Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

Jak będzie przebiegła obwodnica Szczytna?


Coraz więcej pytań i wątpliwości dotyczących budowy obwodnicy Szczytna mają mieszkańcy gminy wiejskiej Szczytno, bo to głównie po jej terenie będzie biegła nowa droga. W środę, 19 maja wójt Sławomir Wojciechowski spotkał się w tej sprawie między innymi z Jarosławem Berą, zastępca dyrektora GDDKiA w Olsztynie oraz Marcinem Masłowskim, kierownikiem rejonu Szczytno.- Tematów do rozmowy było sporo, ale nie dało się uciec od obwodnicy – mówi wójt Sławomir Wojciechowski nie wdając się w szczegóły.


Reklama

- A szczegółów dotyczących przebiegu obwodnicy po prostu nie ma – mówi Marcin Masłowski, kierownik rejonu Szczytno GDDKiA w Olsztynie. - Czekamy na podpisanie i uprawomocnienie się umowy z wykonawcą koncepcji projektowej. Na pewno przedstawiciele tej firmy pojawią się w Szczytnie, odbędą się konsultacje społeczne. Ale aby je uruchomić trzeba najpierw zbadać ruch, sprawdzić warunki środowiskowe, społeczne. Na pewno firma, która zajmie się opracowywaniem koncepcji przeprowadzi szereg spotkań z mieszkańcami i przedstawi kilka wariantów przebiegu tej drogi. Na razie jednak trudno mówić o szczegółach, bo ich po prostu jeszcze nie ma. Ale zdajemy sobie sprawę, że mieszkańców to żywo interesuje.

Reklama

Z bardzo wstępnych ustaleń wynika, że obwodnica ma być znacznie odsunięta od zabudowań, bo GDDKiA chce uniknąć stawiania ekranów dźwiękochłonnych.Komentarze do artykułu

WSK

Piękne są te zdjęcia Szczytna.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze