Reklama


Reklama

Kamery popilnują Dźwierzut


120 tys. zł będzie kosztował monitoring ulic, parku oraz parkingów w Dźwierzutach. Montażem systemu i 19 kamer zajmie się firma ze Szczytna. Gmina Dźwierzuty zdecydowała się na ten krok po kilku wybrykach chuligańskich, do których doszło w ostatnich latach. Ktoś zniszczył między innymi nowy park.- Kamery na pewno wpłyną też na poziom bezpieczeństwa samych mieszkańców - mówi Marianna Szydlik, wójt gminy Dźwierzuty.


Reklama

Centrum monitoringu będzie znajdowało się w budynku Urzędu Gminy. Na monitoring zrzucili się mieszkańcy sołectwa Dźwierzuty z funduszu sołeckiego oraz gmina.

ReklamaKomentarze do artykułu

Do pana alo

To chyba lepiej ,ze wydają na monitoring czyli dają chleb dla takich ludzi jak Pan plus bezpiczeństwo dla innych ludzi a niżeli mieli by to wydać na swoje pensje (przeżreć). To chyba jest plus dla władz ?

alo

Zajmuje się zawodowo monitoringiem (nie braliśmy udziału w przetargu), jestem również mieszkańcem powiatu i jak czytam, że taka miejscowości jak Dźwierzuty wydaje pieniądze na ten cel, to zastanawiam się czy w dzisiejszych czasach gmina nie ma innych wydatków. Kto miał tak beznadziejny pomysł, aby wydawać pieniądze na taki cel (co takiego jest cennego w Dźwierzutach, że na to idzie kasa, to nie jest dom, czy zakład pracy). Mam tylko jedno pytanie do władz gminy, te szkody jakie były poczynione w centrum Dźwierzut, to chyba musiały iść w dziesiątki tysięcy, bo jeżeli były one w kwocie kilku tysięcy rocznie, to zakup monitoringu jest bezsensowny. W każdej gminie i mieście naszego powiatu dochodzi do zniszczeń, czy to ławek, czy to koszy - znajdujących się w jeziorze, ale to nie powód, aby wydawać lekką ręką naszą kasę. ZAZNACZAM NASZĄ KASĘ, anie władz gminy.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze