Reklama


Reklama

Jurand jednak wróci do Szczytna


Ponad 5 milionów złotych w browar w Szczytnie w najbliższym czasie zainwestuje Mazurska Manufaktura. W poniedziałek ruszył tam sklep firmowy. Z kolei na przełomie listopada i grudnia ma ruszyć montaż instalacji warzelniczej do piwa Jurand. Jej wartość to milion euro.Właściciel browaru w Szczytnie przyśpieszył działania na rzecz rewitalizacji browaru i rozwoju spółki Mazurska Manufaktura. Prawdopodobnie w styczniu 2021 roku zacznie działać tam już lokalny browar, którego produktem ma być piwo Jurand. Wiosną pojawi się tam też pub z lokalnymi trunkami, produkowanymi przez Mazurską Manufakturę.

 

Jakub Gromek, prezes spółki, osobiście odwiedził Kaspar Schulz w Dambergu, firmę, która ma dostarczyć do browaru w Szczytnie linię warzelniczą.

 

 

Warzelnia przyjedzie z Niemiec

 

- Podpisaliśmy już umowę na jej dostarczenie – mówi Gromek. - Do końca listopada 2020 roku chcemy w browarze dostosować powierzchnię pod tę instalację. Na początku grudnia ruszy montaż. Myślę, że już przy końcu przyszłego roku napijemy się piwa Jurand produkowanego już w Szczytnie. Istotne w całym procesie wyboru producenta instalacji jest fakt, że Kaspar Schulz to spółka rodzinna, którą obecnie prowadzi 11 pokolenie. Przez ponad 350 lat zamontowali na świecie ponad 650 browarów, w tym ponad 35 w Polsce. To gwarancja jakości i serwisu na lata.

 

Na początek browar w Szczytnie chce produkować około 4 tysięcy hektolitrów rocznie złocistego trunku marki Jurand, to około 800 tysięcy butelek.


Reklama

 

 

Ale, jak zaznacza Gromek, warzelnia pozwala na znacznie więcej.

 

 

Będą miejsca pracy

 

- Plany inwestycyjne są ambitne, bo w najbliższym roku chcemy zainwestować około 5 mln zł – tłumaczy Jakub Gromek. - Będziemy też rozwijać zespół, czyli pojawią się nowe miejsca pracy. Warzelnie to jedno, ale dostosowujemy browar też pod pub i degustatornię naszych trunków. Myślę że będzie to modne i klimatyczne miejsce na mapie powiatu, a nawet Warmii i Mazur.

 

Mazurska Manufaktura będzie ubiegała się o zwolnienie z podatku dla przedsiębiorców, którzy inwestują w Szczytnie. Zezwala na to specjalna uchwała Rady Miejskiej.

 

 

Liczy na współpracę

 

- Zaoszczędzone pieniądze pozwolą nam na dalszy rozwój spółki, ale też na rewitalizację zabytkowego browaru – mówi Gromek. - Jest to jeden z piękniejszych obiektów. My traktujemy je biznesowo, ale jest to też magiczne miejsce pod względem turystycznym. Uatrakcyjnia to miasteczko i powiat, dlatego liczę na współpracę z lokalnymi władzami - burmistrzem, starostą i radnymi. Zapraszam też do współpracy miejscowy biznes.

Reklama

 

 

 

Hotel wciąż w planach

 

Co ciekawe na razie Jurand nie jest w ogóle produkowany. Mazurska Manufaktura zrezygnowała ze współpracy z browarem w Kościerzynie.

 

Do tej pory sprzedano ponad 100 tysięcy butelek piwa Jurand. Część dochodu, zgodnie z obietnicą, została przeznaczona na rewitalizację browaru.

 

- Niektórych prac nie widać z zewnątrz, bo toczą się one wewnątrz budynku – mówi Jakub Gromek. - Remontujemy część produkcyjną, ale też robimy miejsce na pub i ogródek piwny. W planach spółki jest stworzenie sieci stu barów i pubów z nalewkami i piwem Jurand na Warmii i Mazurach. Chcemy też uruchomić sieć sklepów firmowych.

 

- Nie będę ukrywał, że część tych planów jest możliwa do realizacji dzięki uzyskaniu od akcjonariuszy znacznego wsparcia finansowego – przyznaje prezes zarządu Mazurskiej Manufaktury Jakub Gromek. - Pozwoliło to na wzmocnienie firmy w zakresie produkcji alkoholi mocnych. Możemy teraz rozwijać inne segmenty i realizować projekty, takie jak produkcja piwa, czy przymierzać się do działalność hotelowej w naszym browarze.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Cmentarz z kolumbarium powstanie w Szczytnie
  A żwir na wyrównanie tych nierówności będzie woził Pan Kiersikowski - starem.

  biegacz


  2021-01-19 16:58:47
 • Konto w Banku Spółdzielczym dobre nie tylko na start
  Tylko nie bardzo działa tajemnica...

  biegacz


  2021-01-19 16:46:02
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do X-Men - po zastrzyku, olśni ją jeszcze bardziej XD .. \"41-letni pracownik służby zdrowia w Portugalii umiera 2 dni po zaszczepieniu, ojciec \'chce odpowiedzi\" https://tiny.pl/r53p7 \"Setki Izraelczyków zostaje zarażonych Covid-19 po otrzymaniu szczepionki Pfizer \" https://tiny.pl/r53pr \"Małżonka \'idealnie zdrowego\' lekarza z Miami, 56, który zmarł z powodu choroby krwi 16 dni po szczepionce Pfizer Covid-19 jest pewna, że wywołała ją szczepionka\" https://tiny.pl/r53pw \"75-letni Izraelczyk umiera 2 godziny po przyjęciu szczepionki Covid-19.\" https://tiny.pl/r53pd


  2021-01-19 10:34:20
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Pozazdrościć gospodarza. Niestety w Szczytnie tylko stanowiska wędkarskie nad Małym Domowym i ruiny zamku. Ulica 1-go Maja- slumsy, wygódki na korytarzu dla całego piętra wspólne. Wszyscy tylko rozkładają ręce- \" sie nie da\". Teraz będzie jeszcze - to przez covid.

  dr


  2021-01-19 07:51:46
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Bardzo interesujący artykuł w którym wypowiedział się burmistrz Wielbarka na temat renowacji zabytków hm ciekawe to jest mam tylko nadzieję że te podniesienie podatków i opłat za odpady komunalne z innych rodzin nie są właśnie uwzględnione w tym przypadku bo jeśli my mieszkańcy innych ulic mamy dokładać się do reszty odnowy tego budynku to pan Burmistrz kpi sobie i niech da mi na piśmie że się mylę co do tego jeżeli dobrze myślę i z nas będą ściągane pieniądze do odnowy to jest wyłudzenie i obciążenie kosztami innych mieszkańców miasta.A jeżeli ma tak być to może zamiast premi i trzynastek wyjazdów na wczasy dla swoich pracowników z urzędu miasta przeznaczyć na renowację tak było by sprawiedliwie.

  Mała


  2021-01-19 05:55:34
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  Moja kochana szwagierka też była zagorzałą przeciwniczką szczepienia. Nic i nikt nie był w stanie jej przekonać. Myślała, że jest młoda i silna. Aż ją covid sponiewierał i nagle ją olśniło.

  X-Men


  2021-01-19 00:26:35
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  To ja chcę jeszcze bronchoskop! Po rtg, rm i ct - to podobno ostatnia deska diagnozy co się dzieje w płucach. Jak ktoś już miał gastroskopię, kolonoskopię - to i bronchoskopia mu nie będzie straszna. No to co chłopaki?! Zawalczycie o to?

  Pacjent


  2021-01-18 17:26:28
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Wczesna diagnostyka CT pozwala na odpowiednią kwalifikację i rozpoczęcie tlenoterapii przed wystąpieniem zbyt zaawansowanych zmian w układzie oddechowym. W tym sensie tomografia ratuje życie. Nie czytajcie wpisów płaskoziemców.

  Dr


  2021-01-17 06:10:03
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do Mirek...racja. Ciekawi mnie, jak tam nasza Pani Dyrektor czuje się w roli króliczka doświadczalnego :D właściwe to ciekawi mnie, czy Ona jeszcze coś czuje ... sporo osób, w tym lekarze, wymiękło po pierwszym zastrzyku i z niewyjaśnionych przyczyn zmarło [*] oczywiście nikt nie posądza o to,\"szczepionki\" Pfizera... przecież ona jest bezpieczna.

  kroll


  2021-01-16 21:07:28
 • Ratownicy przyjęli szczepionkę i... zachorowali na covid19
  do OloBolO - dokładnie tak i dlatego, że amantadyna zawsze była i nadal jest niezwykle skuteczna w leczeniu grypy typu A, (która obecnie nazywa się Covid) nasz wspaniały rząd postanowił ograniczyć jej sprzedaż, wprowadzając reglamentację :) tu nie chodzi o to, żebyśmy byli zdrowi, tylko żebyśmy pozwolili się wyszczepić.

  Patek


  2021-01-16 20:52:39