Reklama


Reklama

Kąpiel będzie możliwa dopiero po pandemii (zdjęcia)


Zapowiada się na to, że Szczytno dłuższy czas pozostanie miastem bez basenu. To spora komplikacja, zwłaszcza dla szkółek pływackich oraz nowej szkoły sportowej, w której pływanie ma być jedną z dyscyplin dominujących. Basen Wyższej Szkoły Policji wymaga remontu. - Czekamy na decyzję sanepidu, jaki zakres prac musimy wykonać – mówi insp. dr hab. Iwona Klonowska, Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Sprawę komplikuje dodatkowo pandemia koronawirusa.Komendant rektor zapewnia, że zależy jej na dobrych kontaktach z miastem i jego mieszkańcami, którzy do tej pory licznie korzystali z obiektów sportowych policyjnej uczelni, między innymi z basenu właśnie.

 

- Nie chciałabym tego zmieniać – mówi inspektor Iwona Klonowska. - Dobre relacje służą obu stronom. Dlatego na przykład dopinamy szczegóły korzystania przez miasto z naszego stadionu piłkarskiego przy ulicy Ostrołęckiej. Myślę, że umowa wkrótce zostanie podpisana i da więcej swobody w tym zakresie właśnie cywilnym mieszkańcom Szczytna, klubom, czy samorządowi.

 

 

Pasym, Chorzele, Olsztyn...

 

„Tygodnik Szczytno” rozmową ze Sławomirem Szczerbalem wywołał temat policyjnego basenu, z którego do tej pory korzystały szkoły, szkółki pływackie oraz cywile. W marcu, gdy ogłoszono pandemię, obiekt został zamknięty i do tej pory go nie uruchomiono. To bardzo duża komplikacja dla szkółek pływackich, czy utworzonej szkoły sportowej, w której pływanie jest jedną z wiodących dyscyplin.

 

- W Szczytnie, w tej sytuacji, nie ma miejsca do prowadzenia zajęć pływackich – ubolewa Sławomir Szczerbal, trener pływacki. - Najbliższe baseny to Pasym, Chorzele i Olsztyn. Chyba czas zmobilizować naszych samorządowców do budowy takiego obiektu w Szczytnie.

 

 

Czas na remont

 


Reklama

Basen w Wyższej Szkole Policji nie działa z kilku powodów. Ma już swoje lata, skończył 21. Po pierwsze, w trakcie corocznej wakacyjnej przerwy technologicznej, kiedy przechodził przegląd i drobne remonty wykryto, że potrzebuje on większych napraw. Pęknięta jest na przykład niecka, jest też sporo wycieków.

 

- Obiekt obejrzał inspektor sanitarny. Zalecił szereg poważnych napraw, które wiążą się między innymi z panującą pandemią koronawirusa – mówi podinspektor Marcin Piotrowski, rzecznik policyjnej uczelni. - Zdaniem inspektora należy się też zastanowić, czy jest zasadne uruchamianie w tym czasie sauny i jakuzzi, bowiem nie ma technicznych możliwości właściwej dezynfekcji takich obiektów.

 

Władze uczelni czekają na decyzję sanepidu dotyczącą zakresu napraw. Niewykluczone, że remont będzie tak dalece poważny, że trzeba będzie ogłosić przetarg na wykonawstwo. A to oznacza kolejne długie tygodnie, a być może i miesiące bez basenu.

 

Pandemia nie ułatwia

 

Druga rzecz to panująca pandemia koronawirusa. Cywilne obiekty działają.

 

- Ale poza wodą nie mają one nic wspólnego z naszym obiektem – mówi rzecznik policyjnej uczelni. - Czas koronowirusa sprawił, że wprowadziliśmy szereg rygorystycznych środków ostrożności, specjalnych procedur, które mają chronić przez zakażeniem naszych słuchaczy, pracowników, ale też i mieszkańców Szczytna. Zastanawiamy się, w jaki sposób udostępnić basen po remoncie, aby nikogo nie narażać na zakażenie koronawirusem. Nie jest to proste.

Reklama

 

Procedury, które wprowadziła policyjna uczelnia, to na przykład ośmiodniowa kwarantanna dla uczestników kursów.

 

- Każdy słuchacz, który do nas trafia, obligatoryjnie poddany jest kwarantannie, a także dwukrotnym testom na obecność koronawirusa – mówi podinspektor Piotrowski. - Dopiero gdy wykluczymy jego obecność, słuchacze zwalniani są z kwarantanny i mogą rozpocząć zajęcia. Ale i tak przez cały czas trwania szkolenia nie mogą opuszczać uczelni. Systematycznie badani są nasi wykładowcy i pracownicy. Odkażane są sale wykładowe, budynki oraz teren uczelni. Od marca wydaliśmy na te działania 485 tys. zł. Do końca roku wydamy co najmniej drugie tyle.

