Czwartek, 4 Czerwiec, Imieniny: Christy, Helgi, Karola -

Reklama


Reklama

Hola Espaňa czyli... praktyka zawodowa nad Tagiem i Ebro


Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie odbędą praktyki zawodowe za granicą. Tym razem w Hiszpanii. A wszystko za sprawą bardzo skutecznego duetu nauczycielek – Agnieszki Andrzejczyk i Aldony Kleszczewskiej, które już po raz czwarty pozyskały fundusze unijne na realizację projektu Zagraniczna praktyka zawodowa – nauka przez doświadczenie w ramach unijnego programu ERASMUS+.Dotychczas „dwójkowa” młodzież edukowała się i zdobywała szlify zawodowe w renomowanych obiektach gastronomiczno-hotelach i turystycznych w Wielkiej Brytanii (50 uczniów) i w Irlandii (40 uczniów). Tym razem będzie to… Hiszpania.

 

Całkowity budżet tego projektu, to bagatela, przeszło 109 tys. euro. W jego ramach dwie dwudziestoosobowe grupy przyszłych hotelarzy, turystów i żywieniowców odbędą wakacyjne praktyki zawodowe w Sewilli. Wyjazd poprzedzony będzie intensywną nauką zarówno języka angielskiego, jak i hiszpańskiego. Oprócz pracy uczestników projektu czekają dodatkowe atrakcje. Będą to wycieczki, spotkania i imprezy turystyczne, które pozwolą im poznać kulturę, tradycje i zwyczaje panujące w Hiszpanii.


Reklama

 

Dzięki praktykom zagranicznym nasi uczniowie stają się świadomymi Europejczykami, są bardziej otwarci, kreatywni i przebojowi. Poznają wartość pracy. To praktyki w dużej mierze stanowią o wartości rynkowej naszych absolwentów jako przyszłych pracowników – mówi Agnieszka Andrzejczyk.

 

Dla wielu naszych uczniów jest to pierwszy kontakt z zagranicą i pierwszy kontakt z pracą w wybranym przez siebie zawodzie. Zdajemy sobie sprawę, że aby wykształcić fachowca potrzebny jest nie tylko dobry program nauczania i baza, ale również bardzo dobra praktyka zawodowa. Dzięki projektom unijnym możemy realizować kształcenie praktyczne w oparciu o standardy obowiązujące w krajach europejskich, gdzie liczą się zarówno zdobyta wiedza, kompetencje językowe, jak i umiejętności praktyczne – dodaje Aldona Kleszczewska.

Reklama

 

Więcej o projekcie, jego przebiegu i wrażeniach uczestników napiszemy po powrocie młodzieży z Hiszpanii.

Tekst: AK, AA, EN

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2019-11-29 10:08:28

Mistrzowskie srebro i brąz

 • Czwartek, 2019-03-07 11:24:23

Srebro Michała w Pucharze Polski

 • Czwartek, 2017-09-21 11:13:56

Pozdrowienia od praktykantów z Irlandii

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Żartowniś z niego rybacy 9 a wędkarze 15 kg widziałem jak stawiają tam siaty co 20m w poprzek jeziora i tak kilka rzędów koło siebie żeby co nic nie spier.....o(j .kiersztanowo),już tam nie łapie bo studnia,bezrybie totalne

  Nicram1222


  2020-06-03 17:47:16
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Tak o kłamstwo sam widziałem na własne oczy jak rybacy łowio w tarło szczupaki i wrzucano do skrzynek nie do wytarcia i też one ryby wiosno w tarło kedyś tak nie było a jak były nie wymiarowe do wyrzucali śnięte do wody i niech nie oszukuje tak jest co roku na .jedzorze Leleskim

  Piotr polak


  2020-06-03 14:45:49
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Uderz w stół, a nożyce się zawsze odezwą.

  Śmieszek do Mieszkańca


  2020-06-03 13:45:58
 • 30 lat Samorządu Miejskiego w Szczytnie (wideo)
  No obejrzałem. Przykro pisać, ale szału nie ma. A wręcz nie ma czym się chwalić :( Najwięcej chyba o obiektach sportowych (ciekawe dlaczego?), trochę o oświacie, nieco o ulicach. I ciągłe podczepianie się pod tzw. Port Lotniczy, który wiemy jak intensywnie funkcjonuje i... co z niego nasz samorząd i mieszkańcy mają? Nawet porządna droga do Olsztyna nie powstała. Mdłe to wszystko, bez konkretów. Oceniam, że żaden z wymienionych włodarzy nie ma na koncie jakiejś sensownej inwestycji. A korki przy opuszczonych szlabanach i obraz wieży ciśnień z dostawką chyba najlepiej wkomponowują się w 30 lat udanej samorządności w naszym mieście. I zapowiada się takie sobie dalsze trwanie.

  taki sobie obywatel


  2020-06-03 12:47:28
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Wszyscy na łeb na szyję się tam budowali....aż żal było patrzeć

  Niko


  2020-06-03 10:14:07
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Śmieszek, jak Ty jesteś taki idealny to dlaczego nie zostaniesz Burmistrzem, a może nawet Posłem lub Premierem...?

  Mieszkaniec


  2020-06-02 21:44:25
 • Pływający dom stanie się atrakcją powiatu?
  I na noc trzeba spłynąć do brzegu. Na śródlądziu nie pływa się w porze nocnej. Ale pomysł fajny. Trzymamy kciuki żeby się powiodło przedsięwzięcie.

  Jarek


  2020-06-02 15:09:29
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

  Mieszkaniec Szczytna


  2020-06-02 07:46:37
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

  Śmieszek


  2020-06-02 00:39:56
 • Dozór policyjny za stalking
  Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

  Abstynent


  2020-06-01 22:34:26