Czwartek, 22 Sierpień, Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Karate ze Szczytna najlepsze na jeziorach

Już po raz szósty młodzi karatecy z regionu Warmii i Mazur spotkali się w Giżycku aby rywalizować w turnieju Karate Shinkyokushin o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. W zawodach wzięło udział 275 zawodników z 9 klubów. Reprezentacja Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyła I miejsce w klasyfikacji drużynowej, a indywidualnie nasi zawodnicy aż 29 razy stawali na podium.

- Dla tych młodych sportowców to niewątpliwie duży sukces, a dla nas - trenerów - przegląd formy podopiecznych przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Północno-Wschodniej, które odbędą się na początku marca – komentuje shihan Piotr Zembrzuski.

W zawodach wystartowała dwójka naszych kadrowiczów, którzy pod koniec czerwca będą reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Europy U14 i U18 w Pradze. Mimo że stoczyli bardzo zacięte pojedynki oboje zajęli III miejsca w swoich kategoriach, więc dużo jeszcze pracy przed nimi. Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa kilku zawodników.

Jan Rogala wygrał 3 pojedynki, a w każdym z nich zdecydowanie przeważał zdobywając punkty, ale co ważniejsze bardzo mądrze taktycznie prowadził swoje walki i przez cały czas kontrolował sytuację na macie. Podobnie Natalia Hajn, choć w jej przypadku to siła i konsekwencja w działaniu są mocnymi atutami.

W pięknym stylu wygrali swoje kategorie Ewa Gołaszewska, Maksymilian Zembrzuski, Olaf Szempliński oraz Piotr Młynarczyk. Na zakończenie zawodów organizator rozlosował wśród uczestników kilka cennych nagród rzeczowych. Jedna z nich, torba treningowa, przypadła naszemu zawodnikowi Antoniemu Mroczkowskiemu, który oprócz tego wygrał swoją kategorie wiekową.

W Giżycku czterdziestoosobowa ekipa ze Szczytna aż 12 razy stawała na pierwszym stopniu podium, 7 na drugim i 10 na trzecim. Oto pełna lista nagrodzonych:

I miejsca: Aleksandra Zawistowska, Milena Godlewska, Łucja Dragun, Antoni Mroczkowski, Grzegorz Hajn, Maksymilian Zembrzuski, Jan Rogala, Ewa Gołaszewska, Olaf Szempliński, Aleksander Orzoł, Natalia Hajn, Piotr Młynarczyk.

II miejsca: Aleks Dragun, Patryk Sawlanski, Karol Katzmarski, Bartek Draba, Krystian Grzegorczyk, Filip Kłodowski, Zofia Panasiuk.

III miejsca: Paweł Grabowski, Agata Frągowska, Paula Wąsewicz, Natalia Zentarra, Eliza Mrożkiewicz, Julia Kołodziej, Maja Rogacz, Aleksandra Kruszyńska, Konrad Żelaznowski, Mikołaj Barański.