Reklama


Reklama

Jurandy pokonał koronawirus?


Przez pandemię nie odbyła się tegoroczna gala rozdania statuetek Juranda. Trafiłyby one do wybitnych mieszkańców naszego powiatu już po raz 21. - Kapituła przyznała statuetki, były nawet wydrukowane zaproszenia, ale w ostatniej chwili musieliśmy wszystko odwoływać – tłumaczy Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Szukamy w tej chwili innego rozwiązania, aby te wyróżnienia jakoś wręczyć. Mam nadzieję, że jednak uda nam się to zrobić do końca tego roku.Kapituła Juranda w tym roku przyznała 5 Jurandów i 5 wyróżnień. Do kogo trafiły? - To wciąż tajemnica – mówi z uśmiechem starosta. - Na razie nie chcę tego ujawnić.

 

Statuetki i wyróżnienia przyznawane są za wybitne zasługi w dziedzinach: gospodarka, działalność społeczna, kultura, nauka i sztuka, turystyka, sport i rekreacja. Przypomnijmy tylko, że po raz pierwszy Jurandy wręczono w 1998 roku z inicjatywy władz miasta oraz nieistniejącego już Szczycieńskiego Towarzystwa Gospodarczego. W przyznawaniu statuetek były 2 lata przerwy, po czym stały się one nagrodami Powiatu Szczycieńskiego.


Reklama

Reklama

 

Jednego z pierwszych Jurandów Honorowych otrzymał Ojciec Święty Jan Paweł II. Statuetki Honorowe trafiły też między innymi do: Leszka Balcerowicza, Adama Małysza. Wśród lokalnych laureatów można wymienić m.in. Kacpra Zimnego, Andrzeja Górczyńskiego czy Zespół Pieśni i Tańca w Jedwabnie.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze