Piątek, 16 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Historyczne otwarcie zabytkowej wieży (zdjęcia)


Nawet jeśli pasymską wieżę ciśnień można było tylko obejrzeć od środka, a nie korzystać z jej planowanych uroków – to chętnych nie brakowało. Organizatorzy wydarzenia czyli dzierżawiące obiekt Stowarzyszenie Motocyklowo-Elsploracyjne Mazur Pasym uważa swoją „wieżową” inaugurację za udaną.Chyba się nawet nie spodziewaliśmy takiego zainteresowania – mówi Rafał Brzeziński, prezes stowarzyszenia. - Warto było popracować, by doprowadzić wieżę do jako takiego wyglądu, przynajmniej takiego, by można było bezpiecznie wpuścić oglądających do jej wnętrza.

 

 

Można było zwiedzać wieżę w minioną sobotę i niedzielę. W opinii organizatorów walorów wydarzeniu przydał także niedzielny pchli targ.

 

- Było sporo staroci, ale nie tylko. Ludzie wystawiali np. miody, ciuchy, pamiątki. Zadowoleni z efektów byli zarówno ci, którzy sprzedawali, jak i kupujący, a stoisk było aż dwanaście – opowiada pan Rafał. - Było też coś na ząb i „na ucho”. Fajny klimat stworzył duet pasymskich muzyków czyli Kapela Romana. Tak im się podobało, że obiecali przygrywać podczas każdego kolejnego pchlego targu.


Reklama

 

 

Bo te będą się odbywały cyklicznie – co dwa tygodnie. Następny więc 9 sierpnia.

 

- Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych: sprzedających i kupujących – zachęca Rafał Brzeziński.

 

Imprezy przy wieży to nie tylko rozrywka. To także sposób stowarzyszenia na gromadzenie środków potrzebnych do odrestaurowania obiektu. Aktualnie trwa zbieranie pieniędzy na dokumentację techniczną, która w przypadku zabytkowego charakteru wieży zapewne tania nie będzie.

 

- Zbieramy fundusze także w internecie, więc jakby ktoś miał chęć nas wspomóc, to nasza akcja figuruje na portalu: zrzutka.pl – dodaje pan Rafał.

Reklama

 

Fot. Zbigniew Gołda Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze