Poniedziałek, 13 Lipiec, Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty -

Reklama


Reklama

Intensywne doposażanie szpitala


Do szpitala w Szczytnie płynie pomoc od mieszkańców, samorządów i firm z naszego powiatu. To dzięki niej w palcówce pojawią się kolejne dwa respiratory, czy urządzanie do trudnej intubacji, warte 80 tys. zł. Sieć Media Expert przekazała na przykład pralkę, suszarkę oraz zapas środków czystości.Przyznam się, że mi z tego wszystkiego to kręci się aż łezka w oku, bo spotykamy się z tak niesamowitą dobrocią i zrozumieniem – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor szpitala w Szczytnie. - Zebraliśmy ogromne środki, które pozwolą nam kupić trzy respiratory. Jeden duży już do nas dotarł. Dwa małe powinny pojawić się w najbliższych tygodniach. Mamy też już najnowocześniejszy zestaw do trudnej intubacji, wart 80 tys. zł. W tym przypadku pieniądze przekazał nam samorząd miasta Szczytno. Ale nasi pracownicy spotykają się też z drobnymi gestami, które poruszają serca. W święta w Pasymiu ratownikom medycznym pani przyniosła na przykład ciasto. W Szczytnie ktoś zamówił obiady. Podarował kanapę. Ludzi pomagających jest bardzo wielu. Mam nadzieję, że jak wygramy tę walkę z koronawirusem, to będzie okazja się spotkać i każdemu indywidualnie podziękować.


Reklama

 

Najświeższym prezentem są pralka i suszarka oraz zestaw środków czystości od sieci Media Expert. - To sprzęt, który jest niezmiernie ważny w dobie zakażeń – mówi dyrektor Kostrzewa. - Według procedur każdy pracownik, który mógł mieć kontakt z zakażonym ma wyprać swoją odzież, wykąpać się. Nikt przecież w dzisiejszych czasach nie będzie tego zlecał pralni zewnętrznej. Teraz mamy pralkę i suszarkę, więc dwie - trzy godzinki i odzież można ponownie używać. Mamy takie dwa zestawy. Jeden w pogotowiu, drugi na izbie przyjęć. To realnie podnosi bezpieczeństwo naszego personelu. To ważne, bo gdy zabraknie pielęgniarek, ratowników, czy lekarzy nie będzie komu leczyć ludzi, którzy przecież chorują nie tylko z powodu koronawirusa. To bezpieczeństwo nas wszystkich.

ReklamaKomentarze do artykułu

Joanna

Warto było mówić wszystkie ręce na pokład To prawdziwy sprawdzian solidarności mieszkańców Szczytna

Greg

Dobrze ze mamy mądrzejszych obywateli od rządzących i potrafimy sami się organizować! Niech dalej się kłócą o wybory!

Matylda

bardzo fajna inicjatywa ze stron media expert że w tych trudnych czasach wspierają szpitale brawo

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  wicie rozumicie

  uczen


  2020-07-13 08:38:13
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  z kim wygrala

  uczen


  2020-07-13 08:37:30
 • Turystyczna zachęta kulinarna
  Panie Wilczek - drogami się Pan zajmuj, a nie żarciem - za to ci płacimy. Jak chce Pan sobie robić kampanię polityczną - niech Pan najpierw pochwali się osiągnięciami z dziedziny, którą podobno Pan się zajmuje - Dyrektor Zarządu Dróg

  Mieszkaniec Powiatu


  2020-07-12 17:45:49
 • Afanasjew dyrektorem szkoły sportowej
  Myślę, że będzie to wzorowa szkoła. Życzę sukcesów.

  Karol Fąfara


  2020-07-12 17:32:37
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  Dobrze jest szczycić się nie ze swojego sukcesu. A tak zupełnie na marginesie, bo to już kiedyś ktoś próbował coś z tym robić, ale pewnie ówczesna władza to zwyczajowo olała. Tak żeby było wesoło, jak petent występuje z prośbą, to go olewamy, wszak, to tylko nasz pracodawca, jak oczywiście płaci podatki. Panie Burmistrzu, niech ktoś mądry popatrzy okiem mieszkańca na odcinek ul. Ignacego Paderewskiego i potwierdzi publicznie, że prędkość 50 km/ godz. na odcinku od ul. Lemańskiej do Kętrzyńskiego jest prędkością dla mieszkańców bezpieczną. A może Redakcja podejmie temat ?

  Karol Fąfara


  2020-07-12 14:28:35
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Jeśli chodzi o nawierzchnię to teraz będzie wiecej wypadków niż przedtem. Chyba to w Polsce jest logiczne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-07-12 01:54:40
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  O zmarłych mówi się dobrze, albo wcale, Panie Lechu Janie Jamko. Jest takie określenie osób, które pastwią się nad tymi, którzy bronić się nie mogą. To hieny z podrzędu kotokształtnych. Pozdrowienia

  Śmieszek


  2020-07-11 17:47:02
 • Policjanci ukarali... policjantkę
  ale artykulik i info..policjantka też kierowca

  dana


  2020-07-10 21:01:03
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To niedaleko już chyba tam co handlują nielegalnie piwem i papierosami !

  CENTRUM wsi Dżwiersztyny ?


  2020-07-10 16:28:54
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Jeżeli posiadasz takie dowody tego zdarzenia to raczej nie będzie problemu , ubezpieczenie AC lub inną drogą postępowania Cię czeka dochodzenie roszczeń z tego tytułu.

  Do K.arzyna


  2020-07-10 16:02:10