Reklama


Reklama

Gwiazdki dla sołtys Joanny i sołectwa Rumy


Za osiągnięcia przyznajemy gwiazdki, za wpadki szpile. W skali od jednego do pięciu. W tym tygodniu pięć gwiazdek trafia do Joanny Kubickiej, sołtys Rum, a za jej pośrednictwem do całego sołectwa.Pani Joanna na ostatniej sesji rady gminy wykazała się przepięknym gestem. Wręczyła 700 zł sołtysowi Dźwierzut, aby te pieniądze przekazał gospodarzowi, który w pożarze 20 sierpnia stracił niemal cały dobytek.

 

- W akcji gaśniczej brała udział między innymi moja córka Adrianna, był to jej pierwszy taki wyjazd i wiem, że zniszczenia były ogromne – mówi pani Joanna. - Gest naszego sołectwa wynika z dobroci serca i chęci podzieleniem się dobrem, które trafiło do nas. Przygotowując tegoroczne dożynki nie mieliśmy kłopotów z pozyskaniem sponsorów. Dlatego słysząc o tragedii w Dźwierzutach, przeprowadziliśmy w sołectwie zbiórkę, w którą włączył się też nasz ksiądz. Efekt to ta darowizna.

 


Reklama

Sołtys Rum Joanna Kubicka zebraną kwotę przekazała sołtysowi Dźwierzut Leszkowi Kalinowskiemu.

 

 

 

Szpile dla zarządcy dworca i ciepłownictwa miejskiego

 

 

Pięć solidnych szpil wędruje w tym tygodniu do zarządcy dworca PKS w Szczytnie. Jak informuje nas czytelnik budynek rano jest zamknięty.

 

- Na dworze zimno, lub deszczowo, a schronić nie ma się gdzie – mówi. - To jest naprawdę niepoważne. Dla mnie to skandal. Bo przecież wystarczyłoby otworzyć drzwi i dać ludziom możliwość wejścia do ciepłego pomieszczenia.

Reklama

 

Kolejne pięć szpil trafia do miejskiego ciepłownictwa oraz dyrektora TBS w Szczytnie. W tej sprawie zadzwoniła do nas pani Elżbieta. - Poprosiłam pana dyrektora, aby zadziałał w sprawie ogrzewania, bo nocą temperatury spadają już znacznie i w budynkach jest zimno – mówi pani Elżbieta. - W zamian usłyszałam, abym zaczęła ogrzewać się trunkami, bo nie jest jeszcze czas na włączania ogrzewania. Zdębiałam. W domu mam schorowanego 95-letniego dziadka, są też małe dzieci. Niskie temperatury naprawdę utrudniają życie. A ludzie odpowiedzialni za ciepłownictwo zachowują się, jak w PRL.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Madki uspokujta sie, bo zadzwonie do Jaworowicz

  Prokreator


  2020-09-23 08:54:51
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Niezwykła osobowość, zdarzyło mi sie zobaczyć tą niesamowitą pełną pasji twórczość. Niestety nie zdarzyło mi sie wspołpracować, aczkolwiek z młodszą siostrą wiele razy. Utalentowane rodzeństwo, przesymatyczni ludzie, pełni entuzjazju i pozytywnej energii. Podziwiam. Życzę powodzenia w dążeniu do realizacji marzeń i celów. Pozdrawiam serdecznie, wszystkiego dobrego.

  Katarzyna Sławińska


  2020-09-23 01:35:43
 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Pierwszą Modliszkę przypadkowo znalazłem na trasie na Strugę już w roku 2000 oraz Turkuć Podjadek,który miał ok.5 centymetrów i wyglądał niesamowicie.

  HANS


  2020-09-22 22:46:12
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Powodzenia w poszerzaniu terytorium tego NIEBA, zarażaj swoim optymizmem i życzliwością wszystkich wokół siebie, a talent, który masz niech będzie dla Ciebie szerokim terenem nowych wyzwań i sukcesów. Świat stoi przed Tobą otworem, bierz garściami dobro z niego płynące.

  Mirosława Lipka


  2020-09-22 21:48:12
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Takie schronisko aż się prosi w b. SP1/Gimnazjum 1 - obecnie budynku SP3. Niemiec wybudował szkołę ok. 100 lat temu,to niech budynek nadal służy młodziezy.

  ika


  2020-09-22 20:23:04
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Dajcie zyc chlopakowi a niech sobie pali....

  Kajo


  2020-09-22 20:10:49
 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Jak gostek będzie dobrze kopulował to go nie zje. Każda zechce by wrócił raz jeszcze.

  Prokreator


  2020-09-22 16:36:34
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Panie Krzysztofie znam Pana od przdszkola i Pańskich rodziców iwszystko co Pan powiedział jest miłą kwintesencją tego że młodzież rozwija swoje pasje.Jestem mamą córki Sylwii która uwielbiała taniec i za swoją pasją po gimnazjum pojechała 200 km do Bialego Stoku i skończyła szkołę teatralno taneczną.Szkoda że dzisiaj nie rozwija tej pasji.Pamiętam jak jeszcze w gimnazjum brała udział w Dziadku do Orzechów wystawianych przez Ilonę Pawlowicz w Filharmonii Olsztyńskiej .Pół roku prób i 2 tygodnie koncertów codziennie.Staraliśmy się pomagać dowozić córkę.Wspieraliśmy ją.Byłam badzo dumna gdy wśród wszystkich osób 200 tancerzy i 90 osób orkiestry na finałowej scenie była również moja córka.Ale wiem też jak ciężka jest praca na scenie.Dlatego trzymam za Pana Kcióki.Obecnie moja córka jest również w Gdyni chodziła z resztą z Panem do przedszkola i chyba podstawówki jesteście rówieśnikami.Poproszę żeby kupiła nam bilety na Pana spektakl specjalnie przyjedziemy ekipą ze Szczytna.

  Kaczmarczyk Małgorzata


  2020-09-22 06:49:46
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  To jest chore. Rodzice nie pamiętają, jak za ich czasów było trudno dostać się do szkoły, zwłaszcza zimą, kiedy trzeba było chodzić po głębokim śniegu przy wysokim mrozie. Swoja złością robicie krzywdę swoim dzieciom. Zastanówcie się co robicie!

  Obserwator


  2020-09-21 21:13:00
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Biskupiec jest w powiecie olsztyńskim , i tam szukaj liczby zakażeń osób.

  Do tabela.


  2020-09-21 19:50:40