Reklama


Reklama

Internetowy świat bez tajemnic dla studentów seniorów (zdjęcia)


Czterdziestu seniorów z powiatu szczycieńskiego zgłębiało tajniki elektronicznej komunikacji. Szansę nauki, całkowicie bezpłatnej zapewnił swoim „studentom” Uniwersytet III Wieku „Senior”.- Zajęcia odbyły się w dwóch transzach: w marcu i czerwcu. Każda edycja trwała cztery dni i w każdej komputerowe umiejętności pogłębiało dwudziestu seniorów – mówi „rektor” Uniwersytetu Jerzy Kosakowski.

 

Warsztaty realizowała warszawska firma w ramach własnych działań projektowych, dzięki czemu ani szczycieńskie stowarzyszenie, ani uczestnicy nie ponosili żadnych kosztów.

 

- Niektórzy ze studentów podstawowe umiejętności z zakresu obsługi komputerów właściwie już mieli, ale warsztaty pozwoliły na pogłębienie wiedzy i nabycie nowych umiejętności – podkreśla Kosakowski. - To szczególnie ważne w obecnej sytuacji, kiedy ze względów pandemicznych wiele podstawowych spraw należy załatwiać głównie przez internet – dodaje. - O tym, że tego rodzaju zajęcia są potrzebne niech świadczy przykład jednej z naszych „studentek”. Planowała wyjazd za granicę do pracy, ale przełożyła, przesunęła terminy tylko po to, by móc w tych warsztatach wziąć udział.


Reklama

 

W ocenie Jerzego Kosakowskiego obecny czas izolacji bardzo doskwiera aktywnym seniorom. Łakną spotkań i różnorodnych zajęć, które stanowią clou uniwersyteckiego działania.

 

- Staramy się sprostać i oczekiwaniom seniorów, i wymogom sanitarnym, co łatwe nie jest. Ale myślę, że pod koniec czerwca uda nam się zorganizować zajęcia z gimnastyki dla 25 osób – informuje prezes uniwersyteckiego stowarzyszenia. - To może nie tak wiele, ale tylko tylu studentów będzie mogło wziąć w tych zajęciach udział, ze względu na konieczność zachowania m.in. bezpiecznych odległości.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze