Piątek, 16 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Historyczna pani sołtys


Sołectwo Warchały ma pierwszego w swojej historii sołtysa. Została nim Marta Matras. Do niedawna Warchały wchodziły w skład sołectwa Narty. W ubiegłym roku mieszańcy wsi złożyli do rady gminy petycję o utworzenia odrębnego sołectwa. I ostatecznie, 29 lipca tak się stało. To 18 sołectwo na terenie gminy Jedwabno.Podczas pierwszych wyborów pani Marta miała jedną kontrkandydatkę - Monikę Gwardiak. Wybory wygrała stosunkiem głosów 20 do 5.

 

W myśl oficjalnej informacji, podanej na stronie Urzędu Gminy - jest to osoba, która zaraża pozytywną energią i wykazuje ogromny zapał do działania. Jak sama podkreśla skrzydeł do działania dodają jej osoby, z którymi będzie współpracować, a mianowicie radni Sołectwa Warchały: Dorota Żarnoch oraz Mirosław Koperski.


Reklama

 

- Plany mam wielkie, ale wszystko zależy oczywiście od funduszy – mówiła tuż po wyborze nowa sołtys. - W przyszłym roku chcemy zacząć od placu zabaw dla dzieciaków i siłowni napowietrznej dla dorosłych. Planujemy w przyszłości przygotować miejsce spotkań dla dorosłych mieszkańców naszego sołectwa. W najbliższym czasie zorganizujemy sprzątanie naszej miejscowości – będzie to fajna lekcja dla najmłodszych, która pokaże im, że należy dbać o swoje otoczenie. Jestem osobą bardzo zorganizowaną, gdyż przy trójce dzieci muszę taka być. Mam też ogromne wsparcie ze strony najbliższych zwłaszcza męża, mamy i siostry – tak swoje działania na stronie internetowej gminy Jedwabno opisuje nowa sołtys.

Reklama

 

 

źródło i zdjęcie: www.jedwabno.plKomentarze do artykułu

beata jankowska

gratuluję! pamiętam jak zaledwie parę chwil temu Pani Marta przyszła na świat ze swoją Siostrą bliźniaczką i jak przegrałam czekoladę w zakładzie o rok ich narodzin :) powodzenia !

Napisz

Reklama


Komentarze