Reklama


Reklama

Jaki laptop do gier wybrać?


Choć wśród miłośników gier komputerowych królują raczej komputery stacjonarne, coraz więcej graczy decyduje się na laptop gamingowy. Dzięki niemu mogą cieszyć się ulubioną rozgrywką niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Wybór laptopa do gier nie jest jednak zadaniem łatwym. Na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup takiego sprzętu?Karta graficzna w laptopie gamingowym

Jednym z najważniejszych elementów laptopa do gier jest karta graficzna. Zwykle notebooki wyposażone są w zintegrowaną kartę graficzną, która jest wystarczająca w przypadku przeglądania internetu czy wykonywania prac biurowych. Jeżeli jednak laptop ma służyć do grania, lepiej zainwestować w taki, który posażony jest w dodatkowy, dedykowany układ graficzny. Takie układy posiadają między innymi gamingowe laptopy MSI, które są najczęściej wybierane przez fanów gier komputerowych.

 

Bardzo istotną kwestią jest także pamięć RAM karty graficznej. Aktualnie minimum to 8 GB, jednak najnowocześniejsze laptopy posiadają nawet 64 GB RAMu. Pamiętajmy jednak o tym, że pamięć RAM zawsze można zwiększyć, dodając nowe kostki lub wymieniając je na większe.


Reklama

 

Jaki dysk w laptopie do gier?

Niezwykle ważny w laptopie gamingowym jest także dysk twardy. Na nic bowiem zda się nawet najlepsza karta graficzna, jeżeli dane gry będą odczytywane zbyt wolno. Dlatego warto zainwestować w przenośny komputer wyposażony w szybki dysk SSD. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także zastosowanie dwóch dysków – SSD, na którym znajdzie się system operacyjny oraz HDD, który najlepiej sprawdzi się do przechowywania danych.

 

Odpowiednie chłodzenie laptopa gamingowego

Wysoka wydajność podzespołów w laptopach dla graczy wiąże się z wyższą ich temperaturą. To z kolei może spowodować wolniejsze działanie komputera. Dlatego właśnie do gier poleca się komputery, które posiadają dobry system chłodzenia, czyli taki, który utrzyma temperaturę karty graficznej oraz procesora. Przegrzane podzespoły obniżają częstotliwości taktowania, a co za tym idzie – następuje spadek wydajności. Warto pamiętać także o tym, że im smuklejsza obudowa laptopa, tym trudniej utrzymać jego stabilną temperaturę. Dlatego laptopy gamingowe zwykle posiadają więc większe gabaryty, dzięki czemu ich chłodzenie jest łatwiejsze.

Reklama

 

Jeżeli wbudowany układ chłodzenia nie jest wystarczający, warto zainwestować w specjalną podkładkę chłodzącą. Takie rozwiązanie nie tylko ochronią laptop przed przegrzaniem, ale także umożliwią jego wygodne trzymanie na kolanach.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze