Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

Już nie polecimy do Bremy czy Kolonii


Regionalny port lotniczy w Szymanach traci kolejne połączenia – i to na kierunkach, które miały być sukcesem. Samoloty z Szyman z początkiem roku przestały latać do Bremy, natomiast z końcem bieżącego miesiąca przestaną latać do Kolonii. Oba te niemieckie miasta miały być frekwencyjnym sukcesem, ale po ich uruchomieniu utrzymały się bardzo krótko: do Bremy zaledwie nieco ponad dwa miesiące, do Kolonii – niespełna cztery miesiące.Lotnisko nie udostępnia dokładnych danych na temat obłożenia samolotów. Ale wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński zwraca uwagę na inny, globalny problem – z flotą przewoźników lotniczych.


Reklama

 

- Najważniejsza jest kwestia boeinga i MAX-ów, które nadal są uziemione, i to powoduje, że linie lotnicze muszą weryfikować swoje plany. Ryanair ściął połączenia z dużo większych portów, podobnie Wizzair. Jesteśmy młodym lotniskiem, więc pewnie najprościej nam skasować – przyznaje Marcin Kuchciński.

 

To problem globalny, ale są też trudności regionalne. Najlepiej widać je na przykładzie lotów do Lwowa. One też miały być sukcesem – ale utrzymały się tylko od marca do września. Tu Szymanom zaszkodziła konkurencja ze strony Gdańska.

Reklama

 

Do Gdańska mieszkańcy, zwłaszcza północnej części województwa warmińsko-mazurskiego, daleko nie mają, zaś dojazd do położonych pod Szczytnem Szyman do najłatwiejszych nie należy. Dlatego regionalny port ma swoich zadeklarowanych krytyków.

 

Tylko w tym roku samorządowa dopłata do bieżącej działalności lotniska w Szymanach ma wynieść około 14 milionów złotych.

 

Planowana liczba pasażerów odprawionych w Porcie Olsztyn Mazury w 2020 roku to 173 000. W roku ubiegłym z lotniska w Szymanach skorzystało 150 tysięcy osób.Komentarze do artykułu

Jack

To lotnisko bedzie mialo tylko i wylacznie racje bytu jezeli beda polaczenia do Duzych lotnisk przesiadkowych np do Berlina, frankfurtu, londynu , Brukseli moze Warszawy . mi nigdy nie pasuja polaczenia i tak bardzo ubogie wiec latm do warszwy, bydgoszczy, poznania, lodzi czy gdanska i wypozyczam samochod aby dojechac w okolice Biskupca Reszelskiego . Moim zdaniem ktos z decydentow musi wreszcie podjac meska decyzje co polaczen bo utrzymywanie tego lotniska z kieszeni podatnikow nie ma racji bytu

Alisherov

To ze będzie to klapa to było wiadomo zanim samoloty na tych kierunkach zaczęły latać. Naiwna wiara ze Niemcy będą odwiedzać mazury ????????

Lotnisko w polu.

A będzie jeszcze gorzej,i tak do zamknięcia.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  na budowę grodu pieniądze unijne to 90%, ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć kompletną dokumentację z projektem, I tu jest problem skąd to wziąć.

  Adam


  2020-11-27 22:11:28