Reklama


Reklama

Ja poprowadzę, bo... i tak nie mam prawa jazdy


Do 2 lat wiezienia grozi 45-letniemu mieszkańcowi Warszawy i jego 41-letniej znajomej. Para przyjechała na Mazury, aby odpocząć i odwiedzić rodzinę. W trakcie podróży postanowili zrobić sobie przerwę. Rozpalili ognisko i spożyli alkohol na prywatnym polu biwakowym. Gdy zabrakło im papierosów, wsiedli do swojego samochodu i ruszyli szukać sklepu. Zatrzymali ich jednak policjanci. Turyści mieli w organizmie blisko po 2,5 promila alkoholu.W niedzielę (19.04.2020r.) kilka minut po godzinie 19:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nielegalnego wtargnięcia na prywatne pole biwakowe. W rozmowie z osobą zgłaszającą ustalił, że dwie osoby kobieta i mężczyzna wjechali na prywatną posesję i z odpadów budowlanych rozpalili sobie ognisko.

 

Na miejsce interwencji zostali skierowani funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego, którzy uzyskali informację, że osoby te oddaliły się w kierunku miejscowości Elganowo. Policjanci przeczesali wskazaną trasę i w trakcie przejazdu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Kia. Na fotelu kierowcy siedział 45-letni mieszkaniec Warszawy zaś na miejscu pasażera jego 41-letnia partnerka. Funkcjonariusze od razu wyczuli od nich silną woń alkoholu. Para została poddana badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że oboje mieli blisko po 2,5 promila alkoholu w organizmie.


Reklama

 

 

W trakcie rozmowy funkcjonariusze ustalili, że przyjechali oni na wypoczynek do rodziny, jednak w trakcie podróży postanowili zrobić sobie przerwę. Wjechali na pobliskie pole biwakowe, rozpalili ognisko i spożyli alkohol. W trakcie biesiadowania zabrakło im papierosów, więc wyruszyli do pobliskiego sklepu. Za kierownicę pojazdu wsiadła 41-latka, która miała oświadczyć, że „oboje są nietrzeźwi a ona i tak nie ma prawa jazdy, więc lepiej będzie jak ona pojedzie”. W między czasie jednak 45-latek postanowił, że to on pokieruje i para zamieniła się za kierownicą.

 

Mieszkańcy Warszawy zostali zatrzymani przez szczycieńskich funkcjonariuszy i niedzielną noc spędzili w policyjnej celi.

 

 

45-latek i jego 41-letnia partnerka usłyszeli już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Szczycieńscy śledczy ustalili również, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania, natomiast mężczyźnie zostały one jakiś czas temu zatrzymane.

Reklama

Teraz o dalszym ich losie zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Para odpowie również za naruszenie przepisów dotyczących zakazu bezcelowego przemieszczania się w okresie epidemii.

 

 

 

KPP Szczytno/ip

 

 

 Komentarze do artykułu

Warszafka się bawi.

Piją alkohol, ogień wzniecają a później pożary.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
  180 tys.? Brawo Gmina, kompromitacją było by nie wziąć takiej kasy.

  Rychu


  2020-12-01 20:12:42
 • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
  debil

  w4567


  2020-12-01 14:25:28
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Kolejna relacja z aktywności Pana Żuchowskiego, gdzie znów maseczka na brodzie i szyi (wcześniej wizytowanie szpitala powiatowego oraz uroczystości przy pomniku z okazji 11 listopada). Czy nie ma nikogo, kto by mu powiedział o kompromitowaniu siebie? Na co liczy z tak żenującą, anty-społeczną postawą?!

  obserwator


  2020-11-30 23:56:03
 • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
  I już chwalić się, ale czym? Kompromitacją! Działania w ciągu prawie 2 miesięcy dla kilkunastu osób z programu za ponad 180tys., to w ogóle wstyd przyznawać się do tego!!! Do tego te łapki na fejsie dawane przez samych urzędników w godzinach pracy! Pani Sekretarz: kiedy przestaniecie być żałośni? Kompromitacja na cały Powiat!

  pawełek


  2020-11-30 23:54:45
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Słuchaj obrońco \"dobrej zmiany\", tobie już pewnie ciemny wór na głowę założyli i nic nie widzisz i nic nie słyszysz i błądzisz po omacku!!!!!

  !!!!! do Do


  2020-11-30 22:35:40
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Ja osobiście zachęcam do analizy rządów D. Górskiej, które trwały 12. lat, a wcześniej jeszcze 4. lata jako wiceburmistrza. To jest 16 lat! I Co wtedy zostało załatwione? To tak dużo lat... Jak ta władza (również radni) je wykorzystali?

  Nikt


  2020-11-30 20:43:25
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Uważaj , bo ciebie puszczą bez wora.

  Do !!!!!


  2020-11-30 17:44:00
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Jeżeli chodzi o gródki działkowe to może zrobi Pan to co może! Dziś tylko dwa ogrody są uwzględnione w Planach zagospodarowania przestrzennego. Pozostałe dla których nie ma planu w studium są częściowo na terenach przeznaczonych pod zabudowę (wielorodzinną czy mieszkalno usługową jak te na ul. Pasymskiej. Najwyższy czas zabrać się do roboty i chociaż zmienić studium aby nikomu nie przyszło do głowy aby to zmieniać. Chyba że ma Pan na ten temat inne zdanie?

  teresa


  2020-11-30 14:31:37
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Zachęcam do obejrzenia na kanale you toube relacji z dni i nocy Szczytna np z lat 1996 i 1998 wtedy mit o apolityczności Burmistrza trochę blaknie. Potem pamiętać trzeba, że Burmistrz jest dobry ale tylko w podkradaniu pomysłów innym osobom a znacznie gorzej z ich realizacją. Dziwne stanowiska dla wędkarzy rozebrać, przeprosić i zrobić porządnie, Może ładne drewniane, mniej a dobrze aby nie było wstydu!. Jeżeli parking na Pl. Juranda to Panie Burmistrzu proszę pamiętać, że kierowcy też są mieszkańcami tego miasta i trzeba o nich pamiętać. Co do innych pomysłów to najważniejsze niech Pan będzie trochę wizjonerem, niech się Pan nie boi marzyć! Co to za deptak (czyt. starówka) w kierunku jeziora? Kolejne miejsce na wypoczynek, spacery a nie na rozwijanie miasta :) Niech się Pan nie dziwi, że mieszkańcy myślą raczej o swojej najbliższej okolicy. Jest na to rozwiązanie, skuteczne a co za tym idzie rozwiązanie które bardzo aktywizuje i włącza tych mieszkańców w życie miasta. Jakie? Dużo zapożyczył Pan podczas kampanii to może warto niech Pan jeszcze przypomni sobie co proponowali także inni. Na tym etapie już nikt nie będzie czynił zarzutu. ma Pan jeszcze trochę czasu więc jeszcze wiele można zrobić. Powodzenia!!!

  mieszkaniec


  2020-11-30 14:09:11
 • OSP Płozy z nową torbą medyczną
  Typowe dla PiS-u, straż puszcza z torbami tak jak cały kraj!

  !!!!!


  2020-11-30 12:25:42