-Krówka zaprasza na pyszne smaki
  Powodzenia, super

  Gość


  2020-06-03 21:19:02
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Niby rybacy tak na nich trzeba mówić to dobrze zorganiziwana grupa przestępcza .

  Roman Maryl A.G


  2020-06-03 19:45:12
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Żartowniś z niego rybacy 9 a wędkarze 15 kg widziałem jak stawiają tam siaty co 20m w poprzek jeziora i tak kilka rzędów koło siebie żeby co nic nie spier.....o(j .kiersztanowo),już tam nie łapie bo studnia,bezrybie totalne

  Nicram1222


  2020-06-03 17:47:16
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Tak o kłamstwo sam widziałem na własne oczy jak rybacy łowio w tarło szczupaki i wrzucano do skrzynek nie do wytarcia i też one ryby wiosno w tarło kedyś tak nie było a jak były nie wymiarowe do wyrzucali śnięte do wody i niech nie oszukuje tak jest co roku na .jedzorze Leleskim

  Piotr polak


  2020-06-03 14:45:49