Środa, 23 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Julia Kędzierska Mistrzynią Europy


Julia Kędzierska ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate wywalczyła w sobotę w Pradze tytuł Mistrza Europy w kategorii U21 do 50 kg. Dodatkowo Julka została wybrana zawodniczką, która ma najlepszą technikę.



Dla Julki to już drugie takie trofeum z rzędu. Tym bardziej z jej postawy dumny jest trener Piotr Zembrzuski.

 

- Zawsze, gdy się broni tytułu, to jest ogromna presja – mówi. - Julka wytrzymała to psychicznie, co było ważnym elementem, aby wygrać te zawody.

 

Julka w drodze do finału miała stoczyć trzy walki. Los jej sprzyjał, bo pierwszą przeszła bez rywalizacji.

 

- Trafił się jej tak zwany wolny los – wyjaśnia Piotr Zembrzuski. - Ale nie zawsze jest to korzystne dla zawodnika. Czasami ta pierwsza walka daje pewność. Bez niej bywa różnie. A z reguły na początku trafia się na słabszego rywala.


 

Drugą walkę Julka musiała stoczyć z Litwinką, wicemistrzynią Europy z poprzedniego roku.

 

- Czyli zaczęła od bardzo wysokiej półki – mówi Zembrzuski. - Spisała się świetnie, miała ogromną przewagę nad swoją rywalką.

 

W finale Julia spotkała się z Natalią Chrzanowską z Wrocławia. - Była to bardzo ciężka i wyrównana walka – ocenia trener ze Szczytna. - Trwała aż trzy rundy. Julka wygrała na punkty.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-06-19 11:08:23

Szewczak wicemistrzem Europy

  • Czwartek, 2019-03-07 12:59:31

Julia i Rafał z Aniołami Sportu

  • Wtorek, 2018-10-09 13:42:48

Patrycja rezygnuje z Europy, na razie...

  • Czwartek, 2018-08-23 11:04:10

Bukowiecki wicemistrzem Europy


Komentarze

  • Nie żyje ksiądz Mirosław Lango, proboszcz ze Spychowa
    ....śpieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą...Pokój Jego duszy.
    Autor: Jeremi Brzostowski
    2019-10-22 20:59:37
  • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
    Kto grozi, pewnie ci wielcy katolicy od miłosierdzia bożego, nafaszerowani: fałszem, podłością i obłudą!!! Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w niego kamień.
    Autor: szczytnianin
    2019-10-22 20:09:15
  • Tajemniczy pożar kamienicy przy 1 Maja (zdjęcia)
    Wcale bym się nie zdziwiła że poprostu znudziło się mieszkanie co niektórym w takich warunkach.
    Autor: Tasia
    2019-10-22 13:52:19
  • Arsenał Milicji Obywatelskiej na poddaszu w Kocie
    Jak to były pociski z 1913 r., to nie należały do MO, chyba że MO miała takie mausery po 1945 r. Pewnie były skonfiskowane - i zapomniane, albo ukryte przez byłych właścicieli domostwa sprzed 1945 r. Sam z taką sytuacją miałem do czynienia - ale dawniej - jeszcze w czasach \"komuny\". Oddałem na komendę, ale strach był, że z niej nie wrócę, jako podejrzany o dybanie na ustrój i prawowitą władzę.
    Autor: Krajan
    2019-10-21 15:43:48
  • Olimpijczyk jednak z porażką w Szczytnie
    ćwiczcie Panowie ćwiczcie.
    Autor: re:
    2019-10-21 01:50:38
  • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
    Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2019-10-20 13:09:49
  • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
    Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-10-18 16:17:24
  • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
    Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
    Autor: Śmieszek
    2019-10-18 14:21:02
  • Wiadro śmieci warte 500 zł
    Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
    Autor: Gość
    2019-10-17 18:32:14
  • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
    Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
    Autor: Gość
    2019-10-17 17:38:13