Niedziela, 22 Wrzesień, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Jerzy Kosakowski szefem Rady Seniorów Powiatu


W poniedziałek odbyło się pierwsze posiedzenie Społecznej Rady Seniorów Powiatu Szczycieńskiego. Na przewodniczącego rady wybrano Jerzego Kosakowskiego. Z zarządzie znaleźli się też Wiesława Zalewska, Ryszard Gidziński oraz Monika Wójtowicz-Miłek.



Rada ma być ciałem doradczym starosty szczycieńskiego. Na razie tworzą ją przedstawiciele 13 stowarzyszeń i organizacji seniorskich, które działają w naszym powiecie.

 

- Mamy bardzo aktywnych seniorów, dlatego warto na bieżąco monitorować ich potrzeby – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Są to ludzie z bardzo bogatym życiowym doświadczeniem, z których rad warto też czerpać. Poza tym mają oni czas, aby angażować się w pewne działania społeczne. Dobrze byłoby wykorzystać ich energię.

 

 

Rada ma zbierać się średnio raz w miesiącu.

 

- Głównie będziemy się zajmować sprawami mieszkańców powiatu w wieku 60+ - mówi Jerzy Kosakowski. - Moim osobistym marzeniem jest zintegrować wszystkie organizacje seniorskie. Jest ich kilkadziesiąt. Potrzeb jest wiele, ale chyba najpilniejsza sprawa to dostępność lekarzy specjalistów oraz stworzenie jednego miejsca, w którym seniorzy mogliby się swobodnie spotykać, integrować. Brakuje miejsca, w którym mogłyby być prowadzone wykłady, panele dyskusyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi, bo wbrew pozorom seniorzy są wciąż chłonni nowej wiedzy. Że nie wspomnę o miejscu, w którym można byłoby zorganizować wieczorek taneczny, czy inną uroczystą, integrującą biesiadę. Wbrew pozorom jest to naprawdę ważne.


 

 

 

 

Przewodniczącym Rady został Jerzy Kosakowski zaś do Zarządu Rady wybrani zostali: Wiesława Zalewska, Ryszard Gidziński (wiceprzewodniczący Rady) oraz Monika Wójtowicz-Miłek (sekretarz)



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Są pieniądze na miejskie ulice
    Do Paulina.. Jest to zwrót środków za wykonane remonty. Nie wiem czemu nie ma takiej informacji w artykule .
    Autor: Anka
    2019-09-22 09:18:24
  • Aby schronisko chroniło... (list do redakcji)
    Do Śmieszek. Pani również nie może być dobrym człowiekiem powielajac bzdury. Sprawa była zgłaszana i zamieciona pod dywan. Duuzy ten dywan maja w UM. A na pikiecie P. Myślak nie było.
    Autor: Anka
    2019-09-22 09:11:26
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Panie Burmistrzu ma Pan okazję zrobić porządek. Dymisja Dobrońskiego (który od lat trzyma się stanowiska nie wiadomo jakim cudem) i upomnienie dyrektorów. Mam nadzieję że ma Pan jaja.
    Autor: Anka
    2019-09-22 08:57:52
  • Są pieniądze na miejskie ulice
    Krajan. Dokładnie. Otwierasz lodówkę a tam Kiersik. A zasług żadnych!!!
    Autor: Anka
    2019-09-22 08:50:55
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Jako rodzic dziękuję, za nagłośnienie sytuacji. Należy mówić o takich patologiach zanim spowszednieją i niepostrzeżenie staną się częścią systemu edukacji, jak to ma miejsce na zachodzie europy, gdzie 4latków w przedszkolach edukuje się według standardów WHO zachęcając (sic!) do masturbacji lub indoktrynuje, że mogą wybrać czy chcą być dziewczynką czy chłopczykiem. To są ideologie chorych ludzi złej woli, co gorsze - realizowane pod kuratelą WHO. Te same chore standardy wchodzą dziś do szkół w Warszawie z aprobatą Trzaskowskiego, Rabieja i karty LGBT+. Protestujmy póki mamy świadomość zagrożenia i wolność słowa.
    Autor: Marek R.
    2019-09-22 02:31:15
  • Są pieniądze na miejskie ulice
    Dlaczego będą remontowane ulice, których remont był zrobiony w zeszłym roku? Czego im brakuje?
    Autor: Paulina
    2019-09-21 22:18:51
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Weszłam na stronę tej firmy i przeżyłam SZOK. Wszystkie informacje kończą się na r. 2015, co już świadczy o braku profesjonalizmu, a \"baza ekspertów\" - nie da się tego skomentować. Ludzie opamiętajcie się. Ta ankieta wygląda jakby sieć pedofilska sondowała czy znajdzie w Szczytnie już przygotowane ofiary... http://www.atelier-profilaktyka.edu.pl/baza_ekspertow
    Autor: Natalia
    2019-09-21 22:11:33
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Ja uważam że Pan Burmistrz wie jak zachować się w tego typu sytuacjach. Nie potrzebne są komentarze Troli Pisowskich.Przegrali wybory samorządowe i te burmistrzowe to niech zamilknal lub zamilknie działacz nieudacznik.
    Autor: Tomasz
    2019-09-21 22:01:12
  • Historyczne artefakty zostaną w Szczytnie
    Gdzie są radni w takich sytuacjach? maja wszystko w d.. Zdaje się, że tak. Bo się bawią tylko w dobrze opanowane gierki - kto komu przyłoży, albo kto uniknie ciosu. Układają się już politycznie pod wybory sejmowe.
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-09-21 20:50:48
  • Aby schronisko chroniło... (list do redakcji)
    Kiedy była Pani pracownikiem schroniska i dlaczego - będąc świadkiem takich przerażających faktów - nie zawiadomiła pani organu odpowiedzialnego za schronisko oraz prokuratury? Wiem, że pani kariera zawodowa ma się dobrze, ma pani prywatną firmę - ale aby jej nie reklamować - nie wymienię nazwy. Mam wrażenie, że ten list służy tylko promocji pani firmy. A nie temu, żeby poprawić funkcjonowanie schroniska w Szczytnie. Gdyby pani na tym zależało - dawno zgłosiłaby pani wszystkie te rzeczy, o których pani pisze w tym liście do prokuratury. Jeśli pani tego nie zrobiła jest pani współodpowiedzialna za te rzekome przestępstwa - to jest tak samo karalne, jak ich dokonywanie. Sądzę, że ma pani w tym prywatny interes - np. przejąć schronisko od miasta, mieć na to dotację i robić biznes. Widziałem panią na pikiecie pod schroniskiem, kiedy był konflikt z burmistrz Górską. Nie jest pani dobrym człowiekiem.
    Autor: Śmieszek
    2019-09-21 20:45:05