Sobota, 6 Czerwiec, Imieniny: Laury, Laurentego, Nory -

Reklama


Reklama

Już nie polecimy do Bremy czy Kolonii


Regionalny port lotniczy w Szymanach traci kolejne połączenia – i to na kierunkach, które miały być sukcesem. Samoloty z Szyman z początkiem roku przestały latać do Bremy, natomiast z końcem bieżącego miesiąca przestaną latać do Kolonii. Oba te niemieckie miasta miały być frekwencyjnym sukcesem, ale po ich uruchomieniu utrzymały się bardzo krótko: do Bremy zaledwie nieco ponad dwa miesiące, do Kolonii – niespełna cztery miesiące.Lotnisko nie udostępnia dokładnych danych na temat obłożenia samolotów. Ale wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński zwraca uwagę na inny, globalny problem – z flotą przewoźników lotniczych.


Reklama

 

- Najważniejsza jest kwestia boeinga i MAX-ów, które nadal są uziemione, i to powoduje, że linie lotnicze muszą weryfikować swoje plany. Ryanair ściął połączenia z dużo większych portów, podobnie Wizzair. Jesteśmy młodym lotniskiem, więc pewnie najprościej nam skasować – przyznaje Marcin Kuchciński.

 

To problem globalny, ale są też trudności regionalne. Najlepiej widać je na przykładzie lotów do Lwowa. One też miały być sukcesem – ale utrzymały się tylko od marca do września. Tu Szymanom zaszkodziła konkurencja ze strony Gdańska.

Reklama

 

Do Gdańska mieszkańcy, zwłaszcza północnej części województwa warmińsko-mazurskiego, daleko nie mają, zaś dojazd do położonych pod Szczytnem Szyman do najłatwiejszych nie należy. Dlatego regionalny port ma swoich zadeklarowanych krytyków.

 

Tylko w tym roku samorządowa dopłata do bieżącej działalności lotniska w Szymanach ma wynieść około 14 milionów złotych.

 

Planowana liczba pasażerów odprawionych w Porcie Olsztyn Mazury w 2020 roku to 173 000. W roku ubiegłym z lotniska w Szymanach skorzystało 150 tysięcy osób.Komentarze do artykułu

Jack

To lotnisko bedzie mialo tylko i wylacznie racje bytu jezeli beda polaczenia do Duzych lotnisk przesiadkowych np do Berlina, frankfurtu, londynu , Brukseli moze Warszawy . mi nigdy nie pasuja polaczenia i tak bardzo ubogie wiec latm do warszwy, bydgoszczy, poznania, lodzi czy gdanska i wypozyczam samochod aby dojechac w okolice Biskupca Reszelskiego . Moim zdaniem ktos z decydentow musi wreszcie podjac meska decyzje co polaczen bo utrzymywanie tego lotniska z kieszeni podatnikow nie ma racji bytu

Alisherov

To ze będzie to klapa to było wiadomo zanim samoloty na tych kierunkach zaczęły latać. Naiwna wiara ze Niemcy będą odwiedzać mazury ????????

Lotnisko w polu.

A będzie jeszcze gorzej,i tak do zamknięcia.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Widziałem kilkukrotnie,jak wyglądają ,,odłowy\" panów rybaków. ,,Legalni kłusownicy\"- to najlepsze określenie tych bandytów.

  Otwarte oczy


  2020-06-05 09:29:07
 • Pijane rekordy na drogach powiatu
  Ja pier.... czy Ci ludzie to nie mają wyobraźni, tylko idioci jeżdżą po alkoholu, stare to a głupie. Chociaż nie trzeba alkoholu żeby kretynów na drodze spotkać, jeżdże busem to nie raz się napatrze. Ludzie ogarnijcie się, ryzykujecie życie swoje i innych!!!

  Kaja


  2020-06-05 04:08:30
 • Inwazja bocianów w Dźwiersztynach
  Ptaki ważniejsze od asfaltu na drodze dla burmistrza.

  Wachacz


  2020-06-04 22:38:30
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan dyrektor widocznie nie wie co się nad wodą dzieje.

  Enduro


  2020-06-04 18:43:14
 • Inwazja bocianów w Dźwiersztynach
  A kiedy będzie asfalt na drodze w tej wiosce ?

  Zainteresowany


  2020-06-04 15:14:19
 • Bukiet dostarczył kurier
  To jest wygodna opcja, też wysyłałam babci na urodziny bukiet i kosz słodyczy pocztą kwiatową. Z racji korony nie ma co narażać seniora poprzez osobisty kontakt, a można złożyć życzenia telefonicznie.

  Maria


  2020-06-04 15:10:03
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Kłamią, kłamią, kłamią Każdy rybaka ma piękny dom, elegancki samochód!!! ( z pensji ) A ryb w jeziorach już prawie niema! Wszystko jasne jeden drogiego będzie krył Komunistyczne układy!

  Wedkarz


  2020-06-04 08:39:29
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Śćiema jakich mało siaty stoją non stop szczupak odlawiany w tarlo to przestępstwo. Przestańcie odlawiac ryby w tarlo natura sama odbuduje waszą bandycka gospodarkę. Widocznie gospodarstwo ma takie układy i nie obowiazuja ich okresy ochronne a osoba decyzyjna wszystko podpisze żeby mieć z tego korzyść. Uklady musza byc od dawna gospodarstwo przekazywane z pokolenia na pokolenie tej samej rodzinie... Ale to wędkarz i kormoran jest szkodnikem...

  Wędkarz


  2020-06-04 08:15:50
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan Kulas jasno sprecyzował w jakim rzędzie stawia wędkarzy: \"A odławiają go też wędkarze, kormorany i inne szkodniki\"

  MJS Blue


  2020-06-04 07:09:35
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Jak byście tak racjonalnie gospodarowali to nie potrzebne by były zarybienia. Co z tego, że macie papiery jak niszczycie wody zgodnie z przepisami.

  Boleń


  2020-06-04 00:21:43