Wtorek, 23 Lipiec, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Habilitowana dyrektor „ogólniaka”


Mariola Jaworska, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie dołączyła do grona doktorów habilitowanych. Uzyskała stopień naukowy, habilitację w zakresie językoznawstwa o specjalności językoznawstwo germańskie.Stopień naukowy przyznała jej Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów Naukowych działająca przy Ministerstwie Szkolnictwa Wyższego. Samo posiedzenie komisji odbyło się na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Oceniano przedstawiony przez panią doktor Jaworską dorobek naukowy, w tym między innymi wydaną książkę „Nauczanie i uczenie się języków obcych młodzieży z dysleksją”.

 

Mariola Jaworska doktorat uzyskała w 2008 roku na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją pracę pisała pod kierunkiem profesor Elżbiety Zawadzkiej.

 

- Jestem dość niestandardowym naukowcem, bo mam też duże doświadczenie dydaktyczne, co wielokrotnie podkreślali członkowie komisji – mówi Mariola Jaworska. - Zaczynałam swoją nauczycielską przygodę w Szkole Podstawowej nr 2, potem w Gimnazjum nr 1. Byłam wykładowcą, a potem też dyrektorem w Kolegium Nauczycielskim w Szczytnie. Prowadzę również zajęcia dydaktyczne na UWM. Ale dzięki temu doświadczeniu łatwiej było mi połączyć elementy teorii z praktyką. Jak to powiedział jeden z członków komisji habilitacyjnej mam szerszą perspektywę i lepsze spojrzenie na innowacje.


 

Prywatnie pani Mariola ma męża Roberta oraz dorosłą już córkę Paulinę.

- Mąż jest nauczycielem wychowania fizycznego, a córka psychologiem – mówi pani doktor habilitowana. - Moja praca to moje hobby, ale lubię też pracować w swoim ogrodzie, gotować, czytać, spędzać czas aktywnie. Pływanie, rower, fitness.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze