Niedziela, 26 Maj, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Inspekcja „dba” o wypoczynek burmistrzów i wójtów


To sekretarze miast i gmin odpowiadają za to, by burmistrzowie i wójtowie wypoczywali. A Państwowa Inspekcja Pracy sprawdza, czy jest ten obowiązek właściwie realizowany. Dzięki temu włodarze chętniej wypoczywają, a budżety samorządów nie wypłacają horrendalnych ekwiwalentów.Jeszcze do niedawna bywało tak, że niektórzy włodarze samorządowi byli przez całą kadencję okrutnie zapracowani. Tak, że nie mieli czasu na wykorzystanie urlopów wypoczynkowych. I na koniec kadencji otrzymywali ekwiwalent, czasem nawet kilkanaście czy wręcz kilkadziesiąt tysięcy złotych. Znane były takie przypadki i w naszym powiecie, kiedy któregoś razu rekordzistą od ekwiwalentu był starosta Matłach, a niebagatelną też kwotę za przepracowanie zainkasował były wójt Rozóg. W tej kadencji samorządowcy takiej kumulacji zaległych urlopów unikają. Aktualnie np. na ponad 2-tygodniowym urlopie przebywa starosta.

 

- Tak, wiem, że bywały takie sytuacje, ale teraz już chyba nikt nie ma możliwości na kumulowanie zaległych urlopów – mówi Zbigniew Kudrzycki, aktualny wójt gminy Rozogi, od dziś przebywający na 2-tygodniowym urlopie wypoczynkowym. - Inspekcja kontrolowała sekretarz gminy, nie uiściła żadnej kary, a z tego wynika, że dobrze mnie pilnuje – podkreśla żartobliwie, zapewne już z myślą o wypoczynku, którego część spędzi nad naszym rodzimym morzem. - To już urlop za ten rok, żadnych zaległości nie mam.


 

Z kolei wójt Wielbarka, Grzegorz Zapadka przyznaje, że za poprzedni rok zostało mu kilka niewykorzystanych dni wypoczynkowych. - Ale je wykorzystam, łącznie ze sporą częścią urlopu tegorocznego – zapewnia. - Zaczynam urlop 24 lipca i będę wypoczywał ponad dwa tygodnie. Później jeszcze we wrześniu chcę wziąć tydzień wolnego. Myślę, że na koniec kadencji, jeśli w ogóle jakiś tegoroczny urlop mi zostanie, to zaledwie kilka dni.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
  Autor: Pytam się
  2019-05-24 22:50:07
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
  Autor: mieszkaniec
  2019-05-24 21:30:07
 • Świetlica ze sportowym zapleczem
  Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
  Autor: Zzzz
  2019-05-24 17:19:19
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo
  Autor: Fan
  2019-05-24 13:27:23
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo Romku!
  Autor: Kolega
  2019-05-24 12:41:49
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
  Autor: Mieszkanka
  2019-05-23 13:37:44
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 11:32:31
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
  Autor: Xxx
  2019-05-23 10:48:34