Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Jurand z ośmioma medalami

Kolejne medale najmłodszych lekkoatletów właśnie zasiliły konto Juranda Szczytno. Ze zdobyczami z Mistrzostw Województwa Dzieci LDK w Olecku, które odbyły się w niedzielę 13 czerwca wróciło osiem osób. Zawodnicy startowali w kategoriach U12, U14 oraz U16, a nasz klub reprezentowała rekordowa liczba aż 22 zawodników.

Złote medale wywalczyli Jakub Kienigsman oraz Natalia Nowicka. Dzięki wygranym konkurencjom wymieniona dwójka zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Finału Mistrzostw Polski LDK we Włocławku, gdzie w najbliższy weekend o tytuł Mistrza Polski LDK powalczą "najlepsi z najlepszych" z każdego województwa.

Dwa srebrne medale w kategorii U16 zdobył startujący w konkurencji skoku w dal oraz wieloskoku - Antoni Homoncik. Jego młodszy brat, Jan osiągnął podobny wynik. W kategorii U12 w skoku w dal ze strefy, dołożył kolejne srebro.

Trzy brązowe medale dołożyli także Jan Cąkała (pchnięcie kulą, U16), Antoni Murek (skok w dal ze strefy, U12) oraz Adam Herman (skok w dal, U14).

Bardzo dobrze spisały się również Wiktoria Markowska oraz Maja Prusik. Wiktoria pobiła swój rekord życiowy oraz zajęła 4 miejsce w pchnięciu kulą w kategorii U14, natomiast jej koleżanka, Maja zajęła 5 miejsce w skoku w dal oraz 6 w biegu na 100 metrów.

Warto wspomnieć o najmłodszym uczestniku całych Mistrzostw, 7-letnim Alexie Bukowieckim, który ustanowił dwa rekordy życiowe, zajął 6 miejsce w rzucie piłeczką palantową oraz 14 miejsce w biegu na 60 metrów, w którym rywalizował z dziećmi starszymi o 3 lata.