Reklama


Reklama

Groźnie na drogach powiatu


Szczycieńscy policjanci podsumowali miniony weekend na drogach naszego powiatu. Okazało się, że był on wyjątkowo niebezpieczny. W Rozogach auto potrąciło dwóch 61-latków przechodzących przez pasy, w Lesinach Wielkich pod kołami auta znalazła się 16-letnia rowerzystka. Funkcjonariusze pracowali też w Dębówku i okolicach Janowa...W piątek (10.07.20r.) parę minut przed godziną 15:00 oficer dyżury szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Skierowany na miejsce patrol ustalił, iż zgłaszająca interwencję kobieta zauważyła na ulicy Solidarności kierującego pojazdem marki Opel, który poruszał się tzw. „wężykiem”.
Kobieta pojechała za nim, a gdy wysiadł z samochodu w okolicach jednego z marketów zabrała mu kluczyki od auta.

 

- Obecni na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierowca to 58-letni mieszkaniec Szczytna – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Przebadany na zawartość alkoholu „wydmuchał” ponad 1,5 promila.

 

 

Natomiast w sobotę (11.07.202r.) około godz. 15:30 policjanci szczycieńskiej „drogówki” w miejscowości Lemany w gminie Szczytno, zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego rowerzystę. Badanie jego stanu trzeźwości, tylko potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Mężczyzna posiadał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

 

 

W piątek (10.07.20r.) parę minut po godzinie 16:00 policjanci z referatu ruchu drogowego na ulicy Jedności Słowiańskiej w miejscowości Pasym, zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Mężczyzna zwrócił uwagę funkcjonariuszy, gdyż poruszał się bez wymaganych przepisami świateł mijania i nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli okazało się też, że nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC i co najważniejsze uprawnień do kierowania. Na nieodpowiedzialnego „kierowcę” policjanci nałożyli wysoki mandat karny oraz poinformowali Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny o ujawnionej nieprawidłowości.

 

 

 

Parę minut później na ulicy Leyka w Szczytnie, inny patrol ruchu drogowego podjął interwencję wobec kierowcy renault. W trakcie weryfikacji danych 51-latka w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna posiada aktywny, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec Szczytna został skutecznie wyeliminowany z ruchu drogowego, a pojazd przekazany został osobie wskazanej przez jego właściciela.


Reklama

 

 

W niedzielę (12.07.20r.) o godzinie 16:30 policjanci szczycieńskiej „drogówki” w miejscowości Rozogi, na ulicy Mazurskiej zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu marki Audi. W trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Warszawy posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 

 

W piątek (10.07.20r.) szczycieńscy policjanci pracowali w Lesinach Wielkich, gdzie auto potrąciło 16-letnią rowerzystkę. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 55-letnia kierująca VW jechała z miejscowości Zieleniec w kierunku miejscowości Rutkowo. Przejeżdżając przez miejscowość Lesiny Wielkie na wysokości jednej z posesji, 16-letnia rowerzystka najprawdopodobniej zajechała jej nagle drogę. Kobieta nie zdążyła wyhamować i doszło do potrącenia. 16-letnia mieszkanka gminy Wielbark została przetransportowana śmigłowcem do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. 55-letnia mieszkanka gminy Świętajno była trzeźwa. Obecnie śledczy ustalają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

 

 

 

W niedzielę (12.07.20 r.) parę minut po godzinie 11:00 oficer dyżurny otrzymał informację o potrąceniu dwóch pieszych na pasach w miejscowości Rozogi. Policjanci z referatu ruchu drogowego pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 31-letni kierowca Hyundaia wyjeżdżając z placu Jana Pawła II w kierunku ulicy Warszawskiej nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na pasach. Na szczęście 61-latkowie nie doznali poważniejszych obrażeń ciała i nie wymagali hospitalizacji. Szczycieńscy funkcjonariusze zatrzymali 31-latkowi prawo jazdy i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

 

 

 

W piątek (10.07.20r.) około godz. 09:00 w miejscowości Dębówko w gminie Szczytno, kierująca Toyotą podczas wykonywania manewru wymijania z prawidłowo jadącym pojazdem, zjechała na prawe pobocze, a następnie do przydrożnego rowu. Kobieta podróżowała sama. Nie doznała większych obrażeń.

Reklama

 

 

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w sobotę (11.07.20r.) na trasie Janowo – Dzierzki w gminie Jedwabno.

 

 

54-letni kierujący pojazdem marki VW, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Audi i wjechał w jego tył. Poruszająca się na tej trasie rowerzystka, która była świadkiem zdarzenia wystraszyła się i zjechała do rowu. Kobieta uskarżała się na ból w klatce piersiowej, dlatego ratownicy podjęli decyzję o przewiezieniu jej do szpitala w Szczytnie. Pozostali uczestnicy nie wymagali hospitalizacji.

 

W niedzielę (12.07.20r.) parę minut przed godziną 18:00 na rasie Prusowy Borek – Rudka doszło do bocznego wywrócenia się VW Passata. Za kierownicą pojazdu siedział 20-letni mieszkaniec gminy Szczytno, który przewoził trzech pasażerów. 20-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia jeden z pasażerów został przewieziony do szpitala w Szczytnie. Na szczęście, jak ustalili policjanci, nie wymagał dalszej hospitalizacji.

 

Źródło: KPP SzczytnoKomentarze do artykułu

Damian

Oj Przyjacielu sławny się robisz

Mazurka

Wydaje mi się, ze nasze kary za łamanie przepisów, jazdę na kacu lub wręcz pijanych itp.sa tak małe, ze nie oddziałują .Konfiskata przedmiotu ,,zbrodni,,i duży mandat i nie od widzimisię policjanta ,ale wedle rozporządzenia troszkę by uporzadkowalo.

Zniesmaczona

Chciałabym odnieść się do fragmentu, gdzie piszecie o wypadku 16-letniej rowerzystki. A konkretnie fragment \"najprawdopodobniej zajechała jej nagle drogę\". Jak można tak pisać nie znając wersji poszkodowanej? Szkoda, że nie napiszecie np. że nie było żadnych śladów hamowania. Zamiast tego czytam, że \"nie zdążyła wyhamować\". To ma być dziennikarstwo??! Dno i metr mułu. Ale spokojnie, prawda zawsze wyjdzie na jaw. Będziecie mieli okazję sprostować te bzdury.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze