Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Gwardia Jarka – mistrz nad mistrze

Piłkarze Gwardii Jarka wzięli udział w „Turnieju Mistrzów” piłki halowej. Zawody wygrali.

O tym, że Szczytno ma najbardziej rozbudowaną ligę halową w piłce nożnej w województwie wiadomo od dawna, ale o tym, że jest najlepsza nie tylko ilościowo ale i jakościowo dowiedzieliśmy się w ten weekend. Po raz kolejny w Barcianach koło Kętrzyna odbył się turniej mistrzów, w którym brali udział najlepsi z lokalnych lig w województwie. W tym gronie bezkonkurencyjna okazała się drużyna ze Szczytna, a konkretnie Gwardia Jarka. Zespół (który stworzył parę lat temu znany szczycieński pasjonat sportu Jarosław Jeziorny) wystąpił zamiast zwycięzcy szczycieńskiej halówki, zespołu Binsoft, który nie mógł w tym terminie wziąć udziału w turnieju. Sukces naszej drużyny jest tym cenniejszy, że w zawodach brał udział zespół z ligi halowej naszych wschodnich sąsiadów z obwodu kaliningradzkiego. I to właśnie zespół rosyjski pokonali szczytnianie w wielkim finale 2:0, zdobywając tytuł najlepszej drużyny w województwie w halowej piłce nożnej sezonu 2016/17. Nagrody indywidualne również przypadły naszym zawodnikom. Najlepszym bramkarzem uznany został Tomasz Przybysz, królem strzelców - Michał Kwiecień.