Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

I łaciate, i kudłate... wystawa zwierząt domowych (zdjęcia)


W amfiteatrze przy Miejskim Domu Kultury odbyła się coroczna Wesoła Wystawa Zwierząt Domowych. W tym roku pokaz był promowany plakatem, który zajął pierwsze miejsce w konkursie zorganizowanym na potrzeby imprezy.Zwycięski plakat, autorstwa Julii Sadowskiej, można było zobaczyć w różnych punktach miasta, na przykład w szkołach czy w bibliotece. Drugie miejsce w konkursie zajęła Karolina Kaczmarczyk, a trzecie ex aequo dwie Zuzanny: Taradejna i Enerlich.

W pokazie uczestniczyły różne zwierzęta, takie jak: psy, koty, szynszyle, a nawet... rybka! Po prezentacji jury przyznało nagrody.

Psem najbardziej podobnym do właściciela okazała się Kora, czyli owczarek niemiecki Antka Strzemieńczy. Tytuł najlepiej wytresowanego psa oraz dyplom za najciekawszą prezentację zdobyła Bella – suczka rasy: berneński pies pasterski, należąca do Sary i Wioletty Wójcik. Warto dodać, że Bella, dobrze ułożona, spokojna i przyjacielska, pracuje z niepełnosprawnymi dziećmi w Czarni i w Myszyńcu jako pies terapeutyczny.


Na wystawie można też było zobaczyć psy ze schroniska „Cztery Łapy” w Szczytnie, które wciąż szukają domu. Na szczęście były i takie, które już dom znalazły, jak na przykład Pchełka, która na pokaz przybyła już ze swoją nową rodziną.

 

Zuzanna Taradejna (tekst i foto)Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze