Czwartek, 27 Czerwiec, Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?


REKLAMA. Dla wielu z nas zakup polisy zdrowotnej jest konieczny, by czuć się bezpiecznie na wypadek poważnego zachorowania. Jeśli w naszym otoczeniu coraz więcej słyszymy o poważnych problemach zdrowotnych, jak np. nowotworach – nie unikajmy tematu, tylko zabezpieczmy się odpowiednio.Publiczna służba zdrowia niestety nie daje sobie rady z ilością osób chorych w Polsce. W związku z tym czas oczekiwania na wizytę u lekarza lub specjalisty bywa naprawdę długi. Gdy chodzi jednak o poważne schorzenie – nie mamy na co czekać, im szybciej rozpoczniemy leczenie, tym szybciej mamy szansę wrócić do zdrowia.

 

Prywatna polisa zdrowotna – co wziąć pod uwagę?

Bez ubezpieczenia mamy sporo wydatków – rachunki, ubrania, samochód, kredyt hipoteczny czy dzieci. W dodatku czasy sprzyjają konsumpcyjnemu stylowi życia, więc często wydajemy pieniądze na coś, co nie zawsze jest nam niezbędne.

Często więc polisa zdrowotna wydaje nam się zbędnym wydatkiem. Okazuje się, że jest przydatna dopiero, gdy zderzamy się ze ścianą Narodowego Funduszu Zdrowia. I wtedy pozostaje nam wybór – wolimy wydać spore pieniądze na prywatną praktykę lekarską czy nieduży, stały abonament medyczny?

Wystarczy sprawdzić ubezpieczenia zdrowotne oraz pakiety medyczne na www.ubezpieczeniaonline.pl, by utwierdzić się w przekonaniu, że prywatna polisa jest dobrym rozwiązaniem. Możemy uzyskać dostęp do lekarzy aż 65 specjalizacji oraz zapewnić sobie dostęp do aż 466 badań diagnostycznych.

Jednak zanim przejdziemy do zakupu prywatnego ubezpieczenia – zastanówmy się nad tym, czego właściwie szukamy. Oczywiście świetnym rozwiązaniem jest pakiet o maksymalnych możliwościach, ale czy potrzebny jest nam urolog, neurolog czy reumatolog? Być może potrzebujemy głównie dermatologa i okulisty lub gastrologa i ginekologa? Jeśli tak to postawmy właśnie na tych lekarze oraz te konkretne badania, które faktycznie mogą nam się w najbliższej przyszłości przydać.

Pomocne będzie wzięcie pod uwagi – wieku, chorób, które często występują w naszej rodzinie, używek, poziomu stresu w codziennym życiu, diety, ilości ruchu. Dzięki temu uświadomimy sobie, jak wiele chorób może nam zagrażać. Część z nas zapewne stwierdzi, że nie stosuje żadnych używek, dba o zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną – jednak te z kolei osoby narażone są na kontuzje – warto więc postawić na ortopedę oraz chirurga w swojej polisie.


Gdzie szukać dobrej polisy?

Może być oczywiście tak, że ktoś znajomy poleciła nam jakąś konkretną polisę zdrowotną, ponieważ akurat jej placówki medyczne w naszym mieście są w dobrych lokalizacjach, ponadto oferują dobre rozwiązania. Możemy więc sprawdzić wcześniej np. ofertę grupy LUX MED, czy rzeczywiście oferta odpowiada naszym konkretnym potrzebom. Sprawdzimy, wchodząc np. na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/zdrowotne/a/ubezpieczenie-zdrowotne-luxmed-co-zyskuje-pacjent/273.html. Może okazać się, że oferta jest dla nas niewystarczająca lub za droga – warto więc poszukać innych ubezpieczeń zdrowotnych, by móc porównać oferty i znaleźć lepsze rozwiązanie.

Takiego porównania warto dokonać samodzielnie, jednak, by mieć pewność, że szukamy informacji z pomocą wiarygodnych źródeł, dobrze jest wiedzieć gdzie ich w ogóle szukać. Dobrym źródłem informacji o ubezpieczeniach będzie np. strona www.ubezpieczeniaonline.pl, gdzie znajdziemy wiele cennych informacji o poszczególnych produktach.

Możemy również skorzystać z pomocy rankingu ubezpieczeniowego – oceny nie są wystawiane przez anonimowych klientów, co jest niezwykle ważne. Ubezpieczeniom ocenę wystawiają specjaliści branży ubezpieczeniowej, dzięki czemu mamy pewność, że dana oferta jest naprawdę wysokiej jakości.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
  jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
  Autor: marek
  2019-06-26 15:25:12
 • Dwie dekady śpiewania Kantaty
  Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
  Autor: Tomasz
  2019-06-25 22:43:55
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Lichwa....
  Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
  2019-06-25 22:41:10
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-06-25 13:39:42
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
  Autor: Zbigniew
  2019-06-24 23:50:51
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
  Autor: Emil
  2019-06-24 21:08:35
 • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
  Na kolację zabiorę babcie
  Autor: Martyna karolewska
  2019-06-24 19:21:33
 • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
  Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
  Autor: Przedsiębiorca
  2019-06-24 12:40:56
 • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
  A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
  Autor: Xyz
  2019-06-23 16:42:37
 • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
  W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
  Autor: Tadeusz Rosiński
  2019-06-23 14:40:48