Wtorek, 23 Lipiec, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Kacper Gut najlepszym siatkarzem, „Sobiech” w finale

W Ełku odbył się turniej piłki siatkowej chłopców z roczników 2003-2005. Zawody wygrali uczniowie Gimnazjum Sportowego w Szczytnie. W finale pokonali uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w... Szczytnie. Najlepszym siatkarzem zawodów został Kacper Gut z „Sobiecha”.

Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły: gimnazjum Ełk, szkoła podstawowa z Olecka, Gimnazjum Sportowe ze Szczytna oraz Szkoła Podstawowa nr 6 Szczytno.

Obowiązywał system rozgrywek każdy z każdym do dwóch setów wygranych. W pierwszym meczu chłopcy z Gimnazjum Sportowego zagrali z gospodarzem turnieju - uczniami gimnazjum z Ełku. W pierwszym i drugim secie zawodnicy ze szczycieńskiego Sobiecha nie dali żadnych szans rywalowi gładko wygrywając 2;0.

Drugi mecz z siatkarzami z Olecka również wygrali 2:0, a do awansu brakowało im jeszcze jednego zwycięstwa.

Po krótkiej przerwie spotkały się dwa zespoły ze Szczytna. W ostatnim meczu lepsi okazali się uczniowie Sobiecha. Trzy mecze, trzy zwycięstwa i pewny awans do Turnieju Finałowego w Piłce Siatkowej o Mistrzostwo Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany kapitan szczycieńskiej drużyny Kacper Gut.