Środa, 8 Kwiecień, Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla narciarza?


PROMOCJA. Jak wiadomo, aktywność fizyczna w życiu każdego z nas ma duże znaczenie. Również zimą nie możemy o niej zapominać — świeże i mroźne powietrze kształtuje odporność naszego organizmu, a aktywność rozgrzewa całe ciało. Najpopularniejszym zimowym sportem jest oczywiście jeżdżenie na nartach. Wybierając się w góry w celach rekreacyjnych, musimy jednak pamiętać o ubezpieczeniu.Jakie ubezpieczenie powinniśmy mieć na stoku?

 

Ubezpieczenie dla narciarza nie jest wcale dużym wydatkiem. Przeglądając oferty ubezpieczycieli, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaje zdarzeń, które obejmuje dana polisa i ich zakres. Prawda jest taka, że im więcej zdarzeń, tym lepiej. Wybierając ochronę z OC, NNW i Assistance mamy pewność, że nawet koszty wypadku z osobą trzecią z naszej winy zostaną pokryte. Najlepsze oferty znajdziesz na stronie ubezpieczenie24.org.

 

Duże znaczenie ma również suma ubezpieczenia. Nie chodzi tutaj o to, aby wybrać największą możliwą. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, gdzie wyruszamy na narty. Dopasujmy więc sumę ubezpieczenia do kosztów w kraju, do którego się wybieramy.


Reklama

 

Ubezpieczenie OC zabezpiecza nas przed skutkami wypadku z naszej winy. Wówczas pokrywane są wszelkie koszty leczenia czy nawet zadośćuczynienia dla osoby pokrzywdzonej. Ochrona Assistance obejmuje z kolei koszty specjalistycznej akcji ratunkowej lub poszukiwawczej, a ochrona NNW – koszty leczenia specjalistycznego.

 

Czy karta EKUZ przyda się na nartach?

 

Niestety często błędnie traktujemy kartę EKUZ jako pełne zabezpieczenie. Przede wszystkim musimy pamiętać, że karta obowiązuje za granicą – w Polsce nie. Posiadacze Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego upoważnieni są do korzystania z wizyt lekarskich i porad specjalistów w nagłych wypadkach. W niektórych krajach i placówkach część kosztów musimy niestety pokrywać sami, a sama karta, zapewnia nam leczenie jedynie w zakresie podstawowym. EKUZ również nie daje nam ochrony w przypadku konieczności wszczęcia akcji poszukiwawczej czy ratowniczej w górach, a takie sytuacje zdarzają się nierzadko. Więcej szczegółów na temat ochrony ubezpieczeniowej dla narciarza znajdziesz na stronie http://ubezpieczenie24.org/na-narty-z-ubezpieczeniem/.

Reklama

 

Bezpieczniej i spokojniej możemy się czuć jadąc na narty z wykupioną polisą ubezpieczeniową. Niestety wypadki są sytuacjami losowymi, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Tak naprawdę wystarczy chwila, aby doszło do wypadku. To nawet nie musi być nasza wina, wystarczy, że ktoś nas po prostu wpadnie. Lepiej być przygotowanym!Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2019-06-03 21:58:49

„Plażowiczki” najlepsze z Sobiecha

 • Piątek, 2019-05-03 10:40:44

Jedwabno najlepsze... na drogach

 • Poniedziałek, 2019-04-15 11:47:35

Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

 • Czwartek, 2019-02-28 10:52:12

Karate ze Szczytna najlepsze na jeziorach

Reklama


Komentarze

 • Nowe procedury i namioty do triażu przed szpitalami w regionie
  Zielony namiot w Szczytnie postawiło Wojsko :-)

  Dominik Górski


  2020-04-08 16:44:30
 • Złamał kwarantannę domową, a inni zakaz przemieszczania
  Jest taka wzmianka o ochronie zdrowia i życia i każdy kto na taki uszczerbek kogoś naraża zwłaszcza świadomie odpowiada za to karnie. Za świadomie rozpowszechnianie AIDS grozi odpowiedzialności karna , nie widzę czemu ma nie przy korona wirusie zwłaszcza że moja mama jest w grupie podwyższonego ryzyka . Jak i wiele inny osób. Ja cały czas robię zakupy by ona nie wychodziła z domu.


