Piątek, 24 Maj, Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Joanna Siwik - szczytnianka z muzycznymi laurami (zdjęcia)


Po 7-letniej przerwie na ekrany telewizorów powrócił popularny program „Szansa na sukces”. Sukces tej nowej szansy jest tym większy, że pierwszy, premierowy odcinek wygrała Joanna Siwik ze Szczytna. A jeszcze większym sukcesem jest to, że śpiewanie to zaledwie cząstka szeregu zainteresowań pani Joanny.Joanna Siwik, od urodzenia szczytnianka, to 31-letnia szczęśliwa mężatka i mama 10-letniej Marysi. Śpiewa, bo...

 

- Bo muzykę mam w sercu, ona we mnie tkwi. Nie mogę powiedzieć, że lubię, bo lubić można lody czekoladowe, muzykę trzeba czuć i ja tak chyba mam – twierdzi laureatka „Szansy na sukces”.

 

 

Joanna Siwik

 

Zawodowo pani Joanna kilka lat zajmowała się doradztwem żywieniowym, pracowała jako trener personalny w jednej ze szczycieńskich siłowni. Obecnie, od ponad trzech lat, prowadzi wraz z mężem, własną siłownię, a dodatkowo jest przedstawicielem regionalnym firmy, która się zajmuje dystrybucją terminali płatniczych. Wydawałoby się, że wszystkie te zajęcia niewiele mają ze sobą wspólnego i niełatwo je połączyć.

 

- Ale ja zawsze lubiłam, kiedy miałam wiele różnych zajęć, a kiedy się dużo dzieje, to ja wiem, że żyję – komentuje Joanna Siwik. - Poza tym dodać jeszcze muszę, że moją ogromną pasją, poza śpiewaniem, jest gotowanie, a wraz z nim prowadzenie tematycznego bloga: gotujzdzoanna.

 

 

Talent do śpiewania Joanna Siwik rozwijała już od najmłodszych lat.

 

Sposób na... szansę

 

O udziale w programie pani Joanna nie myślała, mając wiele innych zajęć.

 

- Ale przyjaciółka przysłała mi smsa: „Jest casting do „Szansy na sukces” - jedziesz!” Odpisałam: „Dobra, jadę”. I pojechałyśmy obie.

 

 

 

Casting odbył się w Warszawie, w lutym tego roku. Wtedy Joanna zaśpiewała piosenkę z repertuaru Czerwonych Gitar, a później też Ewy Bem, pt. „Wschód słońca nad stadniną”.

 

- Tę piosenkę przygotowywałam z sześć lat temu, w aranżacji jazzowej, do płyty „Zapomniane piosenki”, którą nagrało Radio Szczecin – opowiada pani Joanna. - Bo podczas castingu każdy mógł zaśpiewać, co chciał.

 

 

 

Później osoby, które zostały zakwalifikowane do udziału w programie, otrzymały informację o tym, jaki polski artysta będzie bohaterem odcinka. I tak Joanna Siwik trafiła do programu wraz z Anią Wyszkoni. Miała niespełna miesiąc, by przygotować się z repertuaru tej właśnie piosenkarki.

 

- Jej twórczość znałam na tyle, że nie musiałam się jakoś bardzo intensywnie uczyć jej piosenek. Przypuszczałam, że w programie będą wykorzystane te najbardziej znane i faktycznie tak było. Dla mnie nowy prowadzący program Artur Orzech wyciągnął szarfę z utworem „Biegnij przed siebie”. - Nie miałam jakiegoś swojego typu, nie zależało mi na jakiejś szczególnej piosence. Wybrałam jednak taśmę profesjonalną, na której jest tylko, jako tło, grający zespół, bez linii melodycznej. Byłam tak bardzo przejęta, dumna z faktu, że w ogóle tam jestem, że dostałam się do tego programu, że samo śpiewanie było niejako sprawą drugorzędną. Przypuszczam, że w castingach, których było kilka w całej Polsce, uczestniczyło parę tysięcy osób, więc już „wygranie” tych eliminacji było ogromnym zwycięstwem.


 

 

 

„Konsekwencje” wygranej

 

Zgodnie z zasadami, finaliści, wyłonieni w cyklu kolejnych edycji, biorą udział w tzw. odcinku specjalnym. A zwycięzca tego odcinka – jako nagrodę ma zagwarantowany występ podczas koncertu „Debiuty” na tegorocznym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

 

- Nie wiem, czyje utwory trzeba będzie zaśpiewać w czasie tego odcinka specjalnego, ale – rzecz jasna – szykuję się na festiwal w Opolu – mówi ze śmiechem pani Joanna. - Nie myślę o tym, nie mam swoich typów. Co mi będzie dane zaśpiewać, to zaśpiewam, najlepiej jak potrafię. Bo sam udział w tym programie to szansa jedyna w życiu. I niekoniecznie na sukces, ale na przeżycie czegoś wyjątkowego.

 

 

 

Tajemnicza Asia z sukcesem... społecznym

 

O tym, że pani Asia wybierała się na casting wiedziało zaledwie kilka osób.

 

- Oczywiście mój mąż i córka, oczywiście przyjaciółka, przez którą to wszystko – opowiada laureatka programu. - Po nagraniu w marcu, też kilku osobom o tym powiedziałam, ale nie wspomniałam, że wygrałam. Właściwie to nikomu nie chciałam powiedzieć, ale Sylwia – przez którą to wszystko – stwierdziła, że aż takiej niespodzianki mężowi robić nie mogę. Stanęło więc na tym, że o zwycięstwie powiedziałam tylko mężowi, który miał milczeć jak grób. Gdy w telewizji, w ostatnią niedzielę (7 kwietnia – przyp. H.B.), program był emitowany, oglądaliśmy go w gronie przyjaciół, a córka u koleżanki. Kiedy okazało się, że to ja wygrałam, z ogromną przyjemnością obserwowałam przyjaciół. Ich miny i reakcje... Bezcenne! - dodaje ze śmiechem. - Dumna córa natychmiast przysłała mi smsa z gratulacjami.

 

Pani Joanna podkreśla, że największym chyba przeżyciem, związanym z tym wydarzeniem muzycznym, jest odbiór i reakcje ludzi, znajomych i nieznajomych. -

 

Odbieram mnóstwo smsów, gratulacji. Ludzie mnie rozpoznają w sklepie, mówią, że widzieli, że pięknie śpiewałam, że gratulują i życzą dalszych sukcesów. To bardzo ważne słowa, ale najważniejsze jest to ciepło, ta ogromna życzliwość, ten autentyzm we wspólnej radości. To, co mnie spotyka teraz, na co dzień, jest równie piękne, jak sam udział w programie. Aż chce się żyć, śpiewać, uśmiechać, kiedy wokół wszystko i wszyscy pokazują, że chcemy i potrafimy być dla siebie tak zwyczajnie, po ludzku, ludzcy. I to jest chyba najpiękniejsze.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
  Autor: Mieszkanka
  2019-05-23 13:37:44
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 11:32:31
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
  Autor: Xxx
  2019-05-23 10:48:34
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
  Autor: Uzjel
  2019-05-23 06:04:41
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
  Autor: Zbyszek
  2019-05-22 22:59:50
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-05-22 14:42:34
 • Egzaminy mimo strajku
  O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
  Autor: Śmieszek do Tomasza TK
  2019-05-22 12:44:33
 • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
  Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
  Autor: dr
  2019-05-22 09:13:21