Poniedziałek, 30 Marzec, Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Już nie polecimy do Bremy czy Kolonii


Regionalny port lotniczy w Szymanach traci kolejne połączenia – i to na kierunkach, które miały być sukcesem. Samoloty z Szyman z początkiem roku przestały latać do Bremy, natomiast z końcem bieżącego miesiąca przestaną latać do Kolonii. Oba te niemieckie miasta miały być frekwencyjnym sukcesem, ale po ich uruchomieniu utrzymały się bardzo krótko: do Bremy zaledwie nieco ponad dwa miesiące, do Kolonii – niespełna cztery miesiące.



Lotnisko nie udostępnia dokładnych danych na temat obłożenia samolotów. Ale wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński zwraca uwagę na inny, globalny problem – z flotą przewoźników lotniczych.


Reklama

 

- Najważniejsza jest kwestia boeinga i MAX-ów, które nadal są uziemione, i to powoduje, że linie lotnicze muszą weryfikować swoje plany. Ryanair ściął połączenia z dużo większych portów, podobnie Wizzair. Jesteśmy młodym lotniskiem, więc pewnie najprościej nam skasować – przyznaje Marcin Kuchciński.

 

To problem globalny, ale są też trudności regionalne. Najlepiej widać je na przykładzie lotów do Lwowa. One też miały być sukcesem – ale utrzymały się tylko od marca do września. Tu Szymanom zaszkodziła konkurencja ze strony Gdańska.

Reklama

 

Do Gdańska mieszkańcy, zwłaszcza północnej części województwa warmińsko-mazurskiego, daleko nie mają, zaś dojazd do położonych pod Szczytnem Szyman do najłatwiejszych nie należy. Dlatego regionalny port ma swoich zadeklarowanych krytyków.

 

Tylko w tym roku samorządowa dopłata do bieżącej działalności lotniska w Szymanach ma wynieść około 14 milionów złotych.

 

Planowana liczba pasażerów odprawionych w Porcie Olsztyn Mazury w 2020 roku to 173 000. W roku ubiegłym z lotniska w Szymanach skorzystało 150 tysięcy osób.



Komentarze do artykułu

Jack

To lotnisko bedzie mialo tylko i wylacznie racje bytu jezeli beda polaczenia do Duzych lotnisk przesiadkowych np do Berlina, frankfurtu, londynu , Brukseli moze Warszawy . mi nigdy nie pasuja polaczenia i tak bardzo ubogie wiec latm do warszwy, bydgoszczy, poznania, lodzi czy gdanska i wypozyczam samochod aby dojechac w okolice Biskupca Reszelskiego . Moim zdaniem ktos z decydentow musi wreszcie podjac meska decyzje co polaczen bo utrzymywanie tego lotniska z kieszeni podatnikow nie ma racji bytu

Alisherov

To ze będzie to klapa to było wiadomo zanim samoloty na tych kierunkach zaczęły latać. Naiwna wiara ze Niemcy będą odwiedzać mazury ????????

Lotnisko w polu.

A będzie jeszcze gorzej,i tak do zamknięcia.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2020-03-11 17:58:42

Beata Nikołajuk – sołtys Kolonii

  • Czwartek, 2020-02-13 12:40:16

Co czeka szkołę w Kolonii?

  • Środa, 2020-01-29 18:28:03

Nowi ławnicy już zaprzysiężeni

Reklama


Komentarze

  • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
    Po prostu śmieszne. Przecież wiadomo, że z pieniędzy unijnych, których Polska nie wykorzystała, nasz kraj może finansować działania na rzecz ograniczania epidemii koronawirusa. Pan Kiersikowski lubi się lansować i umie to robić. Ale ja wolałbym, aby te min. 40 tys. zł. zostało aplikowane na wyposażenia szpitala powiatowego i przychodni (chociażby i natury elektronicznej). To nie jest sytuacja, w której priorytetem są laptopy, czy tablety (wystarczy, że radni je mają - nie wiem, po co). Ważny jest respirator, kombinezon ochronny, przyłbica, jednorazowe rękawice i maski dla lekarzy. Panie Kiersikowski - chyba urwał się Pan z choinki.

    Śmieszek


    2020-03-29 19:28:16
  • [Aktualizacja] Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, stan na 29 marca
    niestety stan ten się może zmienić na gorsze. mamy najazd warszawiaków. ludzie uważajcie na nich, mają się za młodych z wielkich miast, których COVID-19.

    mol


    2020-03-29 18:01:24
  • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
    Dalej szczujcie i podsycajcie nastroje, to \"więcej\" pożytku z tego będzie. Ludzie czego się czepiacie. Opamiętajcie się w tej zajadłości nie wiadomo po co i przeciw Komu!!! Dziękujcie Bogu żeście zdrowi.

    Obserwator


    2020-03-29 17:00:40
  • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
    z 500plus nie kupuje sie laptopow, bo dzieci to ekranowcy co im skutecznie wybijamy z glowy, ja kupuję banany i ciuchy z pepko, w zyciu bym synowi nie kupila tableta, prędzej rower, zobacz na te dzieci, ze szkoly idą z ekranem przed nosem, to im wybijalismy z glowy!!!

    do turkuc podjadek


    2020-03-29 14:46:11
  • „Imprezką” na jezdni zajmie się sąd
    A w wioskach palą ogniska, smród na całą wieś a w ognisku wszystko .

    Dbanie o czyste powietrze.


    2020-03-29 13:09:15
  • „Imprezką” na jezdni zajmie się sąd
    Komuś przeszkadzało....

    Ania


    2020-03-29 09:56:47
  • Ceny śmieci w Pasymiu... odleciały
    Pierd...nie głupot, ze ceny generują nieruchomości rekreacyjne! Większej bzdury nie słyszałem. Na działce łącznie prze cały rok nie jestem nawet dwa miesiące, a płacić muszę przez cały rok. Taka dojna krowa dla gminy, skandal!

    Letnik


    2020-03-28 21:19:04
  • KGP: 494 naruszeń zasad kwarantanny; sporadyczne przypadki gromadzenia się w grupach
    Po części wszyscy mamy kwarantannę.

    Do mieszkańca.


    2020-03-28 19:31:11
  • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
    Ali - TAK sklep to postęp! Normalny sklep, nie jakieś zapyziały handelek z cenami wyższymi niż w mieście! Stancja paliw też ci odpowiada? Lubisz przepłacać po 20-30 groszy?

    Andrzej


    2020-03-28 18:04:49
  • Szkoły w Kolonii i Jerutach zostają bez zmian
    Jesteścue wspaniali!❤(NIE POZDRAWIAM LIKWIDATOROW????)????

    Irek


    2020-03-28 10:04:13