 

Trzeba poczekać na lepszy czas

 

W przypadku uruchomienia basenu rygorystycznym procedurom WSPol musieliby zostać poddani wszyscy, którzy chcieliby korzystać z tego obiektu. To rodzi ogromne koszty oraz jest ryzykowne pod względem epidemiologicznym. - Rozumiemy potrzeby mieszkańców i nadal chcemy z miastem współpracować i udostępniać nasze obiekty, ale w sytuacji, w której się znajdujemy, nie możemy świadomie narażać na niebezpieczeństwo słuchaczy oraz mieszkańców. Mamy nadzieję, że po ustaniu pandemii wszystko wróci do normalności i basen będzie ponownie dostępny dla mieszkańców Szczytna - dodaje rzecznik.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Ciekawe ile zdrowych dzieci w wyniku błędnej diagnozy lekarzy (to przecież tylko ludzie) nigdy się nie narodziło? Słowo \"prawdopodobieństwo\" jest bardzo pojemne i nieprecyzyjne. Jaki będzie kolejny etap w chory sposób pojmowanej \"wolności\"? Zabijanie dzieci, które ciężko zachorują i zostaną kalekami? A może eutanazja chorych i starych rodziców, którymi nie mamy czasu ani ochoty się opiekować? W świecie, gdzie wszystko jest na pokaz , kalekim dzieckiem nie można się pochwalić. Zdaję sobie sprawę, że to bardzo trudny i niezwykle emocjonalny temat, ale czy na pewno mamy prawo decydować o czyimś prawie do życia ?

  freedom


  2020-10-28 09:48:40
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Każdy ma prawo mieć własne zdanie i je manifestować, ale nie w taki sposób, jak dzieje się to w niektórych miastach. Demonstranci zachowują się jak rozszalałe bydło, które niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze. Agresja i nienawiść do niczego dobrego nie prowadzą.

  olek


  2020-10-28 09:23:40
 • Kilometry pomocy dla Lenki Mazur
  seneka zapytaj też PiS ile się dołożą?

  M@t


  2020-10-28 09:00:31
 • Kilometry pomocy dla Lenki Mazur
  Zwolennikm aborcji dedykuję- to dziecko ma też prawo żyć chociaż jest ciężko chore. Ci się do zbiórki pieniężnej nie dołączą się!! Za to hołota wyjdzie na ulicę!

  seneka


  2020-10-28 02:15:29
 • Lotnisko Olsztyn-Mazury z nowoczesnym systemem ILS
  Przydałaby się jeszcze do Mrągowa, Pisza i Ełku, bo pasażerami są nietylko mieszkańcy Olsztyna.

  darekk


  2020-10-27 18:04:31
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Do \"Do myśliciel\". Czyli ciąże z gwałtu - eo ipso - dzieci - mogą być \"zabijane\", bo nie obejmuje je przesłanka \"eugeniczna\". Należy przypuszczać, że nowe życia, poczęte w wyniku gwałtu, są mniej warte dla prawodawców, skoro utrzymuje on tę przesłankę do legalnej aborcji. Najpierw należy wiedzieć, co to jest eugenika. Jest to selekcja gatunku w celu eliminacji osobników słabych, \"uszkodzonych\" przez naturę w taki, czy inny sposób. To ideologia reżimów totalitarnych, które dążą do stworzenia \"rasy panów\" - doskonałych intelektualnie i fizycznie osobników. Wobec powyższego Matki - noszące w sobie obumierające, niezdolne do samodzielnego życia płody / dzieci - są kategoryzowane jako niższej rasy osobniki ludzkie, które nie mogą wydać na świat zdrowego człowieka. Dlatego muszą podlegać naturalnej selekcji: ból, osamotnienie, depresja, rozpad rodziny, eliminacja z życia społecznego, psychiatryk, co wszystko prowadzi do autodestrukcji. Jak wytrzymają do rozwiązania ciąży to dobrze, jak z powodu zakażenia będą miały problemy - to ich sprawa. A że po takiej traumie nie będą chciały mieć dzieci - to też ich sprawa - i wina, że nie chcą.

  Myśliciel


  2020-10-27 15:34:09
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  Pewnie, że nieprawda. Od groma policjantów nie wysyłają na kwarantannę, choć powinni, a oni mogą dalej roznosić wirusa.

  Nietzsche


  2020-10-27 13:55:18
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Znasz historię aborcji w Polsce? W 1943r. wprowadził ją Hitler, po zakończeniu wojny była zabroniona bo obowiązywały przepisy przedwojenne. W 1956r. stalinowski sejm zalegalizował aborcję bez ograniczeń. W 1993r. sejm ustawą zakazał aborcji całkowicie, w 1996r. komuniści z sdrp lub sld znieśli prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych a w 1997r. Kwaśniewski, SLD i UP wprowadzili konstytucję (która obowiązuje do dziś). Po wejściu w życie konstytucji kwaśniewskiego TK orzekł że ustawa sld i up z 1996r. jest niezgodna z konstytucją kwaśniewskiego z trzema wyjątkami: gwałtu, zagrożenia życia i zdrowia kobiety, wady dziecka. 22.10.2020 TK orzekła na zapytanie posłów PIS, PSL, Konfederacji, Kukiz15 że przesłanka eugeniczna jest nie zgodna z konstytucją kwaśniewskiego. i nawet Zoll jako były prezes TK stwierdził że orzeczeniu prawnie nic nie można zrzucić. Więc jeśli chcesz mieć możliwość zabijania dzieci musisz zmienić konstytucję, bo to ona chroni życie od narodzin.

  Do myśliciel


  2020-10-27 12:52:51
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  WEDŁUG TK MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻĘ (dziecko) będącą skutkiem gwałtu (czyn zabroniony). WEDŁUG TK NIE MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻY, gdy są stwierdzone nieusuwalne wady letalne oraz wady rozwojowe, które nie pozwalają dziecku funkcjonować poza organizmem matki. Bardzo ciekawe podejście TK do Konstytucji, która mówi o równości, godnym traktowaniu i prawie do życia każdego istnienia.

  Myśliciel


  2020-10-27 11:44:54
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  czy aby to jest prawda...

  gość


  2020-10-27 10:20:34