Reklama


Reklama

Jest słownik mazurski z rozmówkami


Od 11 grudnia dostępna jest publikacja pt. „Mazurska gadka, słownik mazurski z rozmówkami”. To już drugie i bogatsze wydanie słownika mowy mazurskiej. Wydawnictwo zostało opracowane i wydane przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Szczycieńskiego w partnerstwie ze stowarzyszeniami Związek Mazurski i „Wszystko dla Szczytna” oraz z Powiatem Szczycieńskim. Dużą rolę przy tworzeniu słownika odegrał nasz redakcyjny kolega Robert Arbatowski, pasjonat mazurskiej historii.Pierwszy słownik został wydany w 2019 roku dzięki wsparciu starosty szczycieńskiego i zawierał ponad 2400 słów. - Obecne wydanie to już ponad 4 tys. słów, plus dodatkowo rozmówki – mówi Rafał Wilczek, koordynator redakcji i współautor pomysłu. - Całość zilustrowana jest pięknymi zdjęciami kafli mazurskich ze zbiorów Muzeum Mazurskiego w Szczytnie, Oddziału Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Publikacja sfinansowana została ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach pozyskanej dotacji w kwocie 10 tys. zł.

Pierwsza dystrybucja Słownika odbędzie się po 11 grudnia, wówczas też planowane jest spotkanie autorskie, które z uwagi na pandemię, odbędzie się za pośrednictwem strony facebook. Więcej informacji, w tym także o przyszłej dystrybucji, ukaże się na ten temat na profilach Facebook „Tygodnika Szczytno” oraz LOT Powiat Szczycieńskiego.


Reklama

 

REDAKCJA SŁOWNIKA:

Rafał Wilczek – koordynator redakcji, współautor pomysłu, autor i realizator projektu

Robert Arbatowski – pomysłodawca, opracowanie wersji mazurskiej, korekta

Klaudia Katarzyna Hołodewicz – tłumaczenie na j. niemiecki/korekta

Piotr Lazarewicz – opracowanie wersji mazurskiej

Andrzej Mrozicki – opracowanie wersji mazurskiej

Barbara Pietrzak – opracowanie wersji mazurskiej

Reklama

Matylda Stasiłowicz – opracowanie wersji mazurskiej

Paweł Szutow – opracowanie wersji mazurskiej, korekta, rozmówki

dr Monika Welenc-Łojewska – tłumaczenie na j. niemiecki

Przemek Kozak – opracowanie graficzne wydania i składKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze