Poniedziałek, 17 Czerwiec, Imieniny: Aliny, Anety, Benona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Gromki dzwonek w szkole w Gromie (zdjęcie)


Szkoły w Gromie miało nie być. Dokładnie sześć lat temu chciano ją zamknąć. Dziś uczy się w niej ponad 120 dzieci. We wtorek, 3 września, po raz kolejny zabrzmiał tam pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego.

 Z perspektywy tych lat cieszę się, że wspólnie z mieszkańcami Gromu podjąłem walkę o istnienie tej szkoły – mówi Andrzej Modzelewski, dyrektor i właściciel placówki, która od czasu zwycięstwa ma status szkoły niepublicznej. - Choć muszę przyznać, że łatwo nie było.

 

W poniedziałek, 3 września, w szkole w Gromie naukę rozpoczęło 10 dzieci w klasie pierwszej, a łącznie w oddziałach 1-8 będzie uczyło się aż 88 uczniów.

 

- Mamy też 20 dzieci w zerówce i 20 w punkcie przedszkolnym – mówi Modzelewski. - Fajnie nam się ta szkoła rozrasta. I, co ciekawe, mamy coraz więcej uczniów „zewnętrznych” czyli z Pasymia, a nawet Szczytna. Szkoła dzięki rodzicom, którzy bardzo zaangażowali się w jej funkcjonowanie ma ogromny potencjał. Jest to takie centrum kultury i nauki. A nasi absolwenci studiują na przykład kierunki medyczne czy prawne. To pokazuje, że poziom nauki nie ustępuje największym ośrodkom. Dzięki temu, że szkoła została, dzieci są bliżej domów, rodzice mają je pod ręką, a pracę ma tu 20 osób.
Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze