Wtorek, 26 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?


REKLAMA. Dla wielu z nas zakup polisy zdrowotnej jest konieczny, by czuć się bezpiecznie na wypadek poważnego zachorowania. Jeśli w naszym otoczeniu coraz więcej słyszymy o poważnych problemach zdrowotnych, jak np. nowotworach – nie unikajmy tematu, tylko zabezpieczmy się odpowiednio.Publiczna służba zdrowia niestety nie daje sobie rady z ilością osób chorych w Polsce. W związku z tym czas oczekiwania na wizytę u lekarza lub specjalisty bywa naprawdę długi. Gdy chodzi jednak o poważne schorzenie – nie mamy na co czekać, im szybciej rozpoczniemy leczenie, tym szybciej mamy szansę wrócić do zdrowia.

 

Prywatna polisa zdrowotna – co wziąć pod uwagę?

Bez ubezpieczenia mamy sporo wydatków – rachunki, ubrania, samochód, kredyt hipoteczny czy dzieci. W dodatku czasy sprzyjają konsumpcyjnemu stylowi życia, więc często wydajemy pieniądze na coś, co nie zawsze jest nam niezbędne.

Często więc polisa zdrowotna wydaje nam się zbędnym wydatkiem. Okazuje się, że jest przydatna dopiero, gdy zderzamy się ze ścianą Narodowego Funduszu Zdrowia. I wtedy pozostaje nam wybór – wolimy wydać spore pieniądze na prywatną praktykę lekarską czy nieduży, stały abonament medyczny?

Wystarczy sprawdzić ubezpieczenia zdrowotne oraz pakiety medyczne na www.ubezpieczeniaonline.pl, by utwierdzić się w przekonaniu, że prywatna polisa jest dobrym rozwiązaniem. Możemy uzyskać dostęp do lekarzy aż 65 specjalizacji oraz zapewnić sobie dostęp do aż 466 badań diagnostycznych.


Reklama

Jednak zanim przejdziemy do zakupu prywatnego ubezpieczenia – zastanówmy się nad tym, czego właściwie szukamy. Oczywiście świetnym rozwiązaniem jest pakiet o maksymalnych możliwościach, ale czy potrzebny jest nam urolog, neurolog czy reumatolog? Być może potrzebujemy głównie dermatologa i okulisty lub gastrologa i ginekologa? Jeśli tak to postawmy właśnie na tych lekarze oraz te konkretne badania, które faktycznie mogą nam się w najbliższej przyszłości przydać.

Pomocne będzie wzięcie pod uwagi – wieku, chorób, które często występują w naszej rodzinie, używek, poziomu stresu w codziennym życiu, diety, ilości ruchu. Dzięki temu uświadomimy sobie, jak wiele chorób może nam zagrażać. Część z nas zapewne stwierdzi, że nie stosuje żadnych używek, dba o zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną – jednak te z kolei osoby narażone są na kontuzje – warto więc postawić na ortopedę oraz chirurga w swojej polisie.

Gdzie szukać dobrej polisy?

Może być oczywiście tak, że ktoś znajomy poleciła nam jakąś konkretną polisę zdrowotną, ponieważ akurat jej placówki medyczne w naszym mieście są w dobrych lokalizacjach, ponadto oferują dobre rozwiązania. Możemy więc sprawdzić wcześniej np. ofertę grupy LUX MED, czy rzeczywiście oferta odpowiada naszym konkretnym potrzebom. Sprawdzimy, wchodząc np. na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/zdrowotne/a/ubezpieczenie-zdrowotne-luxmed-co-zyskuje-pacjent/273.html. Może okazać się, że oferta jest dla nas niewystarczająca lub za droga – warto więc poszukać innych ubezpieczeń zdrowotnych, by móc porównać oferty i znaleźć lepsze rozwiązanie.

Reklama

Takiego porównania warto dokonać samodzielnie, jednak, by mieć pewność, że szukamy informacji z pomocą wiarygodnych źródeł, dobrze jest wiedzieć gdzie ich w ogóle szukać. Dobrym źródłem informacji o ubezpieczeniach będzie np. strona www.ubezpieczeniaonline.pl, gdzie znajdziemy wiele cennych informacji o poszczególnych produktach.

