Poniedziałek, 19 Sierpień, Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Joanna Siwik - szczytnianka z muzycznymi laurami (zdjęcia)


Po 7-letniej przerwie na ekrany telewizorów powrócił popularny program „Szansa na sukces”. Sukces tej nowej szansy jest tym większy, że pierwszy, premierowy odcinek wygrała Joanna Siwik ze Szczytna. A jeszcze większym sukcesem jest to, że śpiewanie to zaledwie cząstka szeregu zainteresowań pani Joanny.Joanna Siwik, od urodzenia szczytnianka, to 31-letnia szczęśliwa mężatka i mama 10-letniej Marysi. Śpiewa, bo...

 

- Bo muzykę mam w sercu, ona we mnie tkwi. Nie mogę powiedzieć, że lubię, bo lubić można lody czekoladowe, muzykę trzeba czuć i ja tak chyba mam – twierdzi laureatka „Szansy na sukces”.

 

 

Joanna Siwik

 

Zawodowo pani Joanna kilka lat zajmowała się doradztwem żywieniowym, pracowała jako trener personalny w jednej ze szczycieńskich siłowni. Obecnie, od ponad trzech lat, prowadzi wraz z mężem, własną siłownię, a dodatkowo jest przedstawicielem regionalnym firmy, która się zajmuje dystrybucją terminali płatniczych. Wydawałoby się, że wszystkie te zajęcia niewiele mają ze sobą wspólnego i niełatwo je połączyć.

 

- Ale ja zawsze lubiłam, kiedy miałam wiele różnych zajęć, a kiedy się dużo dzieje, to ja wiem, że żyję – komentuje Joanna Siwik. - Poza tym dodać jeszcze muszę, że moją ogromną pasją, poza śpiewaniem, jest gotowanie, a wraz z nim prowadzenie tematycznego bloga: gotujzdzoanna.

 

 

Talent do śpiewania Joanna Siwik rozwijała już od najmłodszych lat.

 

Sposób na... szansę

 

O udziale w programie pani Joanna nie myślała, mając wiele innych zajęć.

 

- Ale przyjaciółka przysłała mi smsa: „Jest casting do „Szansy na sukces” - jedziesz!” Odpisałam: „Dobra, jadę”. I pojechałyśmy obie.

 

 

 

Casting odbył się w Warszawie, w lutym tego roku. Wtedy Joanna zaśpiewała piosenkę z repertuaru Czerwonych Gitar, a później też Ewy Bem, pt. „Wschód słońca nad stadniną”.

 

- Tę piosenkę przygotowywałam z sześć lat temu, w aranżacji jazzowej, do płyty „Zapomniane piosenki”, którą nagrało Radio Szczecin – opowiada pani Joanna. - Bo podczas castingu każdy mógł zaśpiewać, co chciał.

 

 

 

Później osoby, które zostały zakwalifikowane do udziału w programie, otrzymały informację o tym, jaki polski artysta będzie bohaterem odcinka. I tak Joanna Siwik trafiła do programu wraz z Anią Wyszkoni. Miała niespełna miesiąc, by przygotować się z repertuaru tej właśnie piosenkarki.

 

- Jej twórczość znałam na tyle, że nie musiałam się jakoś bardzo intensywnie uczyć jej piosenek. Przypuszczałam, że w programie będą wykorzystane te najbardziej znane i faktycznie tak było. Dla mnie nowy prowadzący program Artur Orzech wyciągnął szarfę z utworem „Biegnij przed siebie”. - Nie miałam jakiegoś swojego typu, nie zależało mi na jakiejś szczególnej piosence. Wybrałam jednak taśmę profesjonalną, na której jest tylko, jako tło, grający zespół, bez linii melodycznej. Byłam tak bardzo przejęta, dumna z faktu, że w ogóle tam jestem, że dostałam się do tego programu, że samo śpiewanie było niejako sprawą drugorzędną. Przypuszczam, że w castingach, których było kilka w całej Polsce, uczestniczyło parę tysięcy osób, więc już „wygranie” tych eliminacji było ogromnym zwycięstwem.


