Sobota, 4 Lipiec, Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda -

Reklama


Reklama

Igor Chmieleński przewodniczącym Rady Gospodarczej


Igor Chmieliński, reprezentujący Lac-Met został przewodniczącym Rady Gospodarczej przy Burmistrzu Miasta Szczytno. Rada złożona z przedsiębiorców jest organem opiniodawczo-doradczym burmistrza w sprawach związanych z rozwojem gospodarczym.Jego zastępcami zostali Aleksandra Kalinowska, reprezentująca Port Lotniczy Olsztyn-Mazury oraz Ryszard Juszczak, reprezentujący przedsiębiorstwo PROGAZ.

 

 

Pierwsze posiedzenie rady odbyło się w czwartek, 24 października. Otworzył je burmistrz Krzysztof Mańkowski. Członkom rady wręczył też akty powołania na członków Rady.

 

Podczas posiedzenia Lilianna Majewska-Farjan Naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska omówiła tok spraw przy opracowywaniu projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Szczytno.


Reklama

 

 

Następnie Ilona Bańkowska Zastępca Burmistrza opowiedziała o systemie zagospodarowania odpadów komunalnych, dotyczącym nieruchomości niezamieszkałych.

 

 

Rada realizuje swoje cele poprzez:

1. doradztwo organizacyjne, techniczne i ekonomiczne;

2. udział w pracach nad wypracowaniem strategii wykorzystania potencjału gospodarczego i ekonomicznego w rozwoju Miasta Szczytno;

3. wspieranie inicjatyw gospodarczych podejmowanych przez władze Miasta Szczytno;

Reklama

4. działanie na rzecz rozwoju Miasta Szczytno, rozumianego jako przyciąganie korzystnych inwestycji i inwestorów oraz tworzenie nowych miejsc pracy;

5. informowanie Burmistrza o sukcesach, problemach sektora przedsiębiorstw na terenie Miasta;

6.wzmacnianie prestiżu środowiska przedsiębiorców min. poprzez wspólną promocję społeczno-gospodarczą;

7. współpracę między środowiskiem przedsiębiorczości.

 

 

Więcej w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Baranowo i Opaleniec z nową drogą
  Tor wyścigowy otwarty .

  Będzie się działo.


  2020-07-03 12:57:45
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Z calym szacunkiem dla seniorow. Ale to mlodziez trzeba zachecac do zycia a rozrywek dla seniorow juz starczy. \"Marne nam te pokolenie rośnie. \" dzieki waszym pokoleniom kraj wyglada jak wyglada :) nasze pokolenia jeszcze nie mialy okazji sie wykazac :) Dziekuje i pozdrawiam

  esges


  2020-07-03 12:53:43
 • 20 i 21-latek włamali się do audi
  Dobrze że ich złapali, powinni łapy poucinać. Ale ciekawi mnie jak szybko ustalili policjancji kto to był i gdzie są? Kamerka może albo ktoś ich widział jak kradli?

  tyklos


  2020-07-03 11:37:03
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Już nie działają, sanepid zamknął.

  Turysta 2


  2020-07-03 11:04:09
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  A co ma oferować. W normalnej rodzinie dzieci odkrywają w sobie zainteresowania w trakcie rozwoju i dzięki rodzicom je kontynuują. Czego wy oczekujecie, że całe życie ktoś wam coś będzie dawał, a wy będziecie tylko wybierać, przebierać to tak a to nie. Społeczeństwo mamy coraz bardziej roszczeniowe ale to dawanie się szybko skończy. Przyjdzie taki moment że trzepniecie doooopą o glebę i będzie ból, bo umiecie tylko brać a od siebie to już nic. Marne nam te pokolenie rośnie.

  Mieszkaniec


  2020-07-03 10:58:09
 • Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?
  Furczak na jedno skrzyżowanie kierować ruchem, Grzegorczyk na drugie. Potem Zmiana. Nadzór proponuję Rybińskiej.

  Ha Ha


  2020-07-03 10:52:11
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Seniorów seniorów seniorów, wszędzie wszystko dla seniorów. Ja się pytam co miasto oferuje młodzieży? I od razu odpowiadam - NIC. Chodzi mi o młodzież w wieku 18 +. Poza pójściem do baru, na ławkę do parku, uprawianiem sportu nic tu się nie dzieje. Wiem, że teraz covid, ale nie było covida i też d**a była. DiN raz że tragedia, dwa słabe od kilku lat i tylko 3 dni. Dla seniorów budowane są świetlice a biblioteki przenoszone w mniejsze lokale..., mają miejsca do spotkań. Później dziwne że na ławkach w parku bronxy są pite

  kjjgdvjhasv


  2020-07-03 10:35:49
 • 22-latek wpadł w szał - wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi
  Jak taki silny , dać mu pracę społeczne do wykonania przez miesiąc.

  Temida


  2020-07-03 10:32:42
 • 22-latek wpadł w szał - wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi
  Siła ,, jabola\'\' jest duża Ѽ

  hrabia


  2020-07-03 09:30:58
 • Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?
  Czy ta ulicą nie ma radnego ? Tam przecież Furczak i Grzegorczyk urzędują ale już po wyborach to ciężko ich znaleźć zajęci bardzo. Ciekawe czy będą mieli pokorę i odwagę znów od drzwi do drzwi pukać przed wyborami ? Zapewne tak bo pokora i pracowitość to słowa z języka Chińskiego.

  Darek


  2020-07-03 08:48:18