  2020-04-08 16:40:05
 • Mieszkańcy kupili respirator szpitalowi
  ps. Zbiórka nadal trwa :)

  Dominik Górski


  2020-04-08 16:31:27
 • Nocne kolejki do miejskiego żłobka
  Jeżeli zwolniło się 34 miejsca w żłobku, a podań złożono 60, w tym 10 z terenu Gminy Wiejskiej Szczytno (nieuprawnionych), to znaczy, że brak jest miejsc dla 16. dzieciaków. Skąd więc mowa o tym, że brakuje 22. miejsc? Z drugiej strony to straszne, że tylko 50. dzieciaków ma trafić do żłobka - tzn., że przyrost naturalny w Szczytnie jest słabiutki. I tylko otwarcie się na Gminę Wiejską (pod stołem, nieoficjalnie) może utrzymać żłobek w Szczytnie utrzymać. Tak bywa szkołach wiejskich, gdzie dzieci są \"podkradane\", aby utrzymać ich funkcjonowanie.

  Krajan


  2020-04-08 16:21:04
 • Mieszkańcy kupili respirator szpitalowi
  No i widzicie - 55 tys. zebranych na respirator przez mieszkańców miasta, A tych 21. radnych, co kosztują tychże mieszkańców od 35,7 tys. do 40 tys. zł miesięcznie - to się teraz chowają za tablety i zrzucają się tylko na 9 tys. ze swoich diet. Brzydko.

  Śmieszek


  2020-04-08 15:43:35
 • Nowe procedury i namioty do triażu przed szpitalami w regionie
  To I dobźe

  Olek Dps Szczytno


  2020-04-08 14:21:36
 • Nocne kolejki do miejskiego żłobka
  Pan Mańkowski to świetny aktor, ale również bezczelny człowiek bez hamulców, empatii i zrozumienia. Osiągnął w jego przekonaniu szczyt, ale uwaga, bo ze szczytu i zaszczytu łatwo spaść....

  Iga


  2020-04-08 11:57:50
 • Złamał kwarantannę domową, a inni zakaz przemieszczania
  Wszyscy ukarani rażąco naruszyli przepisy zabraniające swobodnego przemieszczania się - nie ma takich przepisów. Są tylko zalecenia i rekomendacje. A za to karać nie można. Znów ktoś chce się wykazać, kosztem kieszeni zwykłego obywatela. Odmawiać przyjęcia mandatów i niech sąd rozstrzyga!

  wolf


  2020-04-08 11:47:24
 • Radni pomogli ratownikom walczyć z koronawirusem
  No, no - to się radni miejscy szarpnęli. 9 tys. zł. od 10. osób. To policzmy, ile by wyniosła \"zbiórka\", gdyby 10. radnych zrzuciło się przynajmniej PODSTAWOWĄ DIETĄ, czyli ok. 1700 zł od \"łebka\". Byłoby to 17 tys. zł. Ta kwota to ok. POŁOWY KOSZTÓW podstawowej diety płaconej WSZYSTKIM radnym CO MIESIĄC. Jeśli chcieli się promować - źle się za to wzięli. To jest tak prymitywne, że aż boli. Albo idzie się po całości - albo wcale. Jeśli poszliby właśnie na całość - wówczas niech tzw. opozycja się zastanawia, jak przelicytować. Poza tym, jak już ktoś wcześniej zauważył, TO NIE SĄ ICH PIENIĄDZE, TYLKO PODATNIKÓW. A więc niech sobie radni - w imię dobra narodu - obniżą zdalnie te diety i zaoszczędzone środki przekażą na wsparcie Miasta Szczytno dla szpitala i ratowników medycznych. Mieszkańcy będą wdzięczni i zapamiętają ten przynajmniej jeden rozsądny krok Rady Miejskiej w Szczytnie.

  Śmieszek


  2020-04-07 14:46:55
 • Akcja #zostanwdomu poszła w... chodnik
  Czy sprawcy tej społecznej inicjatywy nie powinni zostać ukarani przez szczycieńskich policjantów? Czy to było malowane za zgodą czy to tylko niszczenie mienia? Jeżeli wszystko jest ok to osobiście wolę ciekawe graffiti na murach ale tam to już tylko \"wandalizm\" :)

  marek


  2020-04-07 10:39:46