Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka


Coraz bliżej wyprowadzki ze Szczytna jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Władze gminy Szczytno właśnie przyjęły plan zagospodarowania przestrzennego w Kamionku, czym umożliwiły rozpoczęcie budowy nowej siedziby, o którą od kilkunastu miesięcy zabiega Henryk Żuchowski, dyrektor regionalny KRUS w Olsztynie.Początkowo szczycieński oddział KRUS chciał pobudować nową siedzibę w Szczytnie przy ulicy Nauczycielskiej. Na bezpłatne przekazanie działki nie zgodzili się jednak miejscy radni. Efekt był taki, że dyrektor Żuchowski zaczął szukać odpowiedniego gruntu na terenie gminy Szczytno. Znalazł w Kamionku.


Reklama

 

- Próbowałem zrobić wszystko, aby placówka KRUS pozostała w Szczytnie, bo to miejsca pracy, wpływy z podatków, ale jeśli burmistrz i część radnych uważają, że jest ona zbędna, to powstanie na terenie gminy Szczytno - mówi Henryk Żuchowski.

 

Z inwestycji cieszy się wójt Sławomir Wojciechowski.

Reklama

 

- Zadeklarowałem, że jeśli taki obiekt powstanie to zaopatrzymy go w wodociągi i kanalizację – mówi. - Budynek KRUS ma powstać w Kamionku na działce znajdującej się po prawej stronie jadąc od Szczytna.

 

Na razie KRUS dzierżawi budynek przy ul. 1 Maja. Nowy obiekt ma powstać w ciągu dwóch najbliższych lat.Komentarze do artykułu

Kowal

Z wypowiedzi Pana Żuchowskiego wynika, że ktoś KRUS ze Szczytna wygania, a nie wygania. Wynika też, że bardzo chce, aby KRUS był w Szczytnie, a przecież jest. Ot, logika.

ala

KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka - gdyby jeszcze Heniu się wyprowadził.....

Marian

Henia synek jest kierownikiem w Kamionku, oddziału ANR. Synek jest mało ogarnięty, więc ojciec cały czas musi mieć go pod opieka.

emeryt

Heniu czy nie uważasz że najwyższy czas przejść na emeryturę? Nie męcz ty chłopie, siebie i innych, zwolnij miejsce dla kogoś młodszego, dynamicznego i bardziej obrotnego, no chyba że się przyspawałeś do stołka i do korytka! Czy to nie PiS obniżył wiek emerytalny z 67 na 65 lat a ty pewnie i tą wyższą granice sporo przekroczyłeś. Nie ładnie tak, oj nie ładnie, nie popierać reform, swojej jedynie słusznej partii!

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43