Reklama


Reklama

Jego Wysokość.... kartofel


W Gospodzie Bulwar i siedzibie Fundacji Kreolia Kraina Kreatywności oraz Spółdzielni Socjalnej Bulwar odbył się II Festiwal Kulinarny Bulwa 2019. Głównym bohaterem festiwalu był ukazany w różnych przekazach i na różne sposoby ziemniak.W organizacje festiwalu zaangażował się tak jak miało to miejsce przed rokiem Elbląski Klub Szefów Kuchni. Szefowie kuchni Bartosz Majchrzak, Marta Makowska, Sebastian Makowski i Michał Denesiuk przygotowali dla uczestników festiwalu kartoflankę po wschodnioprusku wpisaną na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Reklama

 

Ponadto kucharze przygotowali pokaz live cooking, na którym wykonali potrawy z ziemniaka z różnych kuchni regionalnych m.in. plince z buraczkami i śledziem oraz musem chrzanowym czy tradycyjny gzik poznański.

 

Gotowanie i degustacje ziemniaczanych specjałów umilały występy lokalnych zespołów ludowych. Jedną z atrakcji festiwalu była prelekcja, na której przedstawiono zastosowania ziemniaka w kuchni tradycyjnej i współczesnej oraz "Mity i prawdy o ziemniaku".

 

Głównym punktem festiwalu był konkurs kulinarny na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaków, w którym udział wzięły osoby indywidualne, koła gospodyń wiejskich oraz uczestnicy pracowni gastronomicznych ośrodków terapeutycznych i opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych z Powiatu Szczycieńskiego.

Reklama

 

Zwyciężyły kotleciki ziemniaczane z okrasą z boczku i cebuli przygotowane przez pracowników Spółdzielni Socjalnej Bulwar i Gospody Bulwar, drugie miejsce zajęła Ewa Korzeniecka z plackami ziemniaczanymi z marchewką i płatkami owsianymi z nutą ostrej papryki, natomiast najniższy stopień podium przypadł Elżbiecie Łapińskiej za tradycyjny mazurski kartoflak. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary, a dodatkowym wyróżnieniem był dla nich fakt, że ich potrawy przez najbliższy rok będą gościły w karcie menu Gospody Bulwar. Dodatkowo odbyła się giełda płodów rolnych, które prezentowali miejscowi rolnicy.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze