Reklama


Reklama

Inauguracja ŚDS w Jedwabnie (zdjęcia)


W Jedwabnie odbyła się oficjalna inauguracja działalności Środowiskowego Domu Samopomocy jako placówki samorządowej.



Niespełna kilka miesięcy temu sytuacja Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedwabnie była niepewna. Wojewoda odmówił udzielenia dotacji na jej działalność Fundacji Helper, pod której szyldem ŚDS funkcjonował ze względu na niewyjaśnione wątpliwości co do rzetelności wydatkowania przydzielanych wcześniej pieniędzy. Gmina ogłosiła przetarg na realizację tego zadania (prowadzenie ŚDS), ale nie przyniósł on oczekiwanego rezultatu.
 

Podopieczni ŚDS, decyzją wojewody zostali „przydzieleni” do placówek poza terenem gminy, ale nie chcieli z nich korzystać. Jak mówili zimą – zafundują sobie troszkę dłuższy urlop, po którym wrócą do „swojego” Domu. Zaufali wójtowi, który deklarował, że ŚDS w Jedwabnie ponownie zacznie funkcjonować, i to szybko.
 


Reklama

Tak też się stało już ponad miesiąc temu. Środowiskowy Dom Samopomocy, już jako jednostka samorządowa, ponownie przyjął pod dach mieszkańców gminy, nie bacząc na toczące się spory instytucjonalne.
 

Jak twierdzi Krystyna Kabała - kierownik ŚDS w Jedwabnie, placówkę trzeba było tworzyć od podstaw, a że proces ten został szczęśliwie zakończony – można było świętować – co też uczyniono podczas piątkowej inauguracji. Nie zabrakło oficjalnych przemówień i prezentów, a podopieczni wszystkim gościom odwdzięczyli się prezentacją swoich umiejętności: artystycznych i kulinarnych.

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

  • „Droga śmierci” w likwidacji
    A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

    Tomasz Nieciak


    2020-09-19 06:50:40
  • Dawny GOK zamienia się w ruinę
    Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

    Dynd


    2020-09-18 23:09:14
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

    Jamka lech


    2020-09-18 21:14:35
  • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
    A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

    Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


    2020-09-18 20:04:50
  • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
    Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

    Obserwator


    2020-09-18 17:22:14
  • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
    Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

    Magda


    2020-09-18 12:48:55
  • Iga srebrną medalistką mistrzostw Polski
    Trochę niefortunne to zdjęcie.

    Kowal


    2020-09-18 00:33:52
  • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
    Takie mamy u nas prawo. Kupujesz ziemię, ale nic co cenne nie jest Twoje. Znajdziesz ropę, państwowa, znajdziesz skarb, państwowy, znajdziesz walizkę pieniędzy tak jest. państwa. Gdy tylko w jakiś sposób policja się dowie, to możesz dostać wyrok, chyba że samemu od razu szybkim krokiem udasz się na komendę i zgłosisz takie znalezisko. Ja bym poszedł o krok dalej i na komendę zwoził wszystkie kamienie znalezione na polu, żeby policja badała, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś artefakt archeologiczny. A człowiekowi zamiast dać jakiś dyplom, no jakieś znaleźne czy nagroda to marzenie w naszym kraju więc nie liczę, pogratulować oficjalnie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w muzeum dla znalazcy to mu wpieprzą wyrok najlepiej i niech siedzi, drugi raz jak coś znajdzie to rozsądnie wywali do rowu albo zniszczy XD

    Chomik


    2020-09-17 22:29:09
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Ach, panie Jamka! Niech pan już skończy z tą swoją mizantropią. Wylewa się to z pana za każdym pańskim wpisem. Jak to już wcześniej napisano - dobrze, że jest pan byłym Szczytnianinem. Nie zrozumiem nigdy takiej nienawiści, jaka w panu tkwi. Tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej. Niech pan się nie spodziewa, że sugerowanie przez pana jakichś moich deficytów sprowokuje mnie do pozwu sądowego. Pieniactwo nie leży w mojej naturze. I skąd pan wie, co o mnie jest w bibliotece w Szczytnie? Ma pan związki ze służbami?

    Śmieszek


    2020-09-17 22:17:25
  • Spacer po Pasymiu zakłócili kryminalni ze Szczytna
    Policja, policja i policja...

    Ja