Czwartek, 22 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -

Reklama


Reklama

JUBILEUSZ 25-LECIA SKKK Z 37-LETNIM STAŻEM (zdjęcia)


25-lecia działalności Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate przyciągnęły tłumy na halę Wagnera w Szczytnie. Przy pełnej widowni ponad 140 małych i tych większych karateków prezentowało swoje umiejętności.W pierwszym bloku pokazowym wystąpili zawodnicy z SKKK. Nie byli to wszyscy zawodnicy klubu, ale i tak około 140 karateków na macie robiło wrażenie. Oglądający mieli okazję zobaczyć jakich sztuk, poza samą sztuką walki, uczą się oni na treningach.

 

Następne bloki pokazowe wypełnili zawodnicy różnych grup wiekowych od 8-latków poprzez „oldboyów”, a skończywszy na grupie instruktorów. Podczas pokazów karate kyokushin nie może zabraknąć „tameshiwarii” więc i te były dopasowane do wieku i umiejętności. Najmłodsi karatecy z wielkim zapałem rozbijali rękoma styropiany, nieco starsi takie same styropiany musieli rozbić wysokim kopnięciem, ale ogromny aplauz uzyskała grupa 35+ rozbijając pustaki.

 

Wisienką na torcie była próba pobicia rekordu Polski w ilości rozbijanych pustaków przez kobietę. Instruktorka SKKK Agnieszka Siemieniuk próbowała pokruszyć ręką 10 pustaków, niestety próba zakończyła się niepowodzeniem, ponieważ zdołała rozbić „tylko” 8.

Wszystkie pokazy przeplatały się z widowiskowymi walkami zaprezentowanymi przez zawodników z SKKK oraz gości z Polski.

 


Reklama

W pierwszej parze wystąpili miejscowi kadeci: Jan Rogala i Wiktor Cymerman - aktualni mistrzowie naszego województwa w swoich kategoriach wiekowych. Następne walki prowadzone były już w systemie full contack. Pierwsi na matę wyszli Piotr Olszewski SKKK - dwukrotny uczestnik Mistrzostw Europy U18 oraz Krzysztof Przoniak z Ostrołęki - wielokrotny uczestnik Mistrzostw Polski.

 

Następnie zaprezentowały się panie: Ewelina Mirosław SKKK - dwukrotna brązowa medalistka Pucharu Polski Seniorów oraz Sylwia Jocz z Olsztyna - aktualna wicemistrzyni Polski Seniorów. Do kolejnej walki stanęły Emilia Gwiazda SKKK- brązowa medalistka Mistrzostw Europy i Kinga Kat z Ostrołęki, brązowa medalistka Pucharu Polski Juniorów.

 

Na koniec przyszedł czas na dwójkę najlepszych obecnie naszych zawodników: Julka Kędzierska - aktualna mistrzyni Europy i brązowa medalistka Mistrzostw Świata zmierzyła się z koleżanką z kadry narodowej Natalią Nalewajk z Ostrołęki - brązową medalistką Mistrzostw Europy, a Adrian Staszewski - wicemistrz Europy i wielokrotny mistrz Polski kolejny raz walczył z Mateuszem Muczyńskim z Suwałk - brązowym medalistą mistrzostw Europy i medalistą mistrzostw Polski.

Reklama

- Wynik walk był drugorzędny chodziło nam o to, aby przybliżyć szerokiej publiczności specyfikę naszej dyscypliny sportowej - komentuje shihan Piotr Zembrzuski. - Mam również nadzieję, że całe show zachęci kibiców do przyjścia do DOJO przy ul. Solidarności 15 i przekonania się na własnej skórze, ile dobrego przynosi uprawianie karate kyokushin.

Tegoroczna gala sportów walki poświęcona była wyłącznie inicjatorowi i organizatorowi czyli SKKK z okazji 25-lecia istnienia klubu. Samo karate w Szczytnie uprawiane jest dłużej. Sekcja sportowa karate, na fundamentach której powstał klub, powstała aż 37 lat temu. Ćwierćwiecze klubu karate kyokusin to ważne sportowe wydarzenie, do którego przyczyniło się wiele instytucji, przedsiębiorstw i osób prywatnych.

- W tym miejscu chciałbym wszystkim serdecznie podziękować samorządom, firmom i osobom prywatnym za zaangażowanie się w organizację naszego jubileuszu DOUMO ARIGATOU! - mówi Piotr Zembrzuski.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2020-10-19 18:58:27

Ratusz zostanie sprzedany na hotel? (zdjęcia)

  • Niedziela, 2020-10-18 20:50:48

Rusek Mały ze słoneczną aleją (zdjęcia)

  • Niedziela, 2020-10-18 19:34:02

Dęte nie są nudne (zdjęcia)

  • Sobota, 2020-10-17 14:42:29

SKS powoli wstaje z kolan (zdjęcia)

Reklama


Komentarze