Poniedziałek, 22 Lipiec, Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Jerzy Kosakowski szefem Rady Seniorów Powiatu


W poniedziałek odbyło się pierwsze posiedzenie Społecznej Rady Seniorów Powiatu Szczycieńskiego. Na przewodniczącego rady wybrano Jerzego Kosakowskiego. Z zarządzie znaleźli się też Wiesława Zalewska, Ryszard Gidziński oraz Monika Wójtowicz-Miłek.Rada ma być ciałem doradczym starosty szczycieńskiego. Na razie tworzą ją przedstawiciele 13 stowarzyszeń i organizacji seniorskich, które działają w naszym powiecie.

 

- Mamy bardzo aktywnych seniorów, dlatego warto na bieżąco monitorować ich potrzeby – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Są to ludzie z bardzo bogatym życiowym doświadczeniem, z których rad warto też czerpać. Poza tym mają oni czas, aby angażować się w pewne działania społeczne. Dobrze byłoby wykorzystać ich energię.

 

 

Rada ma zbierać się średnio raz w miesiącu.

 

- Głównie będziemy się zajmować sprawami mieszkańców powiatu w wieku 60+ - mówi Jerzy Kosakowski. - Moim osobistym marzeniem jest zintegrować wszystkie organizacje seniorskie. Jest ich kilkadziesiąt. Potrzeb jest wiele, ale chyba najpilniejsza sprawa to dostępność lekarzy specjalistów oraz stworzenie jednego miejsca, w którym seniorzy mogliby się swobodnie spotykać, integrować. Brakuje miejsca, w którym mogłyby być prowadzone wykłady, panele dyskusyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi, bo wbrew pozorom seniorzy są wciąż chłonni nowej wiedzy. Że nie wspomnę o miejscu, w którym można byłoby zorganizować wieczorek taneczny, czy inną uroczystą, integrującą biesiadę. Wbrew pozorom jest to naprawdę ważne.


 

 

 

 

Przewodniczącym Rady został Jerzy Kosakowski zaś do Zarządu Rady wybrani zostali: Wiesława Zalewska, Ryszard Gidziński (wiceprzewodniczący Rady) oraz Monika Wójtowicz-Miłek (sekretarz)Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  Wesołe miasteczko - zlikwidować! Po prostu, jeśli zdarzają się wypadki z ludzkiej - czy maszyny - winy, to nie korzystajmy z samochodu, hulajnogi, roweru, samolotu. Niech nikt nie wsiada na żadne karuzele, ani diabelskie młyny, żadne roller - coastery! Jak przestaniemy używać tych niebezpiecznych urządzeń - wypadków nie będzie. Inna sprawa - sprawdzenie bezpieczeństwa użytkowania danych sprzętów. Niech się taki instruktor, czy jak tam, najpierw sam przejedzie z pięć razy, albo i więcej na sprzęcie, który oferuje innym dla rozrywki, czy do używania. Nie od dzisiaj jest zwyczaj, że budowniczy mostów pierwsi przejeżdżają się po swojej konstrukcji. To nie sprawa eliminowania niebezpiecznych urządzeń, tylko uczciwości w dopuszczaniu ich do uzytku.
  Autor: Krajan
  2019-07-19 18:13:10
 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  Wesołego miasteczka miało nie być a będzie.. Wielka tragedia... Jak ktoś nie będzie chciał korzystać z usług wesołego miasteczka to nie będzie... Tylko teraz zapewne wszystko będzie sprawdzane milion razy....
  Autor: Siwy Stefan burczymucha
  2019-07-19 15:37:42
 • Zdemolował szpital i... zmarł
  Policja to powinna się zająć, ale przypadkiem PanI Ani którą straciła zdrowie przez to, że dyżurującemu ginekologowi nie chciało się pracować.
  Autor: wkurzona
  2019-07-18 15:10:18
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  No dobrze, generalnie się zgadzam. Są przepisy na tego rodzaju sytuacje. Ale ja nie dzwoniłbym zaraz na policję, tylko spróbowałbym dogadać się z sąsiadem. Dopiero po nieudanej interwencji, zwróciłbym się do \"organów\". A tak - to rzeczywiście można się narazić na opinię pieniacza. Nie jest tu kwestią \"donoszenie\" na sąsiadów - tylko to, żeby umieć i chcieć się z nimi porozumiewać. A \"organy\" na samym końcu.
  Autor: Śmieszek
  2019-07-18 14:16:09
 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  To jest przykre. Rok temu było mówione, że rezygnujemy z takich atrakcji, a tu się okazuje znowu będzie wesołe miasteczko...Gdzie konsekwencja...? Jeszcze najlepiej niech przyjedzie ta sama firma...ręce opadają.
  Autor: Mirek
  2019-07-18 11:17:30
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  Gość ma rację! Jak to powiedział ktoś mądrzejszy \"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka\" Mogę sobie słuchać głośno muzy w bloku w środku dnia o 13, ale jestem świadom, że komuś to może przeszkadzać i policja może mi dowalić mandat.
  Autor: Mirek
  2019-07-17 22:38:13
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  Nic dodać, nic ująć. Brawo dla autora listu!
  Autor: Czytelnik
  2019-07-17 20:20:54
 • W Pasymiu suszarnia stanęła w ogniu
  Czy te zdjęcie to z tego pożaru czy to tylko ilustracja do artykułu?
  Autor: Zdjęcie
  2019-07-17 14:36:29
 • Muzyka, bungee i kulomioci, czyli tegoroczne Dni i Noce Szczytna
  I wszędzie te zasrane disco z pola :/
  Autor: Wstyd
  2019-07-17 14:07:51
 • Próbował uniknąć czołówki, uderzył w drzewo (zdjęcia)
  ??? jakie to drzewo przy drodze??? Może w promieniu kilometra od dróg wszystko wytniemy bo \"przy drodze\"
  Autor: Ekolog
  2019-07-17 11:09:56