Poniedziałek, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Gwiazdki dla sołtys Joanny i sołectwa Rumy


Za osiągnięcia przyznajemy gwiazdki, za wpadki szpile. W skali od jednego do pięciu. W tym tygodniu pięć gwiazdek trafia do Joanny Kubickiej, sołtys Rum, a za jej pośrednictwem do całego sołectwa.Pani Joanna na ostatniej sesji rady gminy wykazała się przepięknym gestem. Wręczyła 700 zł sołtysowi Dźwierzut, aby te pieniądze przekazał gospodarzowi, który w pożarze 20 sierpnia stracił niemal cały dobytek.

 

- W akcji gaśniczej brała udział między innymi moja córka Adrianna, był to jej pierwszy taki wyjazd i wiem, że zniszczenia były ogromne – mówi pani Joanna. - Gest naszego sołectwa wynika z dobroci serca i chęci podzieleniem się dobrem, które trafiło do nas. Przygotowując tegoroczne dożynki nie mieliśmy kłopotów z pozyskaniem sponsorów. Dlatego słysząc o tragedii w Dźwierzutach, przeprowadziliśmy w sołectwie zbiórkę, w którą włączył się też nasz ksiądz. Efekt to ta darowizna.

 

Sołtys Rum Joanna Kubicka zebraną kwotę przekazała sołtysowi Dźwierzut Leszkowi Kalinowskiemu.

 

 

 

Szpile dla zarządcy dworca i ciepłownictwa miejskiego

 


 

Pięć solidnych szpil wędruje w tym tygodniu do zarządcy dworca PKS w Szczytnie. Jak informuje nas czytelnik budynek rano jest zamknięty.

 

- Na dworze zimno, lub deszczowo, a schronić nie ma się gdzie – mówi. - To jest naprawdę niepoważne. Dla mnie to skandal. Bo przecież wystarczyłoby otworzyć drzwi i dać ludziom możliwość wejścia do ciepłego pomieszczenia.

 

Kolejne pięć szpil trafia do miejskiego ciepłownictwa oraz dyrektora TBS w Szczytnie. W tej sprawie zadzwoniła do nas pani Elżbieta. - Poprosiłam pana dyrektora, aby zadziałał w sprawie ogrzewania, bo nocą temperatury spadają już znacznie i w budynkach jest zimno – mówi pani Elżbieta. - W zamian usłyszałam, abym zaczęła ogrzewać się trunkami, bo nie jest jeszcze czas na włączania ogrzewania. Zdębiałam. W domu mam schorowanego 95-letniego dziadka, są też małe dzieci. Niskie temperatury naprawdę utrudniają życie. A ludzie odpowiedzialni za ciepłownictwo zachowują się, jak w PRL.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2019-08-26 12:48:48

Sołtys uratowała grubą kasę turystom

 • Czwartek, 2019-08-22 11:14:14

Andrzej Giers – sołtys Szyman (zdjęcia)

 • Piątek, 2019-08-16 10:33:53

Korzystne inwestowanie w sołectwach


Komentarze

 • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
  Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-10-20 13:09:49
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50