Reklama


Reklama

Hobby – konkursy, pasja - natura


O Liwii i jej pasjach już niegdyś pisaliśmy. Teraz wyszło na jaw, że jest ona nie tylko wolontariuszką, uczestniczącą aktywnie w wielu akcjach, ale też pasjonatką różnych konkursów. – Najpierw brałam udział w zmaganiach szkolnych i miejskich. Pięć lat temu spróbowałam sił w organizowanym ...O Liwii i jej pasjach już niegdyś pisaliśmy. Teraz wyszło na jaw, że jest ona nie tylko wolontariuszką, uczestniczącą aktywnie w wielu akcjach, ale też pasjonatką różnych konkursów. – Najpierw brałam udział w zmaganiach szkolnych i miejskich. Pięć lat temu spróbowałam sił w organizowanym przez Teatr im. Sefana Jaracza w Olsztynie konkursie na nowe przygody bohaterów komiksu „Kajko i Kokosz”. Wtedy odniosłam swój pierwszy poważny sukces: zdobyłam II miejsce. Pasjonuję się przyrodą i ekologią i w tym roku po raz pierwszy postanowiłam spróbować swoich sił w konkursie ogólnopolskim. Skończyło się na tym, że wystartowałam w dwóch jednocześnie: Eko-Planeta oraz Geo-Planeta Plus - opowiada.

Pierwszy był jedynym tego rodzaju ogólnopolskim konkursem ekologicznym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie, przy współpracy z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jego ideą było upowszechnianie wiedzy o ochronie środowiska oraz poszerzanie wiedzy o przyrodzie Polski. W tym właśnie konkursie Liwia zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych w Polsce. Drugi to samo stowarzyszenie organizowało przy wsparciu Wydziału Geografii Uniwersytetu Warszawskiego. Celem konkursu było szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geografii przyrody oraz miejsc i znaczenia Polski w świecie. W wymienionym konkursie Liwia zdobyła wyróżnienie II stopnia.


Reklama

Reklama

style="margin-bottom: 0cm; line-height: 115%;">Na uroczystą galę wręczenia nagród w Warszawie wybrała się wraz z rodzicami w miniony piątek. Co prawda, rozkopane ulice stolicy spowodowały, że rodzina Arbatowskich spóźniła się na galę z nagrodami, ale Liwia i tak jest zadowolona z wyprawy. – Miałam okazję poznać kompleks wydziałów SGGW, ponieważ w tym czasie był otwarty dzień uczelni. Wyniosłam z tego niesamowite wrażenia. Bardzo miłym akcentem był fakt, że każdy, kto dowiedział się skąd jestem, od razu kojarzył nasze miasto z „Krzyżakami” Henryka Sienkiewicza no i oczywiście z Wyższą Szkołą Policji. Cieszę się, że chociaż w jakiś sposób mogłam promować nasze miasto.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Europejski sukces Stashki (video)
  Pani Katarzyno. Gratulacje. Jest Pani niezwykle urocza osoba.

  cichy fan


  2020-08-14 09:19:56
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Szpital to nie obiekt to personel. A tu istny Mordor.

  Akrobatyczny Mateusz


  2020-08-14 08:12:45
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Wszystko dobrze ale gdzie radni miejscy z PSL u? Czyżby nie załapali się na zdjęcie? Tomku teraz to już ludzie o Tobie zapomną i nikt już nie rozpozna.....

  Kasia


  2020-08-14 07:38:00
 • Zwolniony po 28 latach dyrektorowania
  Prlowski komuch o 20 lat za dlugo siedział na stołku facet bez wlasnego zdania...od zarania dziejów są mężczyźni i kobiety reszta to defekt w rozwoju koniec i kropka niech sobie wszyscy żyją po cichu w swoich domach Ale nie wmawiajcie nam ludziom , że facet to baba .

  Ewe


  2020-08-14 05:55:01
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  No niewiem.Ja jestem zawiedzina.Raz jeden syn potrzebował pomocy niestety odpowiedzi niedistałam tylko czekać miałam Bóg Wie ile.Znalazłam się na SOR W Olsztynie na dziecięcym.I znowu sytuacja z przed wczoraj Starszy syn dostał uczulenia nikt nieodebral na Izbie w szpitalu w Szczytnie dzwoniac przez godzine.Zadzwoniłam na 112 i połaczono mnie z ratownikiem medycznym ale z Gdańska.pokierowano co mam zrobic i podać.Wiec naprawdę żenada i wstyd.SYN SIE CZUJĘ LEPIEJ. A tu to tylko rodzic w szybkim tempie i do domu. BYC MOZE JESLI BYŁOBY więcej lekarzy to może ten Szpital miał by ręce i nogi , w miarę by funkcjonował.

  Szczytnianka 00


  2020-08-13 22:02:14
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

  szczytnianka


  2020-08-13 20:43:30
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

  Do WCpiker


  2020-08-13 19:09:16
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

  Piotr


  2020-08-13 16:53:51
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

  WCpiker


  2020-08-13 12:18:06
 • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
  Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:36:43