 

 

 

„Konsekwencje” wygranej

 

Zgodnie z zasadami, finaliści, wyłonieni w cyklu kolejnych edycji, biorą udział w tzw. odcinku specjalnym. A zwycięzca tego odcinka – jako nagrodę ma zagwarantowany występ podczas koncertu „Debiuty” na tegorocznym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

 

- Nie wiem, czyje utwory trzeba będzie zaśpiewać w czasie tego odcinka specjalnego, ale – rzecz jasna – szykuję się na festiwal w Opolu – mówi ze śmiechem pani Joanna. - Nie myślę o tym, nie mam swoich typów. Co mi będzie dane zaśpiewać, to zaśpiewam, najlepiej jak potrafię. Bo sam udział w tym programie to szansa jedyna w życiu. I niekoniecznie na sukces, ale na przeżycie czegoś wyjątkowego.

 

 

 

Tajemnicza Asia z sukcesem... społecznym

 

O tym, że pani Asia wybierała się na casting wiedziało zaledwie kilka osób.

 

- Oczywiście mój mąż i córka, oczywiście przyjaciółka, przez którą to wszystko – opowiada laureatka programu. - Po nagraniu w marcu, też kilku osobom o tym powiedziałam, ale nie wspomniałam, że wygrałam. Właściwie to nikomu nie chciałam powiedzieć, ale Sylwia – przez którą to wszystko – stwierdziła, że aż takiej niespodzianki mężowi robić nie mogę. Stanęło więc na tym, że o zwycięstwie powiedziałam tylko mężowi, który miał milczeć jak grób. Gdy w telewizji, w ostatnią niedzielę (7 kwietnia – przyp. H.B.), program był emitowany, oglądaliśmy go w gronie przyjaciół, a córka u koleżanki. Kiedy okazało się, że to ja wygrałam, z ogromną przyjemnością obserwowałam przyjaciół. Ich miny i reakcje... Bezcenne! - dodaje ze śmiechem. - Dumna córa natychmiast przysłała mi smsa z gratulacjami.

 

Pani Joanna podkreśla, że największym chyba przeżyciem, związanym z tym wydarzeniem muzycznym, jest odbiór i reakcje ludzi, znajomych i nieznajomych. -

 

Odbieram mnóstwo smsów, gratulacji. Ludzie mnie rozpoznają w sklepie, mówią, że widzieli, że pięknie śpiewałam, że gratulują i życzą dalszych sukcesów. To bardzo ważne słowa, ale najważniejsze jest to ciepło, ta ogromna życzliwość, ten autentyzm we wspólnej radości. To, co mnie spotyka teraz, na co dzień, jest równie piękne, jak sam udział w programie. Aż chce się żyć, śpiewać, uśmiechać, kiedy wokół wszystko i wszyscy pokazują, że chcemy i potrafimy być dla siebie tak zwyczajnie, po ludzku, ludzcy. I to jest chyba najpiękniejsze.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Radni nie chcą dawać prezentów
  No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
  Autor: Śmieszek
  2019-08-16 14:53:29
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
  Autor: Slawomir
  2019-08-16 11:26:01
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
  Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
  2019-08-14 19:00:22
 • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
  Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
  Autor: Ariia
  2019-08-14 12:35:26
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
  Autor: Dżordż
  2019-08-13 14:18:22
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
  Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
  2019-08-13 14:06:11
 • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
  Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
  Autor: Jarek
  2019-08-13 14:02:00
 • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
  Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
  Autor: Wodnik
  2019-08-13 13:09:16
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
  Autor: Facebook wszystko przyjmie....
  2019-08-13 11:10:29
 • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
  Powodzenia i samych sukcesów!
  Autor: Super
  2019-08-13 09:29:36