Środa, 27 Maj, Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Joanna Siwik - szczytnianka z muzycznymi laurami (zdjęcia)


Po 7-letniej przerwie na ekrany telewizorów powrócił popularny program „Szansa na sukces”. Sukces tej nowej szansy jest tym większy, że pierwszy, premierowy odcinek wygrała Joanna Siwik ze Szczytna. A jeszcze większym sukcesem jest to, że śpiewanie to zaledwie cząstka szeregu zainteresowań pani Joanny.Joanna Siwik, od urodzenia szczytnianka, to 31-letnia szczęśliwa mężatka i mama 10-letniej Marysi. Śpiewa, bo...

 

- Bo muzykę mam w sercu, ona we mnie tkwi. Nie mogę powiedzieć, że lubię, bo lubić można lody czekoladowe, muzykę trzeba czuć i ja tak chyba mam – twierdzi laureatka „Szansy na sukces”.

 

 

Joanna Siwik

 

Zawodowo pani Joanna kilka lat zajmowała się doradztwem żywieniowym, pracowała jako trener personalny w jednej ze szczycieńskich siłowni. Obecnie, od ponad trzech lat, prowadzi wraz z mężem, własną siłownię, a dodatkowo jest przedstawicielem regionalnym firmy, która się zajmuje dystrybucją terminali płatniczych. Wydawałoby się, że wszystkie te zajęcia niewiele mają ze sobą wspólnego i niełatwo je połączyć.

 

- Ale ja zawsze lubiłam, kiedy miałam wiele różnych zajęć, a kiedy się dużo dzieje, to ja wiem, że żyję – komentuje Joanna Siwik. - Poza tym dodać jeszcze muszę, że moją ogromną pasją, poza śpiewaniem, jest gotowanie, a wraz z nim prowadzenie tematycznego bloga: gotujzdzoanna.

 

 

Talent do śpiewania Joanna Siwik rozwijała już od najmłodszych lat.

 

Sposób na... szansę

 

O udziale w programie pani Joanna nie myślała, mając wiele innych zajęć.

 

- Ale przyjaciółka przysłała mi smsa: „Jest casting do „Szansy na sukces” - jedziesz!” Odpisałam: „Dobra, jadę”. I pojechałyśmy obie.

 

 


Reklama

 

Casting odbył się w Warszawie, w lutym tego roku. Wtedy Joanna zaśpiewała piosenkę z repertuaru Czerwonych Gitar, a później też Ewy Bem, pt. „Wschód słońca nad stadniną”.

 

- Tę piosenkę przygotowywałam z sześć lat temu, w aranżacji jazzowej, do płyty „Zapomniane piosenki”, którą nagrało Radio Szczecin – opowiada pani Joanna. - Bo podczas castingu każdy mógł zaśpiewać, co chciał.

 

 

 

Później osoby, które zostały zakwalifikowane do udziału w programie, otrzymały informację o tym, jaki polski artysta będzie bohaterem odcinka. I tak Joanna Siwik trafiła do programu wraz z Anią Wyszkoni. Miała niespełna miesiąc, by przygotować się z repertuaru tej właśnie piosenkarki.

 

- Jej twórczość znałam na tyle, że nie musiałam się jakoś bardzo intensywnie uczyć jej piosenek. Przypuszczałam, że w programie będą wykorzystane te najbardziej znane i faktycznie tak było. Dla mnie nowy prowadzący program Artur Orzech wyciągnął szarfę z utworem „Biegnij przed siebie”. - Nie miałam jakiegoś swojego typu, nie zależało mi na jakiejś szczególnej piosence. Wybrałam jednak taśmę profesjonalną, na której jest tylko, jako tło, grający zespół, bez linii melodycznej. Byłam tak bardzo przejęta, dumna z faktu, że w ogóle tam jestem, że dostałam się do tego programu, że samo śpiewanie było niejako sprawą drugorzędną. Przypuszczam, że w castingach, których było kilka w całej Polsce, uczestniczyło parę tysięcy osób, więc już „wygranie” tych eliminacji było ogromnym zwycięstwem.

 

 

 

„Konsekwencje” wygranej

 

Zgodnie z zasadami, finaliści, wyłonieni w cyklu kolejnych edycji, biorą udział w tzw. odcinku specjalnym. A zwycięzca tego odcinka – jako nagrodę ma zagwarantowany występ podczas koncertu „Debiuty” na tegorocznym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

 

Reklama

- Nie wiem, czyje utwory trzeba będzie zaśpiewać w czasie tego odcinka specjalnego, ale – rzecz jasna – szykuję się na festiwal w Opolu – mówi ze śmiechem pani Joanna. - Nie myślę o tym, nie mam swoich typów. Co mi będzie dane zaśpiewać, to zaśpiewam, najlepiej jak potrafię. Bo sam udział w tym programie to szansa jedyna w życiu. I niekoniecznie na sukces, ale na przeżycie czegoś wyjątkowego.

 

 

 

Tajemnicza Asia z sukcesem... społecznym

 

O tym, że pani Asia wybierała się na casting wiedziało zaledwie kilka osób.

 

- Oczywiście mój mąż i córka, oczywiście przyjaciółka, przez którą to wszystko – opowiada laureatka programu. - Po nagraniu w marcu, też kilku osobom o tym powiedziałam, ale nie wspomniałam, że wygrałam. Właściwie to nikomu nie chciałam powiedzieć, ale Sylwia – przez którą to wszystko – stwierdziła, że aż takiej niespodzianki mężowi robić nie mogę. Stanęło więc na tym, że o zwycięstwie powiedziałam tylko mężowi, który miał milczeć jak grób. Gdy w telewizji, w ostatnią niedzielę (7 kwietnia – przyp. H.B.), program był emitowany, oglądaliśmy go w gronie przyjaciół, a córka u koleżanki. Kiedy okazało się, że to ja wygrałam, z ogromną przyjemnością obserwowałam przyjaciół. Ich miny i reakcje... Bezcenne! - dodaje ze śmiechem. - Dumna córa natychmiast przysłała mi smsa z gratulacjami.

 

Pani Joanna podkreśla, że największym chyba przeżyciem, związanym z tym wydarzeniem muzycznym, jest odbiór i reakcje ludzi, znajomych i nieznajomych. -

 

Odbieram mnóstwo smsów, gratulacji. Ludzie mnie rozpoznają w sklepie, mówią, że widzieli, że pięknie śpiewałam, że gratulują i życzą dalszych sukcesów. To bardzo ważne słowa, ale najważniejsze jest to ciepło, ta ogromna życzliwość, ten autentyzm we wspólnej radości. To, co mnie spotyka teraz, na co dzień, jest równie piękne, jak sam udział w programie. Aż chce się żyć, śpiewać, uśmiechać, kiedy wokół wszystko i wszyscy pokazują, że chcemy i potrafimy być dla siebie tak zwyczajnie, po ludzku, ludzcy. I to jest chyba najpiękniejsze.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A czy pisząc o takim parkowaniu upewniono się kto zaparkowawał drugi i tak blisko

  Mark


  2020-05-27 16:35:56
 • 29-letni kierowca, który potrącił bliźnięta trafi do aresztu
  Ja nie rzucę w niego kanieniem ale sprawię jedynie,że rodzina jego będzie opłakiwać buhahaha!

  kat


  2020-05-27 16:03:00
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Mam wrażenie że to megalomania. Patrząc na możliwości i zadania budżetu poszczególnych szczebli powiatu to spory wydatek. Pamiętać trzeba, że potrzeby poszczególnych gmin są różne i mogą mieć inne pomysły na promocję. Proponuję zejść na ziemię i gród budować własnymi siłami. Mniejszy, kameralny i na potrzeby jednej gminy a nie o zasięgu krajowym :)

  tadeusz


  2020-05-27 14:56:54
 • Czy Szczytno sięgnie po miliony euro?
  Nawet jak kasa wpadnie, to chłopki radni i ich burmistrz oraz starosta ... zmarnują te pieniądze. Zadajcie sobie pytanie, dlaczego od lat upada miasteczko? Jest jedna odpowiedź, ta sama sitwa jest przy garnku. Oni już tak są zblazowani, że nic nowego i dobrego nie potrafią wymyślić. A ich poddani w urzędzie są zniszczeni mentalnie. Są jak roboty w fabryce, pozbawieni ikry i energii. Ledwo żyją. Ci bardziej inteligentni zastanawiają się jak mogą pracować w takim urzędzie z takimi przełożonymi. Ludzie już tylko chcą zarobić na życie i w weekend spić się jak bela, aby zapomnieć o tej pracy. Udają ,ze jest wszystko dobrze.

  jANEK


  2020-05-27 13:53:37
 • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
  Wieża Ciśnień https://rybnik-moje-miasto.blogspot.com/2019/11/wieze-cisnien-w-rybniku.html

  Kleofas


  2020-05-27 12:34:05
 • Są pieniądze na miejskie ulice
  On jest od 10 lat, mordę wydzierał i został radnym, a że jest z PSL kolega dał mu etat po znajomości. Precz z PSL, i rządami tych ludzi. I tak będzie won z wami, bo Prezydentem i tak będzie Trzaskowski . Kamysz niech inne kapcie nałoży do wyborów.


  2020-05-27 00:13:35
 • Czy wizyta bocianów przełoży się na liczbę urodzeń?
  Panie sołtys nie ma innej rady, trzeba zebrać wszystkich mieszkańców wioski w sile wieku i do dzieła, powodzenia.

  Czekamy na efekty


  2020-05-26 22:06:04
 • Czy wizyta bocianów przełoży się na liczbę urodzeń?
  No to sołtysie do roboty.

  Bocian


  2020-05-26 21:10:53
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  Obwodnica może za 10 lat... I może tylko jej kawałek... więc niech mac powstanie już przy ul. Pasymskiej...

  Pawel


  2020-05-26 21:04:54
 • Ulice budowane z funduszem
  A kiedy dokończona będzie Osuchowskiego, bo wiekszą połowę zrobili A reszta zostawiona.Jakiś koszmar

  Brydzia


  2020-05-26 20:43:38