Reklama


Reklama

Hola Espaňa czyli... praktyka zawodowa nad Tagiem i Ebro


Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie odbędą praktyki zawodowe za granicą. Tym razem w Hiszpanii. A wszystko za sprawą bardzo skutecznego duetu nauczycielek – Agnieszki Andrzejczyk i Aldony Kleszczewskiej, które już po raz czwarty pozyskały fundusze unijne na realizację projektu Zagraniczna praktyka zawodowa – nauka przez doświadczenie w ramach unijnego programu ERASMUS+.Dotychczas „dwójkowa” młodzież edukowała się i zdobywała szlify zawodowe w renomowanych obiektach gastronomiczno-hotelach i turystycznych w Wielkiej Brytanii (50 uczniów) i w Irlandii (40 uczniów). Tym razem będzie to… Hiszpania.

 

Całkowity budżet tego projektu, to bagatela, przeszło 109 tys. euro. W jego ramach dwie dwudziestoosobowe grupy przyszłych hotelarzy, turystów i żywieniowców odbędą wakacyjne praktyki zawodowe w Sewilli. Wyjazd poprzedzony będzie intensywną nauką zarówno języka angielskiego, jak i hiszpańskiego. Oprócz pracy uczestników projektu czekają dodatkowe atrakcje. Będą to wycieczki, spotkania i imprezy turystyczne, które pozwolą im poznać kulturę, tradycje i zwyczaje panujące w Hiszpanii.


Reklama

 

Dzięki praktykom zagranicznym nasi uczniowie stają się świadomymi Europejczykami, są bardziej otwarci, kreatywni i przebojowi. Poznają wartość pracy. To praktyki w dużej mierze stanowią o wartości rynkowej naszych absolwentów jako przyszłych pracowników – mówi Agnieszka Andrzejczyk.

 

Dla wielu naszych uczniów jest to pierwszy kontakt z zagranicą i pierwszy kontakt z pracą w wybranym przez siebie zawodzie. Zdajemy sobie sprawę, że aby wykształcić fachowca potrzebny jest nie tylko dobry program nauczania i baza, ale również bardzo dobra praktyka zawodowa. Dzięki projektom unijnym możemy realizować kształcenie praktyczne w oparciu o standardy obowiązujące w krajach europejskich, gdzie liczą się zarówno zdobyta wiedza, kompetencje językowe, jak i umiejętności praktyczne – dodaje Aldona Kleszczewska.

Reklama

 

Więcej o projekcie, jego przebiegu i wrażeniach uczestników napiszemy po powrocie młodzieży z Hiszpanii.

Tekst: AK, AA, EN

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-11-29 10:08:28

Mistrzowskie srebro i brąz

  • Czwartek, 2019-03-07 11:24:23

Srebro Michała w Pucharze Polski

  • Czwartek, 2017-09-21 11:13:56

Pozdrowienia od praktykantów z Irlandii

Reklama


Komentarze