Czwartek, 16 Lipiec, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli -

Reklama


Reklama

Jednorazowy incydent czy zmiana układu w Radzie Miejskiej?


Na ostatniej miejskiej sesji doszło do małej konfrontacji pomiędzy radnymi z klubu federacyjnego Wszystko dla Szczytna i PSL, a burmistrzem Krzysztofem Mańkowskim. W efekcie tej bitwy może okazać się, że języczkiem u wagi zostanie radny Paweł Krassowki (Aktywne Szczytno).W sesji wzięło udział 19 spośród 21 radnych. Obie strony próbowały zademonstrować swą siłę podczas głosowania nad uchwałami wprowadzającymi zmiany w tegorocznym budżecie. Największy klub w Radzie Miejskiej czyli Wszystko dla Szczytna i PSL wstrzymał się od głosu. Efekt był taki, że za przyjęciem projektów uchwał było 10 radnych, a 9 radnych się wstrzymało, nieobecni byli radni Sławomir Staszak (Wszystko dla Szczytna i PSL) oraz Tomasz Żuchowski (PiS).

 

 

Krassowski języczkiem u wagi

 

W Radzie Miejskiej w Szczytnie siła głosów rozkłada się następująco: 10 radnych ma klub Wszystko dla Szczytna i PSL, 5 radnych ma Stowarzyszenie Razem dla Mieszkańców (z tego ugrupowania wywodzi się burmistrz Mańkowski), 5 radnych ma Prawo i Sprawiedliwości i jednego Aktywne Szczytno. Budżetowe głosowania pokazały, że kluby RdM i PiS stanęły po tej samej stronie, a radni z Wszystko dla Szczytna i PSL zachowali się jak opozycja. Jeśli ten nowy „układ” miałby przetrwać, to przy głosowaniach w pełnym składzie rady decydujący głos będzie należał do... Pawła Krassowskiego z Aktywnego Szczytna.


Reklama

 

 

Brak konsultacji

 

- Będę popierał wszystkie postulaty, które będą służyły rozwojowi Szczytna i nie jest ważne, kto je zgłosi – mówi radny Paweł Krassowski. - Na pewno nie będę angażował się politycznie po którejś ze stron – zapowiada. - Dla mnie najważniejsze jest Szczytno i to, aby mieszkańcom mojego miasta żyło się tu jak najlepiej.

 

Co było powodem tej próby sił pomiędzy radnymi, a burmistrzem?

 

- Wstrzymaliśmy się od głosu nad zmianami do budżetu, bo nikt wcześniej z nami ich nie konsultował – wyjaśnia Rafał Kiersikowski z Wszystko dla Szczytna i PSL. - To był sprzeciw wobec takiego sposobu zarządzania miastem. Nie zgadzamy się z taką formą współpracy, że o pewnych rzeczach dowiadujemy się od osób trzecich, czy z mediów. Mimo to dalej liczymy na dobrą współpracę z panem burmistrzem. To dopiero początek tej kadencji i pewne standardy trzeba po prostu wypracować.

Reklama

 

Dyscyplina partyjna

 

Zachowaniem radnym zdziwiony był nieco burmistrz Krzysztof Mańkowski.

 

- 20 listopada, gdy było zaprzysiężenie na burmistrza, dokładnie z tej mównicy powiedziałem, że samorząd nie powinien mieć przynależności partyjnej – mówił podczas sesji. - Przy podejmowaniu uchwał budżetowych odniosłem jednak wrażenie, że były to głosowania partyjne, gdzie obowiązywała dyscyplina. Ubolewam nad tym. Każdy może mieć i zapewne ma poglądy polityczne, ale tu w tej sali bądźmy przede wszystkim samorządowcami i róbmy wszystko, aby Szczytno się rozwijało, a mieszkańcom żyło się, jak najlepiej. Nie bawmy się w politykę, bo ona szkodzi samorządowi.Komentarze do artykułu

Zenek

Ten pucołowaty jegomość, będzie głosował, raz jako Krassowski a innym razem, jako Wicha, kto więcej obieca i z której strony wiatr zawieje!!!