Możemy również skorzystać z pomocy rankingu ubezpieczeniowego – oceny nie są wystawiane przez anonimowych klientów, co jest niezwykle ważne. Ubezpieczeniom ocenę wystawiają specjaliści branży ubezpieczeniowej, dzięki czemu mamy pewność, że dana oferta jest naprawdę wysokiej jakości.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Miasto właścicielem placu zabaw
  Atrakcją byłaby tężnia solankową , trochę kasy własnej plus dotacją unijną bo można dostać na to , korzystny wpływ ma ona na układ oddechowy człowieka.

  Pięknie i zdrowo może być.


  2020-05-25 18:20:41
 • Trwają konsultacje, będą kolejne remonty ulic
  A o ul Pomorskiej to nikt nią pamięta

  Mieszkaniec


  2020-05-25 16:29:16
 • Przedszkola i szkoły wracają, ale burmistrz Mańkowski apeluje
  Ja na szczęście nie mam czego żałować, bo nie głosowałam na Mańkowskiego. Czułam, że to bardzo nieciekawy osobnik i intuicja mnie nie zawiodła. Burmistrz nie musi apelować do rodziców, bo oni doskonale wiedzą, co jest najlepsze dla ich dzieci.

  nina


  2020-05-25 14:41:06
 • Przedszkola i szkoły wracają, ale burmistrz Mańkowski apeluje
  Ja też szczerze....facet nie wie co to jest zarządzanie organizacją. Jedynie wie ,że nic nie wie. Najgorsze, to że nauczyciele zamiast uczyć dzieci, zajmują się polityką i pieniędzmi. Oni nie wiedzą nic po za \"ściemnianiem innym ,że pracują\", wiedzą jak tylko żyć na koszt ludzi. Mamy obecnie najgorsze czasy dla dzieci. Nauczyciele, co nie chcą uczyć dzieci \"DOBRZE\" , tylko utrzymać się na stołkach państwowych.

  Marian


  2020-05-25 13:21:07
 • Maseczki zza krat trafiły do potrzebujących
  I to się chwali:)

  ***


  2020-05-25 06:29:53
 • Przedszkola i szkoły wracają, ale burmistrz Mańkowski apeluje
  Szczerze to żałuję że głosowałem-am na burmistrza Mankowskiego..W d....ma z czym zwracają sie mieszkańcy porażka!!!!!!

  Szczytno


  2020-05-25 00:11:58
 • „Morsowe” maseczki trafiły do medyków
  Ludzie! Nie róbcie sobie PR na gruncie pandemii. Te maseczki mogą używać tylko prywatni ludzie - a nie medycy! Trzeba było stanąć pod Kauflandem, Carefour-em, Lidlem, Biedronką, czy innym supermarketem i rozdawać je przechodniom. Z drugiej strony - czy wiadomo, że osoby, które szyły te maseczki nie są nosicielami koronawirusa? Jak szef szpitala może tak nieodpowiedzialnie postępować?

  Taki sobie czytelnik


  2020-05-24 18:05:10
 • Dominik Górski pokieruje lecznictwem szpitala
  Nie masz racji. Taka operacja jest wykonywana w wielu szpitalach. Oczywiście są ograniczenia medyczne - nie u każdego tego rodzaju zabieg można wykonać (nie piszesz jaka to przepuklina). Niemniej cieszę się, że u Ciebie można było laparoskopię przepukliny wykonać. I cieszę się także, że laparoskopowo wykonuje się w Szczytnie parę innych zabiegów.

  Do Pacjenta


  2020-05-24 17:48:20
 • Nowoczesność tak, byle nie kosztem zdrowia
  Nikt nie zbadał szkodliwości paneli fotowoltaicznych więc niech nie wciskają kitu że wszystko jest ok. Niech budują takie instalacje w szczerym polu oddalonych od zabudowań o kilometr. Ja też nie chciałbym żeby przy moim domu była taka instalacja.

  Taka prawda


  2020-05-24 14:29:16
 • Dominik Górski pokieruje lecznictwem szpitala
  ale przepuchliny laparoskopem to tylko w niektórych szpitalach operują. W Szczytnie operują.

  Pacjent


  2020-05-24 11:57:50