Środa, 26 Luty, Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla narciarza?


PROMOCJA. Jak wiadomo, aktywność fizyczna w życiu każdego z nas ma duże znaczenie. Również zimą nie możemy o niej zapominać — świeże i mroźne powietrze kształtuje odporność naszego organizmu, a aktywność rozgrzewa całe ciało. Najpopularniejszym zimowym sportem jest oczywiście jeżdżenie na nartach. Wybierając się w góry w celach rekreacyjnych, musimy jednak pamiętać o ubezpieczeniu.Jakie ubezpieczenie powinniśmy mieć na stoku?

 

Ubezpieczenie dla narciarza nie jest wcale dużym wydatkiem. Przeglądając oferty ubezpieczycieli, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaje zdarzeń, które obejmuje dana polisa i ich zakres. Prawda jest taka, że im więcej zdarzeń, tym lepiej. Wybierając ochronę z OC, NNW i Assistance mamy pewność, że nawet koszty wypadku z osobą trzecią z naszej winy zostaną pokryte. Najlepsze oferty znajdziesz na stronie ubezpieczenie24.org.

 

Duże znaczenie ma również suma ubezpieczenia. Nie chodzi tutaj o to, aby wybrać największą możliwą. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, gdzie wyruszamy na narty. Dopasujmy więc sumę ubezpieczenia do kosztów w kraju, do którego się wybieramy.


Reklama

 

Ubezpieczenie OC zabezpiecza nas przed skutkami wypadku z naszej winy. Wówczas pokrywane są wszelkie koszty leczenia czy nawet zadośćuczynienia dla osoby pokrzywdzonej. Ochrona Assistance obejmuje z kolei koszty specjalistycznej akcji ratunkowej lub poszukiwawczej, a ochrona NNW – koszty leczenia specjalistycznego.

 

Czy karta EKUZ przyda się na nartach?

 

Niestety często błędnie traktujemy kartę EKUZ jako pełne zabezpieczenie. Przede wszystkim musimy pamiętać, że karta obowiązuje za granicą – w Polsce nie. Posiadacze Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego upoważnieni są do korzystania z wizyt lekarskich i porad specjalistów w nagłych wypadkach. W niektórych krajach i placówkach część kosztów musimy niestety pokrywać sami, a sama karta, zapewnia nam leczenie jedynie w zakresie podstawowym. EKUZ również nie daje nam ochrony w przypadku konieczności wszczęcia akcji poszukiwawczej czy ratowniczej w górach, a takie sytuacje zdarzają się nierzadko. Więcej szczegółów na temat ochrony ubezpieczeniowej dla narciarza znajdziesz na stronie http://ubezpieczenie24.org/na-narty-z-ubezpieczeniem/.

Reklama

 

Bezpieczniej i spokojniej możemy się czuć jadąc na narty z wykupioną polisą ubezpieczeniową. Niestety wypadki są sytuacjami losowymi, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Tak naprawdę wystarczy chwila, aby doszło do wypadku. To nawet nie musi być nasza wina, wystarczy, że ktoś nas po prostu wpadnie. Lepiej być przygotowanym!Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2019-06-03 21:58:49

„Plażowiczki” najlepsze z Sobiecha

 • Piątek, 2019-05-03 10:40:44

Jedwabno najlepsze... na drogach

 • Poniedziałek, 2019-04-15 11:47:35

Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

 • Czwartek, 2019-02-28 10:52:12

Karate ze Szczytna najlepsze na jeziorach

Reklama


Komentarze

 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Do Jacek. Po co Tobie plac zabaw, dołki na d jeziorem nie wystarczą? Jak do tej pory jedyne działanie Pana Burmistrza zakończone niekoniecznie sukcesem. Kiedyś jak piasek w dołku był świeży widziałem tam \"coś robiącego\" kota. Więc w jakimś stopniu okazał się być przydatny. Ale sukces , sukces, znowu sukces.

  dr


  2020-02-26 14:57:37
 • Wilczek zajmie się drogami powiatowymi
  Człowiek od wszystkiego

  Łukasz


  2020-02-26 12:01:58
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Ta rasa psa wcale nie musi być groźna. Zależy to tylko wyłączenie od wychowania. Sama mam psa rasy american bully jest też niby groźnym psem. A wcale zupełnie tak nie jest, jest łagodny i uwielbia dzieci. Nie była to żadna winna właścicieli, ponieważ psy często nawet potrafią uciec/wyrwać się że smyczy to normalne, a z podwórka jeszcze łatwiej mają do ucieczki. To tylko i wyłączenie tego mordercy, powinien zostać bardzo ukarany. Pies jest czasem lepszy niż nie jeden człowiek. Potrafi więcej zrozumieć wysłuchać i kochasz szczerze. Współczuję bardzo.. :(

  Czytelnik3


  2020-02-26 11:43:12
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Hehehehe, trzeba sie pokazać, żeby mieszkańce miasta kojarzyli z tym co \"dobre\". A plac zabaw(i nie tylko) przy ulicy Solidarności czeka :)

  Jacek


  2020-02-26 09:41:14
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Po Szczycionku też biega taki słodziak....

  Norbert


  2020-02-26 08:45:27
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Ujawnił się dawno nie widziany Pan Burmistrz. Wygląda na to , że kino w galerii , to także zasługa Pana Burmistrza. Lans, lans i parcie na szkło.

  dr


  2020-02-26 08:43:17
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Czytelnik - co ty pie@#$%isz . Wcześniej puszczali psa i nic się nie działo, nie robił ludziom krzywdy: - \" Dzieci z Małdańca ją uwielbiały. Bawiły się z nią, całowały, przytulały... \" - \" Właścicielka suczki przyznaje, że Rouse potrafiła czasem uciec z posesji. Ale nigdy nikogo nie ugryzła, czy pogoniła, nie było w niej agresji – mówi. - Najczęściej odnajdywaliśmy ją przy sklepie, gdzie bawiła się z dziećmi. \" Jeśli pies nie stanowi zagrożenia to czemu nie mogłby biegać sam? \" Miała jedynie słabość do kur \" - jedyna wada psa. Wina tylko i wyłącznie tej parówy która pociągnęła za spust. Wielki bohater k@#$a \"Widać sąsiadom cierpliwość się skończyła\" do psa który nie był agresywny? Sąsiedzi jacyś po@#$^ni. Drogi \"strzelcu\" mam nadzieje, że coś ci się przytrafi i będziesz cierpiał tak jak teraz właściciele Rouse. RiP

  Łukasz Łukasz


  2020-02-26 08:34:42
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Całą odpowiedzialność za to co się stało ponoszą właściciele i to ich bym ukarał, amstaf swobodnie biegający po wsi - skandal. Jak się ma psa to trzeba się nim zajmować. Wszyscy we wsi się z psem bawili, dzieci pod sklepem - to jakieś żarty ?. Szkoda psa i przykre że trafił na takiego właściciela.

  Lubię psy.


  2020-02-26 07:43:30
 • Centrum w szkole i w budżecie
  \"Nasze plany inwestycyjne może nie wyglądają obecnie jakoś mocno imponująco, ale to efekt budźetowego „modelu”, jaki stosujemy od lat, a właściwie od czasu, gdy jestem burmistrzem\" - te tłumaczenia są troszkę żenujące, nie uważa pan panie burmistrzu? Czyżby zauważył pan wyraźny spadek swojego zaangażowania? I tu przyznam panu rację. Myślenie \"byle do końca kadencji\" daleko nas mieszkańców nie zaprowadzi. Szkoda, że zaufałam.

  Krysia


  2020-02-26 07:24:58
 • Nowe nadzieje na obwodnicę (komentarze)
  Jaka obwodnica ? To dopiero plan planów, a może tylko kiełbasa wyborcza. Gdyby nawet miała być to proces wieloletni. A planów to jeszcze w ministerstwie nie znają, no chyba że Jarek wie (on wie wszystko) ale nie powie.

  Do Janek


  2020-02-26 06:57:32

Reklama