Krajan

To skąd ty jesteś człowieku i dla kogo? Czy dla Szczytna, czy dla PSL. Żenada: \"Wstrzymaliśmy się od głosu nad zmianami do budżetu, bo nikt wcześniej z nami ich nie konsultował – wyjaśnia Rafał Kiersikowski z Wszystko dla Szczytna i PSL\". A ze mną ktoś konsultował? Ja jestem znikąd, czyli ze Szczytna. Czy pan radny zwrócił się w jakiejkolwiek formie do swoich wyborców, co myślą o budżecie? Ot co!

Tomasz TK

To mi się podoba. Taka powinna być mała scena polityczna w mieście. Rozumna prawica i odnowiona rozumna lewica. Monopartyjność już mieliśmy:-D. PSL i PO wrzucić w ziemniaki.

WALDEK KOSINSKI

JAKI MĄDRY TEN KRASSOWSKI MOZE ZMIENIA NAZWISKO

Rafal

No i Krzysiu szybciej niż myśli podzieli los Danki.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Tak jak Duda czy Morawiecki, nauka nie idzie w las.

  Mieszkaniec


  2020-07-16 09:44:02
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  Pan Mańkowski ma w zwyczaju \"podczepianie się\" do cudzych sukcesów. Gdyby nie rządowy program \"100 obwodnic\" , moglibyśmy tylko o obwodnicy pomarzyć. Niedługo się dowiemy, że rewitalizacja ruin zamku to też jego pomysł i zasługa.

  aleks


  2020-07-16 09:20:17
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Art. 53. 2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują. Konstytucja RP z 1997r. Król może przecież w swoim państwie nakazać coś, czego nikt przed nim ani on sam dotychczas nie nakazywał. Posłuszeństwo wobec jego rozkazów nie jest sprzeczne z interesami ludzi żyjących w tym państwie; raczej nieposłuszeństwo byłoby z tym interesami sprzeczne, gdyż jest w społeczeństwach ludzkich ogólnie przyjętą zasadą, że należy słuchać królów. O ileż bardziej trzeba bez wahania spełniać wolę Boga panującego nad wszechświatem, który stworzył! Jak w hierarchii ludzkiego społeczeństwa każda niższa władza musi podlegać wyższej, tak Bogu musi się podporządkować wszystko. (Wyznania III, 8, św. Augustyn z Hippony) Serdecznie pozdrawiam.

  Ignis


  2020-07-16 08:02:29
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Gościu coś ci się pomyliło z tym łamaniem twoich praw konstytucyjnych. Polecam przeczytać Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej art. 53, jest tam zapis o wolnosci wyznania. Krzyczycie \" Konstytucja! Konstytucja! \", jednocześnie pierwsi jesteście do naginania jej według własnych potrzeb. Zalecam mniej jadu i wiecej tolerancji, na której podobno wam tak mocno zależy.

  X-men


  2020-07-16 00:00:23
 • Małżeństwo paserów i ich kolega zatrzymani
  Piórek !!

  Bałdzio


  2020-07-15 22:15:34
 • Podpalacz terroryzuje wieś?
  Podpalacz chyba już za kratkami

  Xyz


  2020-07-15 18:36:55
 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Czy pan Łachacz te pieniądze to z własnej kieszeni przekazał, że tak się lansuje dobroczyńca czy też dobroczyńca za nasze pieniądze....?

  Janusz


  2020-07-15 17:57:39
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Twoje konstytucyjne prawo daje Ci możliwość publicznie pisać pierdoły i prowokować. Pokaż mi, w którym miejscu twoje prawo łamie Kościół kupując krzyż? I jeszcże jedno. Kto według Ciebie powinien dbać o te schody? Wyłącz TVN,włącz myślęnie i nie prowokuje.

  KAROL FĄFARA


  2020-07-15 15:51:34
 • Walka o cenę śmieci, może być drożej nawet o... 12000 procent
  Dziękuję za korektę. Przygotowuję komentarz w sprawie opłat za śmieci. Chciałem się upewnić. Pozdrawiam. dn

  Daniel Nowociński


  2020-07-15 13:17:43
 • Troje wybitnych z nagrodami (zdjęcia)
  Ale polityczna gazeta. Ci ludzie są związani z dotacjami i praca z Urzędem miasta.

  jANEK


  2020-07-15 12:22:41