Środa, 19 Czerwiec, Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?


Jest duża szansa, że w przyszłym roku ruszą budowy dwóch hoteli w okolicach Szczytna. Jedna inwestycja zlokalizowana jest w okolicach Lipowej Góry nad Jeziorem Dużym Domowym, a druga w Wałpuszu na Cichej Polanie.Na razie dawny ośrodek wypoczynkowy „Cicha Polana” wygląda, jak tereny wokół Czarnobyla. Na razie, bo przedstawiciel inwestora, z którym „Tygodnik Szczytno” rozmawiał we wtorek zapowiedział, że inwestycja na pewno zostanie rozpoczęta. - Myślę, że za dwa tygodnie ruszą prace porządkowe, czyli na przykład rozbiórka największego budynku na Cichej Polanie, powinny pojawić się tam inne prace ziemne – tłumaczył „Tygodnikowi” przedstawiciel inwestora.

 

Pozwolenia już są

 

Projektowo i dokumentacyjnie hotel w Wałpuszu jest bardzo zaawansowany. Inwestor ma bowiem już pozwolenie na budowę. A właściwie nawet trzy. Na budowę dwóch pomostów rekreacyjnych na jeziorze, budowę dojazdu i dróg wewnętrznych oraz, to najważniejsze, na budowę hotelu na bazie budynku, który znajduje się w ośrodku Cicha Polana w Wałpuszu. Pozwolenia zostały wydane w 2015 roku. Działkę od gminy kupiła firma Integral Spółka z o.o. I to ona otrzymała pierwsze pozwolenie na budowę. Od tego czasu pozwolenia „zmieniały” właściciela aż trzykrotnie.

 

 

100 milionów na hotel

 

I być może to miało wpływ, że inwestycji wciąż nie widać. - Złożyło się na to wiele czynników, ale zapewniam, że hotel w Wałpuszu powstanie – mówi przedstawiciel inwestora. - Mieliśmy podpisaną umowę z bankiem na kredytowanie budowy, mieliśmy podpisaną umowę z generalnym wykonawcą tej inwestycji. Niestety, ostatnie miesiące są tak dynamiczne na rynku budowlanym, że musimy od nowa negocjować te warunki. Wynika to głównie z rosnących kosztów pracy. Są to czynniki niezależne od nas. A inwestycja nie jest mała, bo przypomnę, że opiewa na 100 milionów złotych.

Hotel, który ma powstać w Wałpuszu ma być klasy Hilton. W ramach tego przedsięwzięcia zagospodarowana zostanie czterohektarowa nieruchomość, na której powstanie obiekt ze 150 pokojami i zapleczem spa i wellness.


 

 

Lipowa Góra z basenem

 

Druga potężna hotelowa inwestycja ma powstać jeszcze bliżej Szczytna, bo w Lipowej Górze nad Jeziorem Dużym Domowym. Inwestorem jest warszawska spółka. Właśnie wystąpiła o pozwolenie na budowę. Ruszyły procedury w urzędzie gminy i starostwie. Z informacji, do których udało się dotrzeć dziennikarzom „Tygodnika Szczytno” wynika, że hotel miałby powstać na działkach o łącznej powierzchni 38 hektarów. Powierzchnia działek jest imponująca, ale sam hotel miałby zamknąć się w powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych. Projekt zakłada, że powstanie tam też restauracja, bar, sala bankietowa, taneczna, część basenowa oraz około 60 pokoi.

 

Warchały wzorem

 

Zadowolony z obu inwestycji jest wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski. - Pewnie, że każdy samorządowiec będzie się cieszył, gdy na jego terenie powstaną takie obiekty, bo po pierwsze to nowe miejsca pracy, po drugie wpływy z podatków, a po trzecie doskonała promocja i zwiększenie ruchu turystycznego – wylicza wójt. - W takich obiektach sezon turystyczny może trwać okrągły rok, a nie jedynie kilka miesięcy. Zresztą wystarczy spojrzeć na naszego sąsiada, czyli gminę Jedwabno i hotel w Warchałach. Tam ruch turystyczny wydłużył się właściwie na cały rok.

 

Fot. Na razie teren po Cichej Polanie straszy. Być może za kilkanaście miesięcy powstanie tu ekskluzywny hotel o wartości 100 mln złotych

 Komentarze do artykułu

Zozola

Hotel to będzie ale na bilbordach

antoni buszylo /zielonka

jak tam powstanie ekskluzywny hotel to ja bende ksiendzem

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze