Środa, 3 Czerwiec, Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary -

Reklama


Reklama

Jedna droga – pięć przetargów


Dopiero piąty przetarg wyłoni wykonawcę przebudowy drogi Świętajno – Kolonia. Co prawda procedury wciąż trwają, ale tym razem wszystko wszystko wskazuje na to, że przetarg nie zostanie unieważniony.Wcześniejsze przetargi unieważniane były głównie dlatego, że wykonawcy oczekiwali zapłaty, której wysokość przekraczała możliwości budżetowe gminy Świętajno.


Reklama

 

Reklama

Przypomnijmy, że modernizacji ma poddany być odcinek 1,7 km drogi powiatowej Świętajno – Kolonia. Oprócz nowej nawierzchni wzdłuż całej drogi ma powstać ścieżka pieszo-rowerowa.

 

- Gdy inwestycja się zakończy będzie to szlak od drogi krajowej 53, czyli od tak zwanych krzyżówek, aż do samej Kolonii – mówi Wojciech Lenkiewicz z Urzędu Gminy w Świętajnie.

 

Tym razem do przetargu stanęło pięć firm. Najniższa kwota za inwestycję to 3,7 mln zł. Najwyższa 4,1 mln zł. Najlepszą propozycję przedstawiło konsorcjum złożone z firm z Dylewa i Kątów Węgierskich. Co ciekawe, z przetargu na przetarg firmy znacząco obniżały cenę, za którą mogą wykonać inwestycję. Najtańsza oferta z pierwszego przetargu wynosiła aż 4,3 mln zł. Lekko licząc gmina zaoszczędziła już 700 tys. zł na tej inwestycji.

 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace ruszą jeszcze w czerwcu, a zakończyć mają się w październiku. Gmina do inwestycji pozyskała też 2,1 mln zł z PROW. Na pozostałą część gmina Świętajno zrzuci się z Powiatem Szczycieńskim.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2020-05-29 10:15:01

Droga naszpikowana niewybuchami

 • Środa, 2020-05-13 14:33:08

To nie droga, to już cmentarz...

 • Środa, 2020-05-13 13:33:50

Droga w „papierkowej” budowie

 • Piątek, 2020-05-01 21:33:27

Droga ułatwi dostęp do... Dźwierzut

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Tak o kłamstwo sam widziałem na własne oczy jak rybacy łowio w tarło szczupaki i wrzucano do skrzynek nie do wytarcia i też one ryby wiosno w tarło kedyś tak nie było a jak były nie wymiarowe do wyrzucali śnięte do wody i niech nie oszukuje tak jest co roku na .jedzorze Leleskim

  Piotr polak


  2020-06-03 14:45:49
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Uderz w stół, a nożyce się zawsze odezwą.

  Śmieszek do Mieszkańca


  2020-06-03 13:45:58
 • 30 lat Samorządu Miejskiego w Szczytnie (wideo)
  No obejrzałem. Przykro pisać, ale szału nie ma. A wręcz nie ma czym się chwalić :( Najwięcej chyba o obiektach sportowych (ciekawe dlaczego?), trochę o oświacie, nieco o ulicach. I ciągłe podczepianie się pod tzw. Port Lotniczy, który wiemy jak intensywnie funkcjonuje i... co z niego nasz samorząd i mieszkańcy mają? Nawet porządna droga do Olsztyna nie powstała. Mdłe to wszystko, bez konkretów. Oceniam, że żaden z wymienionych włodarzy nie ma na koncie jakiejś sensownej inwestycji. A korki przy opuszczonych szlabanach i obraz wieży ciśnień z dostawką chyba najlepiej wkomponowują się w 30 lat udanej samorządności w naszym mieście. I zapowiada się takie sobie dalsze trwanie.

  taki sobie obywatel


  2020-06-03 12:47:28
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Wszyscy na łeb na szyję się tam budowali....aż żal było patrzeć

  Niko


  2020-06-03 10:14:07
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Śmieszek, jak Ty jesteś taki idealny to dlaczego nie zostaniesz Burmistrzem, a może nawet Posłem lub Premierem...?

  Mieszkaniec


  2020-06-02 21:44:25
 • Pływający dom stanie się atrakcją powiatu?
  I na noc trzeba spłynąć do brzegu. Na śródlądziu nie pływa się w porze nocnej. Ale pomysł fajny. Trzymamy kciuki żeby się powiodło przedsięwzięcie.

  Jarek


  2020-06-02 15:09:29
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

  Mieszkaniec Szczytna


  2020-06-02 07:46:37
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

  Śmieszek


  2020-06-02 00:39:56
 • Dozór policyjny za stalking
  Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

  Abstynent


  2020-06-01 22:34:26
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Panie wójcie proszę nie straszyć, prosze przeczytać komentarze i wyciągnąć jakieś wnioski.

  M.P.


  2020-06-01 19:27:32