Poniedziałek, 19 Sierpień, Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Janusz Jastrzębski: już trenuję z myślą o triathlonie


Dużymi krokami zbliżamy się do kolejnej edycji zawodów triathlonowych w Szczytnie. Pozostało nam niespełna dwa miesiące a pogoda ciągle nas nie rozpieszcza. Mamy nadzieję, że podobnie jak rok temu podczas imprezy będzie słonecznie i ciepło. Przypominamy, że wszelkie informacje znajdą Państwo na stronie imprezy www.triathlonszczytno.pl. Zapisy trwają do 23 czerwca! Zapraszamy do udziału!Janusz Jastrzębski

 

Choć sezon startowy zaczął się niedawno, niektórzy zawodnicy są już w dobrej formie. Jednym z nich jest Janusz Jastrzębski, szczytnianin, jeden z najstarszych zawodników startujących w ubiegłorocznej edycji Triathlon Szczytno.

 

Czy sport to hobby, którym wypełnia Pan wolny czas?

 

Na pewno tak, ale powiedziałbym, że to raczej uzależnienie, które mam od około 50 lat. Już w latach młodości chciałem uprawiać sport. Moje wymarzone dyscypliny to szermierka i kolarstwo, ale w tamtym okresie było to niemożliwe. Wraz z kolegami dużo biegaliśmy, a rower musiała zastąpić tylko felga rowerowa prowadzona przy pomocy patyka. Po ukończeniu szkoły podstawowej rozpocząłem naukę w szkole średniej i treningi w klubie szermierki. Tak rozpoczęła się już na poważnie moja przygoda ze sportem, która trwa do dnia dzisiejszego.

 

Z tego co wiem to nazwanie Pana wszechstronnie usportowionym nie byłoby wystarczające?

 

Faktycznie, nigdy nie umiałem i chyba nie chciałem ograniczać się do jednej dyscypliny. Ciągle interesowało mnie coś nowego. Do tej chwili uprawiałem badminton, tenis stołowy i ziemny, spadochroniarstwo, piłka ręczna, biegi przełajowe, sporty obronne, a aktualnie kolarstwo szosowe w kategorii Masters 75+.

 


75+?!

 

Tak, muszę przyznać, że od dawna nie startuję już w juniorach (śmiech)! Mam już 77 lat!

 

Szczerze podziwiamy! Dlaczego zdecydował się pan na start w naszych zawodach?

 

Do udziału w triathlonie w ubiegłym roku namówiła mnie koleżanka. Początkowo miałem wątpliwości czy wypada w tym wieku, chociaż nie mówiąc głośno bardzo chciałem. Wystartowałem i nie żałuję.

 

Nie pytam czy wystartuje pan w tegorocznej imprezie Adrenaline.pl Triathlon Szczytno tylko jak Pan się do niej przygotowuje?

 

Jestem już trochę starszy, więc aby być sprawnym fizycznie bardzo dużo trenuję. Solidna i systematyczna praca pozwala mi na osiąganie wyznaczonego celu. Tak ja podchodzę do uprawiania sportu. Tak, w tym roku również będę brał udział w triathlonie. Do zawodów przygotowuję się od lutego. Do chwili obecnej przyjechałem 2500 km.

 

Pana sportowa postawa może być inspiracją dla wszystkich. Życzymy udanych przygotowań i sukcesu na trasie triathlonu.

 

Nie wyobrażam sobie życia bez uprawiania sportu. Szczerze zachęcam wszystkich do spróbowania swoich sił w tej ciekawej imprezie. Do zobaczenia na starcie!Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Radni nie chcą dawać prezentów
  No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
  Autor: Śmieszek
  2019-08-16 14:53:29
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
  Autor: Slawomir
  2019-08-16 11:26:01
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
  Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
  2019-08-14 19:00:22
 • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
  Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
  Autor: Ariia
  2019-08-14 12:35:26
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
  Autor: Dżordż
  2019-08-13 14:18:22
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
  Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
  2019-08-13 14:06:11
 • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
  Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
  Autor: Jarek
  2019-08-13 14:02:00
 • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
  Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
  Autor: Wodnik
  2019-08-13 13:09:16
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
  Autor: Facebook wszystko przyjmie....
  2019-08-13 11:10:29
 • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
  Powodzenia i samych sukcesów!
  Autor: Super
  2019-08-13 09:29:36