Czwartek, 20 Czerwiec, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Janusz Jastrzębski: już trenuję z myślą o triathlonie


Dużymi krokami zbliżamy się do kolejnej edycji zawodów triathlonowych w Szczytnie. Pozostało nam niespełna dwa miesiące a pogoda ciągle nas nie rozpieszcza. Mamy nadzieję, że podobnie jak rok temu podczas imprezy będzie słonecznie i ciepło. Przypominamy, że wszelkie informacje znajdą Państwo na stronie imprezy www.triathlonszczytno.pl. Zapisy trwają do 23 czerwca! Zapraszamy do udziału!Janusz Jastrzębski

 

Choć sezon startowy zaczął się niedawno, niektórzy zawodnicy są już w dobrej formie. Jednym z nich jest Janusz Jastrzębski, szczytnianin, jeden z najstarszych zawodników startujących w ubiegłorocznej edycji Triathlon Szczytno.

 

Czy sport to hobby, którym wypełnia Pan wolny czas?

 

Na pewno tak, ale powiedziałbym, że to raczej uzależnienie, które mam od około 50 lat. Już w latach młodości chciałem uprawiać sport. Moje wymarzone dyscypliny to szermierka i kolarstwo, ale w tamtym okresie było to niemożliwe. Wraz z kolegami dużo biegaliśmy, a rower musiała zastąpić tylko felga rowerowa prowadzona przy pomocy patyka. Po ukończeniu szkoły podstawowej rozpocząłem naukę w szkole średniej i treningi w klubie szermierki. Tak rozpoczęła się już na poważnie moja przygoda ze sportem, która trwa do dnia dzisiejszego.

 

Z tego co wiem to nazwanie Pana wszechstronnie usportowionym nie byłoby wystarczające?

 

Faktycznie, nigdy nie umiałem i chyba nie chciałem ograniczać się do jednej dyscypliny. Ciągle interesowało mnie coś nowego. Do tej chwili uprawiałem badminton, tenis stołowy i ziemny, spadochroniarstwo, piłka ręczna, biegi przełajowe, sporty obronne, a aktualnie kolarstwo szosowe w kategorii Masters 75+.

 


75+?!

 

Tak, muszę przyznać, że od dawna nie startuję już w juniorach (śmiech)! Mam już 77 lat!

 

Szczerze podziwiamy! Dlaczego zdecydował się pan na start w naszych zawodach?

 

Do udziału w triathlonie w ubiegłym roku namówiła mnie koleżanka. Początkowo miałem wątpliwości czy wypada w tym wieku, chociaż nie mówiąc głośno bardzo chciałem. Wystartowałem i nie żałuję.

 

Nie pytam czy wystartuje pan w tegorocznej imprezie Adrenaline.pl Triathlon Szczytno tylko jak Pan się do niej przygotowuje?

 

Jestem już trochę starszy, więc aby być sprawnym fizycznie bardzo dużo trenuję. Solidna i systematyczna praca pozwala mi na osiąganie wyznaczonego celu. Tak ja podchodzę do uprawiania sportu. Tak, w tym roku również będę brał udział w triathlonie. Do zawodów przygotowuję się od lutego. Do chwili obecnej przyjechałem 2500 km.

 

Pana sportowa postawa może być inspiracją dla wszystkich. Życzymy udanych przygotowań i sukcesu na trasie triathlonu.

 

Nie wyobrażam sobie życia bez uprawiania sportu. Szczerze zachęcam wszystkich do spróbowania swoich sił w tej ciekawej imprezie. Do zobaczenia na starcie!Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Dziękuję za ten artykuł. Jestem tego samego zdania.Wszyscy się mądrą znad ekranu smartfona, ale nie ma tam logicznego myślenia za grosz,narzekanie jedynie, dlatego w naszym kraju tak się dzieje.
  Autor: Aga
  2019-06-19 11:33:30
 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Szanowny Panie. Zgadzam się. że pół roku rządzenia to faktycznie niewiele. Natomiast kontrowersyjnych decyzji Pana Burmistrza można się doliczyć wiele. Jakie? Budowa stanowisk wędkarskich nad Małym Jeziorem / Kurek informuje, że Pan Burmistrz jest wędkarzem/ pachnie partykularyzmem. A strona estetyczna tego przedsięwzięcia, moim zdaniem, jest na miarę zabudowy wieży ciśnień i CPN na Pasymskiej. Także rewitalizacja ruin i budowa ścieżki rowerowej przy tak znacznym przekroczeniu planowanych na to środków jest działaniem,które ma pokazać, że Pan Burmistrz coś robi. Nie jest sztuką takie działanie za \"cudze\"czytaj nasze pieniądze. Przeraża mnie także to \"parcie na szkło\" Pana Burmistrza- zero skromności- przy każdej okazji uśmiechnięta mina na fotce. Tak więc jak na pół roku to \"sukcesów\" chyba wiele. Wsród starych mieszkańców Szczytna krąży opowieść o klątwie rzuconej przez wyjeżdżających do NRF Mazurów- \"bodaj wami rządzili nauczyciele W-F\" i co sprawdza się.
  Autor: dr
  2019-06-19 11:25:16
 • Żuchowski chce połączenia kolejowego Szymany – Chorzele
  Jako radny nic nie robi tylko gada. Czas odejść na emeryturkę. Czas wyremontować drogą 53 Olsztyn-Szczytno
  Autor: xyz
  2019-06-19 11:06:06
 • Janie, jak ty możesz przy tym żyć?
  Ta sygnalizacja dźwiękowa to porażka. Jak można było to zaakceptować, owszem jest to ułatwienie dla osób niepełnosprawnych ale tylko powinna działać jak jest zielone światło dla pieszych a nie brzęczeć cały czas. Chyba nikt z GDDKiA nie słyszał jak prawidłowo funkcjonuje sygnalizacja dźwiękowa.
  Autor: Natka
  2019-06-18 11:47:06
 • Mistrzostwa bez kibiców, gorąca dyskusja samorządowców
  Juz z samego zdjęcia widac zaangażowanie radnego Łachacza w sprawę... Zdjęcie mówi samo za siebie.
  Autor: Paweł
  2019-06-18 11:05:07
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No i tym samym wiecej mandatow dla mieszkanców za jazde rowerem bez swiateł, picie zimnego piwa w gorący dzień na plaży... Dziekujemy ci burmistrzu Mańkowski i przewodniczącemu rady Łachaczowi Tomaszawi za ten piekny gest w stronę mieszkańców
  Autor: Rafal
  2019-06-15 07:42:03
 • Jujitsu dało mistrzowskie medale Katanie
  Brawo Katana.
  Autor: Karol.P.
  2019-06-14 12:21:56
 • KRUS z własnym „domem” w Szczytnie
  Burmistrzem jest kobieta czy mężczyzna bo z tej wypowiedzi wnioskuję że ktos bezharakterny.
  Autor: Tomasz
  2019-06-14 08:32:03
 • Reaktywują harcerstwo w Szczytnie
  A pieniądze na to burmistrz wyłoży z własnej kieszeni?
  Autor: Rafał
  2019-06-14 08:28:20
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No nie popatrzcie, znowu załatwił. On to może. A jaki przystojny jest nasz Pan Burmistrz. I harcerstwo reaktywuje , ruiny zrewitalizuje, jezioro zarybi- to jest to.
  Autor: dr
  2019-06-14 08:08:50